36th FIG RG World Championships/Sofia 10-16.09.2018

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: 36th FIG RG World Championships/Sofia 10-16.09.2018

Мнениеот neshka admirer » Вто Окт 09, 2018 2:03 pm

http://sport.bnt.bg/други/художествена-гимнастика/ирина-винер-българия-прие-всички-гости-на-високо-ниво

световното мина, всички сте гледали сигурно и интервюто с мадам винер, в което тя казва как най-важното и по действащия в момента правилник е гимнастичката да изразява музиката, да прави прословутия спектакъл докато изпълнява сложните елементи, както и че е доволна от своите възпитанички. т.е. двете сестри и саша според нея са абсолютно в спектакъла! еми, всеки си плещи каквото си иска. да бяха казали, че сега се цени трудността повече от артистизма - щях да се съглася донякъде. ама хем ти показват царя без дрехи, хем трябва да се възхищаваш в какви прекрасни одежди е!
за мен най-добрите гимнастички на това първенство бяха влада и салос, която открих за себе си едва в борбата за многобоя. така че - повече съм съгласна с дерюгина, отколкото с винер. макар че и двете шикалкавят.
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот аврора » Вто Окт 09, 2018 11:00 pm

neshka admirer написа:http://sport.bnt.bg/други/художествена-гимнастика/ирина-винер-българия-прие-всички-гости-на-високо-ниво

световното мина, всички сте гледали сигурно и интервюто с мадам винер, в което тя казва как най-важното и по действащия в момента правилник е гимнастичката да изразява музиката, да прави прословутия спектакъл докато изпълнява сложните елементи, както и че е доволна от своите възпитанички. т.е. двете сестри и саша според нея са абсолютно в спектакъла! еми, всеки си плещи каквото си иска. да бяха казали, че сега се цени трудността повече от артистизма - щях да се съглася донякъде. ама хем ти показват царя без дрехи, хем трябва да се възхищаваш в какви прекрасни одежди е!
за мен най-добрите гимнастички на това първенство бяха влада и салос, която открих за себе си едва в борбата за многобоя. така че - повече съм съгласна с дерюгина, отколкото с винер. макар че и двете шикалкавят.

Както се казва в една руска пословица: "Кто любит арбуз, а кто - свиной хрящик" :) Възможно, для някого Салос е най-харесвана. А за друг човек - Линой. А още за друг - Лора Зенг например. Добре, вече знаем, кого харесвате. :)

Естествено, не всички съчетания на руските гимнастички са спектакли, това и не може да стане наистина. Но поне някои... Трябва ли да спорим, че топка на Дина и лента на Саша са истински спектакли?

Винер и Дерюгина се изказват съвсем за различно и защо трябва да ги сравним? Който повече се е излъгал? За което лъже Дерюгина, аз написах горе.
И за кое лъже Винер?
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот neshka admirer » Вто Окт 09, 2018 11:14 pm

Спектакълът е при Селезнева. Другите три водещи гимнастички на Русия просто не мога да ги възприема. Особено пък след Кудрявцева и Мамун. За незапознатите с правилника фенове като мен логиката е, че трите в момента водят, тъй като, по някакви обективирани в правилника норми, те играят по-трудна гимнастика. Но първо: виждам, че примерно една Салос прави същите и по-трудни боравения и прочие, а полуава 2 точки по-малко. Второ: г-жа Винер, която много добре познава правилника в сравнение с мен, ми казва, че най-важното е спектакълът. Еми какъв спектакъл като Саша и един акцент на музиката не може да хване. Красива, класна гимнастичка, но ако представя отделни елементи. В нито едно нейно съчетание тя не пресъздава музиката и дори лентата, която е много добре поставена според мен. Близначките също. Поне мога да кажа какво възприемам, какво разбирам и какво не.
Нито Винер, нито Дерюгина са докрай искрени и обективни в интервютата си. Но най-малкото мога да се съглася с Дерюгина, че Влада е толкова уникална гимнастичка колкото я описва треньорката й. Това виждам аз, аврора, с цялото ми уважение! :evil:
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Предишна

Назад към Състезания 2018