36th FIG RG World Championships/Sofia 10-16.09.2018

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: 36th FIG RG World Championships/Sofia 10-16.09.2018

Мнениеот pomakova » Пон Окт 01, 2018 1:45 pm

bimbambum написа:Значи да не ги пазим и да не се пазят и те за най-важните състезания? Много добре.
Преди време като обяснявах на баща ми, че едно момиче от германския ансамбъл е със счупен крак, можеш ли да познаеш какво извика майка ми от една друга стая?
Да, точно така. "Е, нашите и със счупени крака играят!"
През 2019 нещата за Неви и Боряна ще са различни. Президентът вече почна да обвинява индиректно в консуматорство. Уви, тя не знае друг начин да се справя с обвиненията към себе си. Пък вие ги сипете.

Започна отрезвяването и във федерацията, може би нещата се уталожиха, неколкократно се гледаха изпълнения, поне такива има в изобилие , коментираха се композиции, избор на музика, най-вече можене на гимнастичките... Илиана Раева може и гласно да не каже нищо пред обществото, но бъдете сигурни,че на това съвещание или събрание не е била толкова добричка и има защо.... Все си мисля, че Илиана беше заета с организирането на СП и се довери на другите, вярваше им, че всичко е наред, че сме много напред, че едва ли не ние тука, нарочно говорим против нашите, защото Нешка ни е любимка.. Това не е така, ако се появи една нова ,талантлива треньорка, ние ще спрем да говорим за миналото, така както отдавна не говорим за стария "златен" ансамбъл, имаме си много по-добър, той ни радва и чакаме с трепет изявите му... Дошло е време да се намери друга старши треньорка на жени индивидуално, това е моето мнение, ако искаме в Токио да имаме успех
pomakova
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот pomakova » Пон Окт 01, 2018 1:51 pm

Защо пък Боряна, аз тълкувам , че точно тя е ощетената този сезон, държаха я за сметка на другите две, а тя се представи най-добре на СП, беше на крачка от медала на обръч и има 6 място на лента, това са най-предните класирания... Тя за многобой изобщо не беше предвидена, въпреки, че топката й изигра лоша шега.Боряна на 18 тепърва изгрява като звезда.. Балдасари и Аджерджукулезе са на 17 , една година са по-малки и са вече звезди, това е разковничето.. Защото двете италианки ще се борят за две квоти на ОИ, а дали ще се даде истински шанс на Боряна да се бори за квота.... Иначе след 2020 ,когато тя ще е на 20 няма шансове за следващата Олимпиада
pomakova
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот PoliM » Пон Окт 01, 2018 1:58 pm

Това за консуматорството беше малко смешно, но не става ясно за кого говори точно - може и за треньорите да става дума, знае ли се. Тя Илиана винаги говори толкова завоалирано, че в крайна сметка нищо не казва, а само си прави вятър на устата. Критиките ѝ може да са към всеки един, но е хубаво да погледне и себе си. Пътят бил правилен, нашите били най-силни и най-добри, с най-хубави съчетания, нямало да слизат от стълбичката при безгрешна игра, щели да си вземат тяхното, че имало и да им дават. Само че тази безгрешна игра така и не я видяхме, а думите си останаха празни обещания. И после се чуди защото някои фенове негодуват. И не, не смятам, че момичетата са виновни, те са там да слушат и изпълняват. Дано са преосмислили хубаво нещата. Усещам, че това СП им е дошло като шамар. И разбира се, че няма да говори на нас точно какво не е наред, няма и нужда, но е време да си помислят, реално да направят нещо по въпроса и да оставят приказките за моментите, в които трябва, но да ги спестят в началото на сезона, за да не се повтори същото.
Аватар
PoliM
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Пон Окт 01, 2018 2:47 pm

Хм, много ми хареса коментара за пазенето на състезателката от травми при повече натоварване и дигане на лимита от "две без грешка"....Интересно.... :o
Аз искам да попитам, тогава на какво могат да разчитат нашите толкова, на какво? На домакински реверанси и съдийско лоби ли? :cry: :cry: :cry:
И пак ще попитам, колко силна и равностойна конкуренция има в НО? Колко, защото това се повтаряше от федерацията, но я си представете 2 или 3 контузени гимнастички, какво правим? Кой ще пратим по тези купи?
Твърдо заставам зад идеята всяка гимнастичка да се подготвя в собствения си клуб и на всеки 2 седмици контролно!
Също съм затова да няма основен и разширен състав, както и за всяко състезание да се определя състав от състезателки, показали игра на последното възможна контрола преди заявката. Все си мисля, че момичетата работещи в НО и тези, борещи се за място в НО работят с различна лична заангажираност и старание в залата.
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот bimbambum » Пон Окт 01, 2018 3:18 pm

TraYkovA написа:
bimbambum написа:През 2019 нещата за Неви и Боряна ще са различни. Президентът вече почна да обвинява индиректно в консуматорство. Уви, тя не знае друг начин да се справя с обвиненията към себе си. Пък вие ги сипете.

