Youth Olympic Games / BUENOS AIRES/ 06-18.10.2018

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Мнениеот Хореография » Съб Май 12, 2018 4:13 pm

Изображение

http://www.fig-gymnastics.com/site/competition/view?id=15196

Beni_68 написа:ФИНАЛ - МНОГОБОЙ

Rank NOC Name Hoop Ball Clubs Ribbon Total
1 RUS TRUBNIKOVA Daria 17.650 17.100 17.900 16.750 69.400
2 UKR POHRANYCHNA Khrystyna 17.750 14.850 16.950 15.550 65.100
3 ITA TORRETTI Talisa 16.850 16.850 16.200 14.750 64.650
4 BLR KAMENSHCHIKOVA Anna 16.450 16.350 16.000 14.800 63.600
5 BUL VOLOZHANINA Tatyana 16.200 14.800 16.550 14.550 62.100 :87878: :sm110:
6 ARM VODOPYANOVA Yulia 15.950 15.000 15.950 14.050 60.950
7 ISR SOTSKOVA Valeriia 16.150 14.550 15.700 14.400 60.800
8 JPN YAMADA Aino 15.500 15.300 15.000 12.400 58.200

Изображение

pomakova написа:МОИ-Аржентина, ето ги квотите

Изображение

http://www.fig-gymnastics.com/site/site/download?fileId=6490

Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

3.th YOG Buenos Aires (ARG) 06-18.10.2018

Мнениеот sharo 73 » Пет Юни 15, 2018 12:46 pm

Изображение

http://www.buenosaires2018.com/

След като се споменава за турнир девойки се чудя защо тук във форума ни е налегнала апатия след като във фейсбук текат спорове защо Елизабет е аут от подготовката за МОИ .Спрягат се най различни консираций вариращи от неотшумяла контузия. , лични пристрасия и прочие .Дали да не се отвори тема за Мои и там всеки да споделя какво знае по въпроса .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Re: 3.th YOG Buenos Aires (ARG) 06-18.10.2018

Мнениеот Хореография » Пет Юни 15, 2018 2:16 pm

Готово sharo,
темата е отворена :evil:

А лично моето мнение е, че е предостатъчно Таня и Анна да се готвят за Младежка Олимпиада. Така или иначе те си спечелиха квотата а Таня за мен е единствената девойка със съчетанията си тази година, която при стабилна игра може да се намеси в челните редици.

Елизабет определено ми харесва като гимнастичка, затова мисля, че за нея по- добрия вариант е още от сега да се насочи в изчистване на елементите с тяло, в търсене на сложност и амплитуда и добри хореографии за следващата година вече като жена. Нека използва времето за стабилна подготка, която догодина да е тласне по- напред в редиците...

Достатъчно е, две гимнастички се готвят за Олимпиада вместо да надграждат за новия сезон в кат. Жени. И нека по- добрата от тях в моментно състояние да замине за Аржентина. Аз разбира се се надявам това да е Таня...
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот sharo 73 » Пет Юни 15, 2018 3:29 pm

Милата Хореография е винаги на линия ! Напълно съм съгласна с мнението ти и за Таня и за Елизабет . Из различните дискусий прочетох че на Бети и се е налагало сериозна операция на глезена май но семейството и е отказало да я оперират . Надявам се всичко с нея да е наред и да се вземе правилното решение .Все пак би било добре на страницата на Федерацията да има някакво обяснение а не само изявление кой продължава и кой не .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот PoliM » Пет Юни 15, 2018 4:27 pm

Споделям мнението за Таня, но не съм съгласна за Бети. В крайна сметка и тя щеше да е "извоювала квота" ако я бяха пратили в Москва. Реално тя сега се представя много добре, съдейки по държавните и ЕП. За мен е странно, че само Анна ще се готви, а Бети не, при условие, че двете минимум са равностойни. Разбира се е ясно, че ако Таня е здрава, ще отиде тя, но нека има и втора резерва, защото първо нищо не се знае до МОИ като състояние на момичетата, а второ Елизабет е не по-малко заслужила.
Аватар
PoliM
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот dilidili » Пет Юни 15, 2018 7:21 pm

Йовчева трябвало да отслабне. Колко???? Колкото Воложанина :lol: :lol:
dilidili
Новак
Новак

Мнениеот Хореография » Пет Юни 15, 2018 8:07 pm

Е, това разбира се няма как да го напишат в официалната страница и като няма друго алтернативно официално обяснение си мълчат по въпроса... не за първи път...

