Youth Olympic Games / BUENOS AIRES/ 06-18.10.2018

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: Youth Olympic Games / BUENOS AIRES/ 06-18.10.2018

Мнениеот Binamalina » Чет Окт 18, 2018 7:55 pm

tonim71 написа:
malinda1978 написа:Трябваше от федерацията да дадат пресъобщение, ако Стойнева има здравословен проблем или е възпрепятствана поради семейни причини, за да няма спекулации тогава.
Но е недопустимо да няма никаква информация по този случай, БФХГ за пореден път доказва колко е правилен пътят. :?

Силвия Стойнева е треньор вече на НО жени , така че тя в момента няма работа да бъда на алимпиядата с дете от ДСВ. Има нов треньор както всички знаем на НО ДСВ. Да не забравяме , че Стойнева доколкото аз съм запозната никога не е била личен треньор на Таня .

Няма никакво значение кой на кого е треньор, личен или не. Това дете трябваше да има някого до себе си на дивана, както всички други състезателки. Ако Белла се е разкашляла нещо, друг да беше седнал там. "Психолозите" във федерацията са на отчайващо ниво ако смятат, че едно 13-14 годишно момиче трябва да бъде оставено само. Имаше интервю на Зарипова, където тя обясняваше колко е страшно за тези деца да се явяват на големи форуми като Олимпиада, била тя и младежка. Само си представете как бихте се почувствали на мястото на Таня - 13-годишна, сам самичка си чака оценката, а всички други си имат някого там да ги прегърне след изпълнението, да ги утеши ако са сгрешили или да каже "Страхотна беше", ако са се справили добре. Отвратително отношение. Да не говорим как изглежда отстрани. Всеки трезвомислещ зрител си е казал "Гледай ги пък тия, зарязаха си гимнастичката, толкова им пука". Срамота!
Binamalina
Gymfan
Gymfan

Мнениеот attention » Чет Окт 18, 2018 8:06 pm

Опитвам се да мисля..да не би нещо от суеверие,да не би Таня да в помолила Белла да е така..ама отстрани наистина е нелепо..
“Който сее ветрове, жъне бури!”
Аватар
attention
Европейски шампион
Европейски шампион

Мнениеот pomakova » Чет Окт 18, 2018 8:10 pm

Binamalina написа:
tonim71 написа:
malinda1978 написа:Трябваше от федерацията да дадат пресъобщение, ако Стойнева има здравословен проблем или е възпрепятствана поради семейни причини, за да няма спекулации тогава.
Но е недопустимо да няма никаква информация по този случай, БФХГ за пореден път доказва колко е правилен пътят. :?

Силвия Стойнева е треньор вече на НО жени , така че тя в момента няма работа да бъда на алимпиядата с дете от ДСВ. Има нов треньор както всички знаем на НО ДСВ. Да не забравяме , че Стойнева доколкото аз съм запозната никога не е била личен треньор на Таня .

Няма никакво значение кой на кого е треньор, личен или не. Това дете трябваше да има някого до себе си на дивана, както всички други състезателки. Ако Белла се е разкашляла нещо, друг да беше седнал там. "Психолозите" във федерацията са на отчайващо ниво ако смятат, че едно 13-14 годишно момиче трябва да бъде оставено само. Имаше интервю на Зарипова, където тя обясняваше колко е страшно за тези деца да се явяват на големи форуми като Олимпиада, била тя и младежка. Само си представете как бихте се почувствали на мястото на Таня - 13-годишна, сам самичка си чака оценката, а всички други си имат някого там да ги прегърне след изпълнението, да ги утеши ако са сгрешили или да каже "Страхотна беше", ако са се справили добре. Отвратително отношение. Да не говорим как изглежда отстрани. Всеки трезвомислещ зрител си е казал "Гледай ги пък тия, зарязаха си гимнастичката, толкова им пука". Срамота!

