МТ Купа "Диляна " гр. Пазарджик, 03- 04.11.2018г.

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: МТ Купа "Диляна " гр. Пазарджик, 03- 04.11.2018г.

Мнениеот bimbambum » Съб Ное 10, 2018 12:27 am

Като им стиска, трябва да им стиска докрай. Така мисля аз. Направо да го предлагат на ФИГ. Вижте кво измислихме. Та да!
Само недей ме нервира така.
Гледай природата, слушай дъжда.
Чуваш ли как тревата расте?
Да или не? Да или не?
bimbambum
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот Ema123 » Вто Ное 13, 2018 6:20 pm

аврора написа:
radoto11 написа:
Simona`s написа:Хайде пак. Какво е пречело да се обадят на организаторите, че си тръгват?

А Вие защо решихте, че не са се обадили на организаторите? Според мен неуважение към съдии, организатори, публика, колежки е излизането на състезание за категория "Елит" на гимнастичка от Националният ни отбор, потресаваща игра (ще я оправдаете, че не и е било ден) и хвърляне ня уреди по други гимнастички след наускане на килима и т.н. Е хайде да попитам, защо не я дисквалифицираха?

Кого имате предвид? :(

Без да знам си залагам главата за Петето Борисова!Това звездно отношение само на нея приляга
Ema123
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот аврора » Вто Ное 13, 2018 8:36 pm

Ema123 написа:
аврора написа:Кого имате предвид? :(

Без да знам си залагам главата за Петето Борисова!Това звездно отношение само на нея приляга

Петя Борисова... Сега няма в България гимнастичка с по-добри качества от Петя. Отдавна следя, как се развива. Много бях доволна, когато Петя беше включена в основния състав на НО...
Пишете, че не се развива. Че хвърли уредите в други гимнастички след неуспешно изиграване...Сигурна съм, че не цели точно в гимнастичките. Да, не играе стабилно и много преживява, не може да се справи с нервите си.
Има гимнастички с много добра нервена система. Те изобщо не обръщат внимание на всичко околно, не се вълнуват и могат да покажат на състезание всичко това, което умеят. Но те са много малко.
Петя не е такава. На нея задължително трябва да има опит да играе по състезание. Само с опит тя може да научи да се изявява. А точно това тя няма.
Колко пъти Петя участва по турнири тази година? Мисля, че по-малко от 5. Дори Невяна с огромния си опит и самочувствие след няколкомесечно прекъсване дълго не можа да играе спокойно. Това е загуба на навик да играе пред публика и съдийки. А Петя изобщо няма този навик. Какво искате от нея??

Аз искам да играе всеки месец. Колко турнири има!!! Изпусна ГП Бърно, Марбей, купчина туринири в Словения, Унгария, Белгия и къде ли е още.

Не знам, защо не я пускат. Ако не тренира добре, защо тогава Федерацията я държи в НО?
Но Петя може да загуби мотивация и наистина и да не се старае много, щом няма изяви...

Аз нищо не знам, какво става с Петя и много се притеснявам.

Сега изгледах интервюто с Амина Зарипова. Тя разказва, че имаше период, когато Рита Мамун не е могла да играе стабилно. И Амина все пак е намерила решение. И първо, по съветите на психолог нещо е променила и в себе си...

https://vk.com/club_team_of_russia?z=vi ... _-45795948
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот attention » Вто Ное 13, 2018 8:42 pm

Петя не е мотивирана да продължава..просто има договор,който трябва да спазва за момента
“Който сее ветрове, жъне бури!”
Аватар
attention
Европейски шампион
Европейски шампион

Мнениеот аврора » Вто Ное 13, 2018 8:46 pm

attention написа:Петя не е мотивирана да продължава..просто има договор,който трябва да спазва за момента

Сигурен (рна) ли сте? Общувахте ли сте с нея по този въпрос? Знаете ли, какво е в душата й? Аз не.
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот malinda1978 » Вто Ное 13, 2018 8:48 pm

аврора написа:
Ema123 написа:
аврора написа:Кого имате предвид? :(

Петя Борисова...
Колко пъти Петя участва по турнири тази година? Мисля, че по-малко от 5. Дори Невяна с огромния си опит и самочувствие след няколкомесечно прекъсване дълго не можа да играе спокойно. Това е загуба на навик да играе пред публика и съдийки. А Петя изобщо няма този навик. Какво искате от нея??

Аз искам да играе всеки месец. Колко турнири има!!! Изпусна ГП Бърно, Марбей, купчина туринири в Словения, Унгария, Белгия и къде ли е още.

Не знам, защо не я пускат. Ако не тренира добре, защо тогава Федерацията я държи в НО?
Но Петя може да загуби мотивация и наистина и да не се старае много, щом няма изяви...

Аз нищо не знам, какво става с Петя и много се притеснявам.

