WINTER PRINCESSES Велико Търново 9-10 декември

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: WINTER PRINCESSES Велико Търново 9-10 декември

Мнениеот XF135 » Вто Дек 12, 2017 3:26 pm

Аз също към чувала от родители, че им взимат пари за поставяне на съчетание, за изрязване на музикален съпровод и т.н. Общо взето за всичко им вземат пари. И си правя изводи, че семейство със средни доходи като нашето не може да си позволи гимнастичка. Що се отнася до каузата на Нешка - смятам, че безплатните неща трябва да са за всички деца, доколкото събраните пари стигнат. В противен случай ще има много недоволни - ама кой е решил кое дете е талантливо и кое не, в гимнастиката е много относително.
XF135
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Вто Дек 12, 2017 4:47 pm

Искам да подчертая, че не във Всички клубове се искат пари за поставянето на нови съчетания, има и такива в които не се искат. Няма да цитирам имена най-малко от уважение към треньори и гимнастички. Знам и оценявам факта, че всеки труд трябва да се заплаща подобаващо, но не и това че всичко трябва да се комерсиализира.....
Уважавам треньорската професия и се прекланям пред нейния гений, но не и пред алчността и.
Относно работата в клубовете, всеки може сам да си направи оценка кой как работи, при какви условия и какви са му успехите спрямо колегите от другите страни в ХГ за дадена възрастова група. Е да в живота няма пълно щастие така и всеки иска да е на върха, но пътят нагоре е стръмен и трънлив.
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Simona`s » Чет Дек 14, 2017 9:42 am

attention написа:
Simona`s написа:Не е до плащане.
Половината треньори не струват.
Не могат. Не разбират. Не стават.
90% от родителите нямат амбиции.
И ето ти посредствените резултати!

Не съм съгласна с две неща - пропускаш децата доколко имат амбиции и с процента на неамбициозните родители също не съм съгласна.
Често такива родители се пречат, месят, точно защото не разбират, а още по-често, защото за да им събират таксите, не им се обяснява,че децата им не стават за този спорт.

А иначе много треньорки се влияят от информация къде в кой клуб коя тяхна колежка колко пари била искала/взела за съчетание (плюс пари за избор на музика - рязането й в подходящи части за 1.30' и записването й на диск, купен от родителите).

За да може дъщеря ми да има амбиция, трябва първоначално да я амбицирам аз като родител. Дете на 5 няма как само да усети залата, без чужда помощ. Като родител на две момичета го казвам, като бивш учител, като бивш спортист.
Аватар
Simona`s
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот sharo 73 » Чет Дек 14, 2017 11:01 am

След като сме на път пак да обърнем форума на Мама bg дискусий , смятам че всяка крайност е пагубна и на прекомерни родителски амбиций и на пълната незаинтересованост от тяхна страна какво правят децата им в часове в залата и какво получават като внимание в резултат на платените такси .Съгласна съм че едно дете до примерно 10 години трябва да се поощрява и побутва оттук оттам но съм категорично след тази възраст децата да стават жертва на не осъществени родителски мечти .Разбира се има и една уникална Елвира за която не сме постигнали консенсус относно начина и на подготовка :D Но каквато и да е истината това дете ме радва неимоверно, особено съчетанието и с въже ! Дано само да е здрава .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот i1978 » Чет Дек 14, 2017 2:51 pm

1
Последна промяна i1978 на Пет Дек 15, 2017 5:40 pm, променена общо 1 път
i1978
Gymfan
Gymfan

Мнениеот Springflower » Чет Дек 14, 2017 4:16 pm

Аз написаното за Simona's няма да го коментирам, смятам, че е доста грубо, но за останалата част мога да кажа, че, да, пари трябват във всеки спорт, но това е положението в България, това са заплатите на треньорите и ако някой смята, че труда е му не е заплатен добре има избор. Избор да напусне и да упражнява друга професия или да напусне страната, а не да си гледа работата през пръсти, в стил "колкото пари толкова работа" или да изнудва родителите. Ясно е че треньорите не са богати хора, всеки да си направи сметката иска ли и става или не става за тази работа, ако разбира се може да си даде самооценка, а това май е най-трудната част. И аз искам треньорите, лекарите и др. да получават по - голямо възнаграждение, но ситуацията е такава. Децата не са виновни, за да страдат те.
Аватар
Springflower
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот attention » Чет Дек 14, 2017 4:22 pm