Да бяха помолили треньорката на акробатите да седне до Таня, тя поне знае как да го прави, видяхме с очите си, не знам какво обяснение би оправдало треньорката, но никой не ни го дава, нали не са длъжни
pomakova
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Чет Окт 18, 2018 9:10 pm

tonim71 написа:

Чакайте, каква длъжност изпълняваше Стойнева при ДСВ тогава?
Като си старши треньор на ДСВ, то си задължен да бъдеш на голямо състезание със състезателите си, независимо че имат личен треньор.
Много моля, виждам че се опитвате са оправдаете Стойнева, явно има защо, но мисля че това не е начина.
Не случайно предполагам има въпросната длъжност длъжностна характеристика и там ще ми е интересно какво е записано по отношение състезанията. Дано само Стойнева да е жива и здрава!
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот tonim71 » Чет Окт 18, 2018 9:55 pm

malinda1978 написа:
tonim71 написа:

Чакайте, каква длъжност изпълняваше Стойнева при ДСВ тогава?
Като си старши треньор на ДСВ, то си задължен да бъдеш на голямо състезание със състезателите си, независимо че имат личен треньор.
Много моля, виждам че се опитвате са оправдаете Стойнева, явно има защо, но мисля че това не е начина.
Не случайно предполагам има въпросната длъжност длъжностна характеристика и там ще ми е интересно какво е записано по отношение състезанията. Дано само Стойнева да е жива и здрава!

Мелинда , Стойнева от няколко месеца не е вече треньор на НО ДСВ , трябваше да изпратят новата дама ако е имало нужда .
tonim71
Gymfan
Gymfan

Мнениеот violet7777 » Чет Окт 18, 2018 10:32 pm

Някой случайно да е попитал Федерацията по въпроса? Там знам, че се рискува блокиране за такава дързост, но все пак.
violet7777
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот pomakova » Чет Окт 18, 2018 10:51 pm

То всички сме блокирани, все пак новата старши треньорка на девойките нито ден не е тренирала Таня, малко смешничко е тя да я придружава, помислете...
Вижте как ги няма супер хвалебствията за 5 място на Таня, мълчат си, защото други спортове направиха много по-високи постижения, без много да гърмят предварително, сухичко съобщиха за резултата. Таня не заслужава такова отношение, просто съм възмутена.
pomakova
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sharo 73 » Чет Окт 18, 2018 11:00 pm

Защо си блъскате главите от два дена за нещо което май вълнува само феновете .От малкото което видях Таня не ми изглеждше тъжна , наранена , изплашена , самотна и прочие настроения които и приписвате .След като си е сменила клуба е показала ясно че няма сантименталност към бивши треньорки а и в отношенията и със Стойнева не лъхаше любов на талази .При тази ситуация аз не виждам какво значение има кой би седял на диванчето до нея , още повече че се прокраднаха мнения ( не тук ) че тя самата е поискала да седи сама .Не мога да повярвам че вече се стигна до там да се спекулира кой е болен и кой здрав .Раковски е непредвидимо място - днес те има , утре не така че колкото по малко чувства се влагат толкова по добре .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот elfchence » Чет Окт 18, 2018 11:47 pm

violet7777 написа:Някой случайно да е попитал Федерацията по въпроса? Там знам, че се рискува блокиране за такава дързост, но все пак.

Питаха в коментарите под поста за 5тото място.
Глас в пустиня.
elfchence
Потребител
Потребител

Мнениеот Нати » Пет Окт 19, 2018 1:17 am

sharo 73 написа:Защо си блъскате главите от два дена за нещо което май вълнува само феновете .От малкото което видях Таня не ми изглеждше тъжна , наранена , изплашена , самотна и прочие настроения които и приписвате .След като си е сменила клуба е показала ясно че няма сантименталност към бивши треньорки а и в отношенията и със Стойнева не лъхаше любов на талази .При тази ситуация аз не виждам какво значение има кой би седял на диванчето до нея , още повече че се прокраднаха мнения ( не тук ) че тя самата е поискала да седи сама .Не мога да повярвам че вече се стигна до там да се спекулира кой е болен и кой здрав .Раковски е непредвидимо място - днес те има , утре не така че колкото по малко чувства се влагат толкова по добре .

