Държавно първенство, категория Елит 11-13.04

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: Държавно първенство, категория Елит 11-13.04

Мнениеот didona » Сря Апр 12, 2017 10:35 pm

XF135 написа:
didona написа:E, който е можел да дойде днес в залата, но не го е направил, може само да съжалява. Беше хубав състезателен ден, с много приятна атмосфера. :D За публиката, де... :)
Единственото ми лично неудоволствие беше свързано с представянето на Алекс, която видимо беше любимка на публиката, но не и на съдийките. Също и с това на Поли, която пак допусна грешки, но ми се струва, че много жестоко я наказват. Може и да съм пристрастна, но така го преживях там, в залата. :? :evil:

Какво да кажем тогава за 11,7 на това изпълнение?!
https://www.youtube.com/watch?v=ppWrxU4 ... e=youtu.be
Бясна съм, няма да коментирам повече

Добре, че го пропуснах това изпълнение, че и аз щях да съм бясна! :(
Нешка пак беше в залата, но не изглеждаше никак доволна. :( Причината може да е била всякаква, но предполагам, че може да е била и заради оценката на Лъчезара на лента, да речем. Както и за други оценки.8)
Така или иначе, не беше подходящ ден за въпроси към нея и интервюта. :shock: 8)
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот syfi » Сря Апр 12, 2017 10:41 pm

XF135 написа:Изображение
4 перли на една снимка - прелест неземна

Тая снимка е велика! :evil:
Честито на Неви, най - достойната шампионка! :)
Аватар
syfi
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sharo 73 » Сря Апр 12, 2017 10:57 pm

Тази 11 ка за тази лента е доста странна , меко казано.Изобщо класирането при жените си плаче за въпроси и отговори но естествено такива няма .Хубаво е че Ася е дръпнала напред , за Поли и Алекс не знам ако може някой от разбиращите тук да направи разбивка на съчетанието .Изобщо какви са тези 12 ки такива оценки изкарват по света момичета трениращи с ниски тавани за удоволствие. Ами Поли взе медали в Япония !
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Feize » Сря Апр 12, 2017 10:58 pm

Изображение ()
Изображение ()
Изображение ()
Изображение ()
Изображение ()
Изображение ()
Изображение ()
Изображение ()
Приятно ми е, казвам се Пенка 2.
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот sirius » Сря Апр 12, 2017 11:03 pm

Дали Жени не може да помоли хората от каналите с анализи на съчетания да погледнат едно-две съчетания от днес?
Аватар
sirius
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Сря Апр 12, 2017 11:39 pm

Неви напълно заслужено e шампионката на България! :D Честито! :evil: Но бухалките ѝ отказвам да ги гледам повече на живо. То и на компютъра не се усещам как спирам да дишам, но на живо напрежението е още по-голямо. :shock: Честито на Катето за силната игра през двата дни, както и на Буба, която се пребори днес за бронзовия медал!
Поздравления за Михаела Савова, която успя да се вклини между националките в класирането. :evil: Тя изигра прекрасно съчетание с лента днес. :D :evil: От девойките нямам пълни впечатления, защото и двата дни попадам все на втория поток, но отбелязвам, че днес ми харесаха бухалките на Валерия Ватова - много забавно и симпатично съчетание, също и двете съчетания на Рейчъл Стоянов. Лентата на Вая Драганова на живо още повече ми хареса. :D
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот XF135 » Чет Апр 13, 2017 9:27 am

Може ли програмата за днес и стартови списъци за финалите? Предварително се извинявам, ако някаде са публикувани, но не успях да ги намеря :evil:
XF135
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот ralsim » Чет Апр 13, 2017 9:42 am

Честито на Неви - за титлата и за силната игра!

Много се зарадвах като ви четох, но пък мнението ви за оценяването крайно ме разочарова. След всички съмнения относно оценяването на международните състезания, ми се искаше поне тук всичко да е честно, без лични предпочитания, защото всички момичета са си НАШИ и заслужават да бъдат оценявани подобаващо поне от родните съдийки.
Дано ние като неспециалисти да сме с грешка, много ми се иска да е така...
ralsim
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот syfi » Чет Апр 13, 2017 10:04 am

За жалост у нас съдийството не е обективно - има си "приятелси кръгове". Доволна съм, че поне вече дават заслужено високи оценки. Но нека ги дават и на останалите от категория "жени", а и в другите категории.
Аз също много харесвам Митрович, и Лъчезара, има и други хубави деца. Гледам клиповете по няколко пъти и се наслаждавам на момичетата.
Благодаря на ХФ135 за видеото - прекрасно качество! :evil:
Неви е стихия, голямо удоволствие!
Аватар
syfi
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот tsvetito » Чет Апр 13, 2017 1:08 pm