Но аз отново си пиша мнението и продължавам да държа на него, едно състезание от многобой на младешката Олимпиада от 6мин събрани от всичките четири съчетания за мен лично не е по- важно от успешен старт в новия сезон в по- висока категория. Така, че да се използва повечето време за подготовка за новия сезон е по- благоприятно от подготовка за Олимпиадав младешка въздраст без сигурност за изява...
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот nadejda » Пет Юни 15, 2018 9:14 pm

Бети показа видимо израстване и класа в последните месеци след лошото начало на сезона, контузиите, заболяванията и излизането от форма. Напълно са равностойни с Анна и не виждам защо на едната се дава шанс на другата не.
Аватар
nadejda
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Пет Юни 15, 2018 9:24 pm

nadejda написа:Бети показа видимо израстване и класа в последните месеци след лошото начало на сезона, контузиите, заболяванията и излизането от форма. Напълно са равностойни с Анна и не виждам защо на едната се дава шанс на другата не.

Според мен Анна е една идея по-добра от Бети, а да не говорим че Бети наистина има какво още над какво да работи спрямо външната си визия.
Ако трябва да избирам между трите спрягани тук, определено ще заложа на Анна.
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Съб Юни 16, 2018 11:46 am

Аз имам по-особено мнение. За мен тези МОИ не представляват интерес и не ме вълнуват особено. Друго беше преди четири години, когато чаках с нетърпение участието на Катето Маринова. И може би не беше честно за Ерика, която спечели квотата и която беше прелестна девойка тогава, но нямах никакво съмнение у себе си, че искам да гледам Катето в Китай. Сега дори не знам кого искам да гледам. Много харесвам Таня. Харесва ми нейната целенасоченост и сериозното ѝ отношение към работата ѝ, излъчването на скромност, която дори граничи със свитост, чаровната ѝ усмивка и миловидното ѝ изражение, харесва ми как "центрофугира" на килима :D , но.....не харесвам съчетанията ѝ. И ми е малко обидно, че гледаемо за мен е единствено съчетанието ѝ с топка... старо съчетание, поставено в предишния ѝ клуб. :( :( Това е дете, което би могло да покаже много повече на килима, ако някой му позволи да разцъфне. И едновременно с това да печели високи оценки. Последното в голяма степен важи и за Анна. Безкрайно красиво и лъчезарно момиче, с доста добри данни и умения, но с твърде скучни и безлични съчетания, които я правят да изглежда дървена на килима и това просто не е по моя вкус. Много харесвам и Бети. Нейните съчетания са ми най-интересни за гледане. Бети трябва също да се подготвя за МОИ. Крайно неприемливо е за мен решението на ръководството да остави само две момичета. Излишни килограми се свалят, това не може да е сериозен довод. Бети е герой, защото тя и ръстово се източи много в последно време, а това е съвсем ново тяло, с което трябва да свикваш и да го контролираш. И тя се справи отлично на последните няколко състезания.
И накрая, за разлика от повечето от вас, аз бих искала да добавят и Вая. Вая е гимнастичката, която на мен ми носи чисто естетическо удоволствие само от присъствието си на килима и която, признавам си, най-лесно би задоволила моите критерии за класна гимнастичка. Знам, че доводите против нейната кандидатура ще са сериозни и съм съгласна, но след финалите на Елит моите почти умрели надежди за нея се възродиха. Мариана Памукова трябва да е мноого търпелива, упорита и трудолюбива жена, защото аз като зрител бях отписала Вая, но не и тя :D Вая не успя да сътвори подвиг и на въпросното състезание, но имаше видим напредък в овладяването на съчетанията и в цялостното ѝ поведение на килима. И при положение, че има все пак три месеца до игрите, аз не бих я изключила от подготовката. :evil:
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот malinda1978 » Съб Юни 16, 2018 1:09 pm