Браво!!!
Нати
Потребител
Потребител

Мнениеот L13 » Пет Окт 19, 2018 2:18 am

Beni_68 написа:Този път определено ще се въздържа от каквито и да било коментари ... едно ми такова "тъжно" ... едно такова "безинтересно" ... а пък ми и писна да коментирам едно и също.
:evil: Единствено бих поздравила Таня за представянето ѝ на Олимпийски игри - все пак не всяка гимнастичка има тази чест, пък и шанс в спортната си кариера.

А относно разни поведенчески изпълнения на треньорското и друго ръководство ... от известно време ми "намирисва" на буря в терариума "Раковски", независимо че непрекъснато ни облъчват с разни там "любовни" изказвания. Просто микро-климата там не ми се струва особено здравословен - нито за гимнастички, нито за треньори.

Както и да е ... каквото било, било. Аз да си вляза все пак в амплоато. :D
Ето малко обработени цифри, за тези на които биха им били полезни. Много бих се радвала да са най-полезни на онези, които са по залите и се грижат за израстването на настоящите/бъдещи гимнастически надежди.

Изображение

Благодаря за разбивката, Бени! Изглежда, че Таня може да се конкурира с най-добрите по трудност с тяло, което е много хубаво, но има по-ниска трудност с уред. Би трябвало да има начини много бързо да се повиши тази трудност с правилната треньорска намеса, но някак си нищо, което съм видяла през Илианината ера, не ме изпълва с вяра в способността на българския треньорски щаб да чете правилника внимателно и да изстисква точки с умно поставени съчетания.
Аватар
L13
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот L13 » Пет Окт 19, 2018 2:30 am

loter написа:
malinda1978 написа:Хм, защо нападате основно Белла?
Това нормална ситуация ли е бе хора?
Явно си има основателна причина, но нашите от федерацията за пореден път си мълчат и пак карат по стар български обичай на принципа "Покритото мляко котките не лочат."

Не съществува абсолютно никаква основателна причина за подобно грозно поведение. Най-малкото от чисто човешка гледна точка!

Не е точно така. Една основателна причина, за която се сещам, би била, ако състезателката се стресира/разстройва допълнително от присъствието на треньорката до нея след съчетанието. Характери има всякакви и всеки реагира по уникален начин на стимули, така че не е невъзможно за някой спортист да е най-добре сам да приема новини и оценки.

Обаче това ми се струва доста малко вероятно в този случай.
Аватар
L13
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот evenfall » Пет Окт 19, 2018 8:40 am

sharo 73 написа:Защо си блъскате главите от два дена за нещо което май вълнува само феновете .От малкото което видях Таня не ми изглеждше тъжна , наранена , изплашена , самотна и прочие настроения които и приписвате .След като си е сменила клуба е показала ясно че няма сантименталност към бивши треньорки а и в отношенията и със Стойнева не лъхаше любов на талази .При тази ситуация аз не виждам какво значение има кой би седял на диванчето до нея , още повече че се прокраднаха мнения ( не тук ) че тя самата е поискала да седи сама .Не мога да повярвам че вече се стигна до там да се спекулира кой е болен и кой здрав .Раковски е непредвидимо място - днес те има , утре не така че колкото по малко чувства се влагат толкова по добре .

:bestpost: :::: Благодаря!
It is the hardest thing you'll ever love.

https://youtu.be/TBYiQOjKYa0
Аватар
evenfall
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Пет Окт 19, 2018 9:13 am

attention написа:Коя е помощничката на Валентина Иванова?

Разбира се, и на този въпрос няма официално становище от страна на БФХГ. Защо ли въобще не ни учудва това?!!

А дали Мария Кънчева преминава към НО Жени? (мисля някъде прочетох за това)... Може би ще бъде опция за тандем с Валентина?!
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот evenfall » Пет Окт 19, 2018 9:28 am

По всяка вероятност няма да има официален помощник-треньор, такъв не беше представен на контролното. Стойнева също нямаше.

За Мария Кънчева и НО-жени аз лично не съм срещала нито намеци, нито официална информация.
It is the hardest thing you'll ever love.

https://youtu.be/TBYiQOjKYa0
Аватар
evenfall
Модератор
Модератор

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания 2018