Катето изпусна на обръч - 15.000, на топка - Страхотна, 18,900 Невито безгрешна на обръч- 18,950 и почти на топка - 17.400
Бубето също чудесна на обръч и топка - 18.100, на обръч забравих
Ерика бухалки 17,200, само тях до тук изигра добре
Неви бухалки 18,900, Катрин 18,750, Буба 18,850
Лента, Неви 16,600, Катето 15,350, Бубето 16.200, като Катето и Бубето имаха изпускания, Ерика 17,050
tsvetito
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот evenfall » Чет Апр 13, 2017 3:17 pm

tsvetito написа:Катето изпусна на обръч - 15.000, на топка - Страхотна, 18,900 Невито безгрешна на обръч- 18,950 и почти на топка - 17.400
Бубето също чудесна на обръч и топка - 18.100, на обръч забравих
Ерика бухалки 17,200, само тях до тук изигра добре
Неви бухалки 18,900, Катрин 18,750, Буба 18,850
Лента, Неви 16,600, Катето 15,350, Бубето 16.200, като Катето и Бубето имаха изпускания, Ерика 17,050

Само малко ще допълня. Ако помня правилно оценката за обръча на Боряна, беше нещо от порядъка на 17,300 май. Нямаше груби грешки, но имаше много неточности и, макар елегантни, все пак спасявания. В общи линии от детайли в Е падна заслужено.

При Неви почти безгрешна на топка по конкретно означава изпускане на средата на търкаляне и малко разхождащо се фуете.

Ерика заслужено все златото на лента - само тя остана стабилна там, въпреки времето за подготовка, което загуби в опити да си откачи лентата от мрежата отстрани до тренировъчния килим. От видяното за пореден път, категорично отказвам да се съглася, че е добра идея да играе на класическа музика.
It is the hardest thing you'll ever love.

https://youtu.be/TBYiQOjKYa0
Аватар
evenfall
Модератор
Модератор

Мнениеот Feize » Чет Апр 13, 2017 6:19 pm

Днес беше голяма наслада да гледам финалите и най-накрая се прибрах и нямам търпение да споделя видяното през моите очи. :) За съжаление изпуснах ДМВ и първите два уреда при ДСВ.
При жените равносметката е: 2 златни, сребърен и бронзов медал за Неви; 2 сребърни и 2 бронзови за Боряна; злато и сребро за Ерика и злато и бронз за Кати.
Започвам от Неви - днес изигра прекрасен обръч, по-добре не съм я виждала да го играе, поздравления. :evil: Бухалките също бяха много добре, направи си всичко. Въпреки неточностите, които evenfall посочи, топката много ми хареса, всичко друго и се получи много добре. Накрая Булерията не се получи, едно изпускане и оплетен финал.
Боряна изигра перфектни бухалки и заслужено има 18,850 на тях. Топката същото беше изиграна много добре, има няколко неточности на обръч и накрая и тя изпусна лентата.
Катето изигра най-добре топката и бухалките, за съжаление обръча и лентата не се получиха.
Ерика наистина заслужено взе златото на лента и мисля, че добре изигра и бухалките. Обръча не ми хареса особено, имаше неточности,а на топка имаше няколко изпускания. Подкрепям evenfall, че класическата музика не е за нея. Стори ми се, че никак не чувстваше музиката на топка, просто си изпълняваше елементите.
Ася, ми направи много добро впечатление вчера и днес. Толкова много е напреднала от първото контролно до днес, поздравления. :evil: Толкова добре играеше топката, но почти към края изпусна на риск. Същото се случи и с бухалките, изпускане в последните секунди, но всичко друго беше прекрасно. Лично за мен нейните бухалки, относно композиция, трудности и елементи са веднага след тези на Неви и Бубето. :)
За съжалениe Йони и Поли не успяха да изиграят без грешка нито едно съчетание. Особено ме е яд за бухалките и на двете - и те като Ася играе мноого добре и точно на финала изпуснаха :( . При Марина също виждам напредък и е доста стабилна, дано продължава все така упорито да работи. :evil:

От това, което гледах при девойките, нямаше момиче, което да не ми хареса, особено на бухалки ми беше много приятно и интересно да ги гледам. Но се вижда, че за сега Елизабет е най-напреднала, но пък ми стана странно, че е втора на лента, защото направи много грешки. :(
Изобщо не исках да свършва състезанието, искаше ми се да изиграят повторно всичко :D :D :D Пожелавам много здраве, късмет и успехи на всичките ни прекрасни момичета. И много се надявам на първата си СК в Ташкент, Боряна да бъде толкова уверена, смела и прекрасна, колкото вечера и днес, защо не и още по-добре!!!
Последна промяна Feize на Чет Апр 13, 2017 7:02 pm, променена общо 1 път
Приятно ми е, казвам се Пенка 2.
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот Feize » Чет Апр 13, 2017 7:02 pm

Финал обръч ДСВ
1. Елизабет Йовчева ( Чар ДКС )
2. Елена Георгиева ( Академик)
3.Вероника Любчова( Авангард)