Лично и на мен Вая ми харесва като гимнастичка, определено малко дръпна назад откъм работа като беше в ансамбъл (лично мое мнение е че това дете не му беше там мястото-изостана с определена работа с уредите). Има много талант в нея, дано успеят да го използват правилно треньорите. Вая има бъдеше в гимнастиката!
Знам че коментара ми няма да се хареса на много тук и Ви разбирам защото знам какво прави прословутата баба по въпроса ..... :D
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот syfi » Съб Юни 16, 2018 10:16 pm

За мен е срамно, че само Таня и Анна се готвят. Нали имаме национален отбор девойки? Може ли такова отношение... Елизабет беше върната толкова назад. Момичетата да не са плодове на пазар, че ще водим гимнастичка, която сега сложиха в национали, за да вземе медал и да се кичи Шефката с чужди заслуги. Поне шанс за другите ни момичета? Що за стил на работа и пример - вие тренирайте, борете се сами, лекувайте се сами, а ние ще изберем която си решим.
И аз много харесвах Вая.
Харесвам Анна Келман, но ако не стане чудо, ще отиде Таня. Защото ние се равняваме не по себе си, а по рускините.
Аватар
syfi
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот аврора » Нед Юни 17, 2018 5:00 pm

И никой не си спомня за Вероника. :(
А тя не по-малко си заслужава вниманието и подготовката.
Тази година биеше Елизабет, а на ЕП отиде Йовчева.
Как да издържиш несправедливостта?
Пожелавам на прекрасната Вероника да не се отчайва, да продължи тренировките с още повече старание. Много я обичам. :evil: :evil: :evil:
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот malinda1978 » Нед Юни 17, 2018 6:33 pm

аврора написа:И никой не си спомня за Вероника. :(
Пожелавам на прекрасната Вероника да не се отчайва, да продължи тренировките с още повече старание. Много я обичам. :evil: :evil: :evil:

Вероника биеше Елизабет, защото Бети имаше контузии и вирусни заболявания, които се отразиха на подготовката и. На последното държавно Бети беше по-добра и това няма как да не е натежало в решението на Стойнева да я прати на Европейското. За мен Вероника е много артистична гимнастичка, но за съжаление не толкова добра в техниката с уреда. Пожелавам на всички момичета да са здрави и да следват мечтите си, света не е гимнастика, света не започва и не свършва с художествена гимнастика. Бъдете успешни и целеустремени в преследване на целите си, независимо какви са те. :evil:
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот аврора » Нед Юни 17, 2018 6:38 pm

malinda1978 написа:
аврора написа:И никой не си спомня за Вероника. :(

Вероника биеше Елизабет, защото Бети имаше контузии и вирусни заболявания, които се отразиха на подготовката и. На последното държавно Бети беше по-добра и това няма как да не е натежало в решението на Стойнева да я прати на Европейското. За мен Вероника е много артистична гимнастичка, но за съжаление не толкова добра в техниката с уреда. Пожелавам на всички момичета да са здрави и да следват мечтите си, света не е гимнастика, света не започва и не свършва с художествена гимнастика. Бъдете успешни и целеустремени в преследване на целите си, независимо какви са те. :evil:

Всичките български гимнастички набор 2003 имат достоинства и недостатъци. За мен недостатъците на Вероника никак не са по-тежки и по-големи от тези на Елизабет.
Всеки има предпочитания, но много има и задкулиски игри, както винаги.
Естественно, можете да предпочитате определенни гимнастички, но и аз имам право на това. Вероника за мен е по-интересна.
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Следваща

Назад към Състезания 2018