Защо мислите, че тези обвинения са насочени към Неви и Бубето, а не към останалата част от основния състав примерно?

Защото отговарях на човека с предния пост и използвах същите хора, на които явно най-много държи.

Освен това ми остава една тревога.
Илиана Раева ни в клин ни в ръкав навремето публикува една статия за Пенки. Обиди/обърка може би хиляди хора, които изобщо не бяха чували ни за форуми ни за групи, в които Федерацията е критикувана.
Сега си пише за консуматорство във фейсбук на вниманието на хиляди свои фенове, шанс да я разберат правилно имат колко? И тук във форума даже й се чудят.
Най-общо до широката аудитория достига малко от това, което се случва в гимнастиката. Много мои познати я асоциират първо с глад, жажда, инквизиция, мръсни номера в медиите, плачещи звезди по студиата и опити за самоубийство. Съжалявам. Представям си, ако видят този пост.
Не мисля, че асоциацията с любов и щастие се е наложила достатъчно. Не чак до опасно равнище 8)
Само недей ме нервира така.
Гледай природата, слушай дъжда.
Чуваш ли как тревата расте?
Да или не? Да или не?
bimbambum
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот i1978 » Пон Окт 01, 2018 3:19 pm

malinda1978 написа:Хм, много ми хареса коментара за пазенето на състезателката от травми при повече натоварване и дигане на лимита от "две без грешка"....Интересно.... :o
Аз искам да попитам, тогава на какво могат да разчитат нашите толкова, на какво? На домакински реверанси и съдийско лоби ли? :cry: :cry: :cry:
И пак ще попитам, колко силна и равностойна конкуренция има в НО? Колко, защото това се повтаряше от федерацията, но я си представете 2 или 3 контузени гимнастички, какво правим? Кой ще пратим по тези купи?
Твърдо заставам зад идеята всяка гимнастичка да се подготвя в собствения си клуб и на всеки 2 седмици контролно!
Също съм затова да няма основен и разширен състав, както и за всяко състезание да се определя състав от състезателки, показали игра на последното възможна контрола преди заявката. Все си мисля, че момичетата работещи в НО и тези, борещи се за място в НО работят с различна лична заангажираност и старание в залата.

Ще пуснат Петя Борисова и Ерика Зафирова. Сега разбрахте ли, защо се пазят другите три момичета?!? Или има пак неяснота!!1 Децентрализирана подготовка това е абсурдно и правим крачка назад. Масажисти, хореографи, ОФП учители и сигурно и още хора има, няма как да се подсигурят, както трябва по клубовете. И контролни не стават така. Тия момичета все пак и учат, колкото и да не ходят редовно на училище отделят време и за учене. Как ви се струва от Варна през две седмици да се ходи до София за едно контролно. Децата за да се задържат в голямата гимнастика след определена възраст трябва да бъдат ангажирани, както трябва. Да не мислите, че на всяка гимнастичка в България и се стои в националния отбор!?! Момичетата от Варна много ясно го показаха.
i1978
Gymfan
Gymfan

Мнениеот pomakova » Пон Окт 01, 2018 3:35 pm

Как да пуснат Борисова и Зафирова? Ерика е вече част от ансамбъла доколкото знам!!!
Виждате ,че Петя въобще не е готова за големи състезания, ние наистина нямаме конкуренция, нямаме тил от резервни гимнастички
pomakova
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Beni_68 » Пон Окт 01, 2018 3:38 pm

Хммм, чета нещо "странно" в Спортал-а: https://www.sportal.bg/news.php?news=748238
"Иванова заменя Силвия Стойчева, която в бъдеще ще заема поста личен треньор на Катрин Тасева и Невяна Владинова."
Някой нещо да знае по въпроса???? :o
Beni_68
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Пон Окт 01, 2018 3:47 pm

i1978 написа:
malinda1978 написа:Хм, много ми хареса коментара за пазенето на състезателката от травми при повече натоварване и дигане на лимита от "две без грешка"....Интересно.... :o

Ще пуснат Петя Борисова и Ерика Зафирова. Сега разбрахте ли, защо се пазят другите три момичета?!? Или има пак неяснота!!1 Децентрализирана подготовка това е абсурдно и правим крачка назад. Масажисти, хореографи, ОФП учители и сигурно и още хора има, няма как да се подсигурят, както трябва по клубовете. И контролни не стават така. Тия момичета все пак и учат, колкото и да не ходят редовно на училище отделят време и за учене. Как ви се струва от Варна през две седмици да се ходи до София за едно контролно. Децата за да се задържат в голямата гимнастика след определена възраст трябва да бъдат ангажирани, както трябва. Да не мислите, че на всяка гимнастичка в България и се стои в националния отбор!?! Момичетата от Варна много ясно го показаха.