Както не веднъж съм писала, пак ще се повторя с риск да досадя на някого тук, но повторението е майка на знанието и то е че смятам, че след всяко световно има достатъчно много състезания от международен ранг, на които могат да пускат момичета които не са участвали на самото световно, така и такива от разширения състав в цел налагане на международен терен на дадения състезател, а и самото му тестване в една състезателна обстановка.
Тук ще се съглася с аврора, че наистина яденето идва с апетита, знам че е важна планинската подготовка на Белмакен на момичетата ни, но ми се иска да виждам наши представителки на всички отминали състезания след световното.
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот attention » Вто Ное 13, 2018 9:18 pm

аврора написа:
attention написа:Петя не е мотивирана да продължава..просто има договор,който трябва да спазва за момента

Сигурен (рна) ли сте? Общувахте ли сте с нея по този въпрос? Знаете ли, какво е в душата й? Аз не.

не съм разговаряла, разсъждавам на глас
“Който сее ветрове, жъне бури!”
Аватар
attention
Европейски шампион
Европейски шампион

Мнениеот Хореография » Вто Ное 13, 2018 9:44 pm

Аз много се надявам, възможен отговор да е, че Петя отрано подготвя новата си програма, с която да стартира на сигурно новия сезон. Още от януари на контролното ще е много важно за нея една сигурна игра със самочувствие. А мисля че тя може. Много се надявам за нея, за Йони и за Галатея. А и новите момичета в категория жени разбира се също ще се пробват още от първия си сезон да се доказват, което е много редно. Така че определено ни очаква интересно начало на новия сезон още през януари.
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Ema123 » Сря Ное 14, 2018 9:09 am

Аврора ,предполагам няма човек във форума който да оспори колко качествена гимнастичка е Петя .Лично за мен точно като нея трябва на изглежда една националка (визия съчетана с изключително качествена игра с тяло ).За отношението говорим ,което изобщо не подхожда на гимнастичка от такъв ранг .
Ema123
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Simona`s » Сря Ное 14, 2018 9:40 am

Точно това си мисля и аз. И не само тя не е мотивирана. Какво развитие вижда и Ерика?
Но пък това не е оправдание за поведението на Петя.
Аватар
Simona`s
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот sharo 73 » Сря Ное 14, 2018 9:50 am

Ерика поне вече е част от Ансамбъла и съм сигурна че ще се реализира добре там. Тези прослувути 4 ри годишни договори са страшно нелепи ! И какво излиза - играеш , не играеш , нямаш мотивация нито напредък но трябва да си изкараш цикъла а пък и заплата да вземеш тренирайки на инат .Нямам предвид Петя конкретно .Защо си мисля че Сара Стайкова се отказа година преди изтичането на предишният олимпийски цикъл и ако е така значи има начин .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Simona`s » Сря Ное 14, 2018 9:57 am

Този ансамбъл като утешителна награда се явява. Който не успее индивидуално, отива в шеста глуха в ансамбъла.
Аватар
Simona`s
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Feize » Сря Ное 14, 2018 10:24 am

На никакви договори не вярвам, всичко се решава от треньорите - и Мария, и Сара са доказателство за това.
Да, Петя има качества, но.....
Аз бях от тези,които се радваха когато взеха Петя в НО, но и аз се чудя, също като Аврора, защо не я пускат на състезания, защото не тренира добре ( в такъв случай защо не я освобождават) или просто им е сложно да се справят с повече от 3 гимнастички и просто запълва бройка, и ще отлежава в залата докато не й изтече договорът през 2020г.?
Дори и да подготвя съчетания още от лятото, което ме съмнява, това не е пречка да се яви на състезанията след СП - щеше да е полезно да се състезава с момичетата от Украйна и Беларус.
Надявам се поне на турнира на Академик да пуснат Петя, Галатея и девойките, но може да ги крият до март месец, за да не им откраднат някой елемент.
Последна промяна Feize на Сря Ное 14, 2018 10:36 am, променена общо 1 път
Приятно ми е, казвам се Пенка 2.
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот Feize » Сря Ное 14, 2018 10:27 am

sharo 73 написа:Ерика поне вече е част от Ансамбъла и съм сигурна че ще се реализира добре там. Тези прослувути 4 ри годишни договори са страшно нелепи ! И какво излиза - играеш , не играеш , нямаш мотивация нито напредък но трябва да си изкараш цикъла а пък и заплата да вземеш тренирайки на инат .Нямам предвид Петя конкретно .Защо си мисля че Сара Стайкова се отказа година преди изтичането на предишният олимпийски цикъл и ако е така значи има начин .

Ако Ерика прекара четири години във втори състав, както изкара толкова като вечния номер 4,5 в индивидуалното, ще е повече от тъжно. Надявам се да получи шанс за изява.
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот Feize » Сря Ное 14, 2018 10:34 am

Темата за психолог от много време я дъвчем, но вероятно считат, че нямат нужда от такъв.
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания 2018