sharo 73 написа:След като сме на път пак да обърнем форума на Мама bg дискусий , смятам че всяка крайност е пагубна и на прекомерни родителски амбиций и на пълната незаинтересованост от тяхна страна какво правят децата им в часове в залата и какво получават като внимание в резултат на платените такси .Съгласна съм че едно дете до примерно 10 години трябва да се поощрява и побутва оттук оттам но съм категорично след тази възраст децата да стават жертва на не осъществени родителски мечти .Разбира се има и една уникална Елвира за която не сме постигнали консенсус относно начина и на подготовка :D Но каквато и да е истината това дете ме радва неимоверно, особено съчетанието и с въже ! Дано само да е здрава .

С голям интерес чета вашите публикациЙ :D АдмирациЙ! 8)
“Който сее ветрове, жъне бури!”
Аватар
attention
Европейски шампион
Европейски шампион

Мнениеот sharo 73 » Чет Дек 14, 2017 4:38 pm

attention написа:
sharo 73 написа:След като сме на път пак да обърнем форума на Мама bg дискусий , смятам че всяка крайност е пагубна и на прекомерни родителски амбиций и на пълната незаинтересованост от тяхна страна какво правят децата им в часове в залата и какво получават като внимание в резултат на платените такси .Съгласна съм че едно дете до примерно 10 години трябва да се поощрява и побутва оттук оттам но съм категорично след тази възраст децата да стават жертва на не осъществени родителски мечти .Разбира се има и една уникална Елвира за която не сме постигнали консенсус относно начина и на подготовка :D Но каквато и да е истината това дете ме радва неимоверно, особено съчетанието и с въже ! Дано само да е здрава .

С голям интерес чета вашите публикациЙ :D АдмирациЙ! 8)

Благодаря Attention за хубавите думи .
Съгласна съм с горното мнение че треньорската професия е като учителската например , упражняваш я защото я обичаш и те удовлетворява а не за да те направи заможен. А по принцип ниските заплати в България са проблем във всяка сфера не само в гимнастиката но както се спомена по горе всеки има избор.
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот nadejda5 » Чет Дек 14, 2017 6:44 pm

Имам молба към Simona`s , ако е възможно нека да качи видио на дъщеря си. Ще ми бъде интересно да изгледам едно нейно съчетание. :evil:
nadejda5
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот XF135 » Пет Дек 15, 2017 1:37 pm

nadejda5 написа:Имам молба към Simona`s , ако е възможно нека да качи видио на дъщеря си. Ще ми бъде интересно да изгледам едно нейно съчетание. :evil:

И аз бих искала да видя...
XF135
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот gerytog » Съб Дек 16, 2017 1:14 am

Едва ли ще видим съчетание.....
gerytog
Потребител
Потребител

Мнениеот chovecheto » Съб Дек 16, 2017 2:34 am

Какво общо има с темата съчетанието на дъщерята на Simona, че даже и няколко поста има по въпроса????
chovecheto
Gymfan
Gymfan

Мнениеот Springflower » Съб Дек 16, 2017 3:26 pm

chovecheto написа:Какво общо има с темата съчетанието на дъщерята на Simona, че даже и няколко поста има по въпроса????

Имаше едно мнение, точно преди моето по - горе за Simona's, класирането на дъщеря й и т. н. /доста заядливо/, което, обаче, вече е изтрито. Затова предлагам на потребителите е любопитно да видят самото съчетание.
Аватар
Springflower
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот XF135 » Съб Дек 16, 2017 6:03 pm

Доколкото разбрах, второто място е от този турнир, защо да не видим съчетанието на детето, заело второ място?
XF135
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот gerytog » Съб Дек 16, 2017 7:46 pm

chovecheto написа:Какво общо има с темата съчетанието на дъщерята на Simona, че даже и няколко поста има по въпроса????

Защото въпросната г-жа коментира чуждите деца без проблем.И точно затова не качва съчетание на дъщеря си
gerytog
Потребител
Потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания 2017