Крачка назад няма как да направим, защото крачката сме я отдавна направили, като ги събрахме на един килим 5 момичета, а да не говорим че и повече....!!!
По клубовете има и балетни педагози и треньори, и хореографи и масажисти ще се намерят щом има средства, а такива има за БФХГ доколкото знам.
От Варна за час със самолет се стига до София, разстоянието не е оправдание, много моля. Нека бъдем реалисти, има ли желание, то има и начин.
Сега ще видим как на три килима ще се подготвят и основен състав индивидуално и разширен такъв, ансамбъл ДСВ, ансамбъл жени, девойки индивидуално, и евентуално втори състав ансамбъл жени.....
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот nadton » Пон Окт 01, 2018 3:50 pm

малко омагьосан кръг се получава - гимнастиката е в подем, но имаме само три конкурентни гимнастички, след като поне три много талантливи девойки се изгубиха (загубиха желание). Неви не може да тренира пълноценно за СП поради контузията, но отиде на Европейското. От друга страна, кой въобще би се нагърбил да поеме НО жени, ако не е този екип, т.е. кой има знание, мотивация, желание и не е в черния списък?
За какво са ми красиви думи, когато са изчерпани от съдържание. Слушай с разума си, не с очите.
Бог обича всички, дори и грешните!
Аватар
nadton
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sharo 73 » Пон Окт 01, 2018 4:07 pm

Beni_68 написа:Хммм, чета нещо "странно" в Спортал-а: https://www.sportal.bg/news.php?news=748238
"Иванова заменя Силвия Стойчева, която в бъдеще ще заема поста личен треньор на Катрин Тасева и Невяна Владинова."
Някой нещо да знае по въпроса???? :o

Най вероятно е грешка в превода , като гледам и фамилията е сбъркана .Малко след световното докато ние тук си фантазирахме как Нешка помага в НО във фейсбук имаше копирано мнение на майката на Неви , доста завоалирано и абстрактно в което се споменаваше как някои треньорки са я загърбили а други са останали с нея и прочие .Ясно е като бял ден че всички обвързани с гимнастика у нас нямат право да седнат и да напишат или кажат нещо ясно разбираемо и имащо някакъв смисъл .Просто се изморих да чета между редовете , да си правя заключения и да търся под вола теле .Как един не даде пресконференция и да каже къде сбъркаха и какво ще променят в бъдеще .Фразата за верният път и етапа на подготовка се протърка до втръсване .И още нещо - след като Петя и Ерика са в основният състав трябва да са подготвени да влязат и да заменят примите .Те са там точно заради това и са предпочетени пред доста други не по малко талантливи момичета .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот i1978 » Пон Окт 01, 2018 4:15 pm

malinda1978 написа:
i1978 написа:

Крачка назад няма как да направим, защото крачката сме я отдавна направили, като ги събрахме на един килим 5 момичета, а да не говорим че и повече....!!!
По клубовете има и балетни педагози и треньори, и хореографи и масажисти ще се намерят щом има средства, а такива има за БФХГ доколкото знам.
От Варна за час със самолет се стига до София, разстоянието не е оправдание, много моля. Нека бъдем реалисти, има ли желание, то има и начин.
Сега ще видим как на три килима ще се подготвят и основен състав индивидуално и разширен такъв, ансамбъл ДСВ, ансамбъл жени, девойки индивидуално, и евентуално втори състав ансамбъл жени.....

И в кой клуб ще отделят цял килим на една националка? Самолет да, но тук възниква въпроса кой ще го плаща! Едва ли родителите ще се навият. Аз лично смятам, че трябва центрове да се направят например два в източна един и в западна България втори и децата да се отделят по-рано от родители. В тези центрове да се вкарат най-добрите специалисти в съответната област. Училище да има и пансион, както е в Русия. Този модел явно работи добре. Това го давам за пример за по-малките дечица. От всичко написано от вас за жените се съгласявам, за това че трябват килими за всички титулярки. Може би и тук идва ред и на държавата. Като искат да се снимат с тия деца трябва да подсигурят условия и то конкурентни такива спрямо останалите страни.
i1978
Gymfan
Gymfan

Мнениеот maidenly » Пон Окт 01, 2018 11:28 pm

Не знам аз принципно кой би плащал самолет, това следва да е федерацията, също така не знам и дали клубовете могат да отделят по един килим на националка, но според мен е очевиден проблема с недостатъчния брой килими на Раковски. Това са много трениращи. Само ансамбъла си имат свой килим доколкото знам. Останалите явно са по някакъв график или който както се дореди :( Все си мисля, че в София централизирано на едно място могат да се подготвят индивидуалки, а на друго ансамбъл. Ако толкова държим да е централизирана подготовката.
На мен ми беше ясно, че цветята и розите са за пред хората и спонсорите може би, със сигурност е анализирана трезво ситуацията, а тя хич не е розова. Надявам се догодина да дават повече шанс на Боряна, защото тя е в пика на състезателната си сила. Недоумявам защо чакаме гимнастичките ни да отлежават, тя очевидно е харесвана от всички, включително и от съдии.
maidenly
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот tsvety77 » Вто Окт 02, 2018 10:05 am

Аз бях взела своето лично решение , да не пиша по същество във форума, но....

На Раковски се готвят само основен състав Жени и Девойки - индивидуално и ансамбъл - жени и девойки. Лично според мен три килима за толкова малко деца са предостатъчни. Ако ще се прави втори ансамбъл и ако ще се тренират разширените състави централизирано - тогава няма да е достатъчно мястото.

Нормално е да има график и докато едните са на балет, другите да са на килима. Графици и разпределения много. На един килим - основен -жени, на другия Ансамбъл - жени и на третия девойки - индивидуално и ансамбъл. А и нали знаете , че момичетата не им трябва килим по 8 часа на ден. Имат ОФП имат Балет, имат възстановяване. Така че може да се ротират. По клубовете ситуацията е много по-зле. На един килим трябва да се готвят по 20 - 30 деца, които са с различен график на училище. Твърдо съм ЗА да има по-голяма зала и да може и разширения състав да е на централизирана подготовка, но това може да се случи единствено когато държавата ни започне да има политика за развитие на спорта. Към момента такава - Няма.
tsvety77
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Beni_68 » Вто Окт 02, 2018 10:58 am

Уффф, централизирана или децентрализирана подготовка ... едва ли това е най-важното. В крайна сметка, без значение каква е формата (практиката е демонстрирала добри резултати и при двете), важни са явно други неща. И както хората са казали "Като има желание, се намират и начини". Имаме немалко спортисти, които дори нямат база за тренировки в България, и търсят начини навън ... но пак го правят, защото го желаят. Но, ние като едни силно искащи и вярващи фенове вече се чудим къде да търсим "ключа от бараката", ползвайки всяка податка от Ръководството на ХГ в БГ.

Реално, обаче, проблемите май са много по-дълбоки. И ако не беше новия ни ансамбъл, както и някои инцидентни индивидуални изяви в последните години, сигурно феновете още щяхме да си седим примиренчески, задоволявайки се с позицията ни в "10-та глуха". Струва ми се, че ако тези 6-7 момичета не ни разбудиха от дълбокия сън, едва ли сега щяхме да си чоплим мозъците - Къде е проблема? и Какво да се прави? Те просто ни напомниха, че и в България все още може да се прави световна гимнастика, такава че за нея да се говори в световен мащаб (не просто ние, щото са си нашите гарджета), и водещите държави да дебнат и да се страхуват от това, което ще покажат българките.

Виждате, че дори ансамбълът ни да изпусне медал, дори да се сринат на някое съчетание, ние фенове нямаме претенции към тях - защото виждаме какво могат и какво показват, и това ни кара да бъдем горди с тях. А те също са продукт на родните клубове, и те са учили А-Б-то на гимнастиката в България. И те се готвят при същите условия като останалите в НО. И тогава естествено възниква въпросът, защо при тях се получава, а при останали не става? Какво липсва?

Мен дори ме втриса само при мисълта, че вече сме м. Октомври, а още нямаме НО-девойки (индивидуално) - а догодина ще се провежда 1-вото Световно за девойки. И за капак, проблемът се оказа, че досега не можели да подберат достатъчно добри момичета. Отделно се коментираше тук, че ако видиш ли някоя от 3-те ни индивидуални прими се била контузила, нямало кой да я замести. Отделно, покрай контузиите в ансамбъла също възникна дилемата - а кой ще влезе за да може да играят по състезанията ....

Та явно проблемите са по-дълбоки, и най-вече касаят методиката на подготовка, а може би и "капацитета" на тези, които трябва да я прилагат ... И то навсякъде - и в НО, и по клубовете. А това вече си е сериозен проблем. Ето тук, според мен, трябва да се правят сериозните анализи.
Beni_68
Световен шампион
Световен шампион

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания 2018