МТ Купа "Диляна " гр. Пазарджик, 03- 04.11.2018г.

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: МТ Купа "Диляна " гр. Пазарджик, 03- 04.11.2018г.

Мнениеот Simona`s » Сря Ное 14, 2018 10:37 am

Feize написа:Темата за психолог от много време я дъвчем, но вероятно считат, че нямат нужда от такъв.

Да ти кажа ли, че читав спортен психолог в България няма!
Аватар
Simona`s
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Feize » Сря Ное 14, 2018 10:55 am

Simona`s написа:
Feize написа:Темата за психолог от много време я дъвчем, но вероятно считат, че нямат нужда от такъв.

Възможно е и да няма, защото и този на НО доказа, че не става. :(
Приятно ми е, казвам се Пенка 2.
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот didona » Сря Ное 14, 2018 11:08 am

Не съм сигурна, но май при Ефросина Ангелова договорите се преподписваха всяка година, а след нея сигурно четиригодишни са подписали. Поне такъв спомен имам от някакво интервю, дори не помня чие беше, може би на Бранимира Маркова. :? :? Някой ако знае повече, да сподели. Защото пък още по времето на Силвия Митева се говореше за тези договори, които те обвързват за цял олимипийски цикъл.
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот malinda1978 » Сря Ное 14, 2018 11:21 am

didona написа:Не съм сигурна, но май при Ефросина Ангелова договорите се преподписваха всяка година, а след нея сигурно четиригодишни са подписали. Поне такъв спомен имам от някакво интервю, дори не помня чие беше, може би на Бранимира Маркова. :? :? Някой ако знае повече, да сподели. Защото пък още по времето на Силвия Митева се говореше за тези договори, които те обвързват за цял олимипийски цикъл.

Това за договора не го приемам като чиста монета, защото много добре знае как се прекратява един договор, стига да има желание и от двете страни за това.
Много ми е интересно защо наистина Ефросина си тръгна от Раковски?
Гледала съм и последните интервюта, които даде, но причината за да е по-близко до семейството си не ми изглежда да е реална.
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Сря Ное 14, 2018 11:24 am

Feize написа:
sharo 73 написа:Ерика поне вече е част от Ансамбъла и съм сигурна че ще се реализира добре там. Тези прослувути 4 ри годишни договори са страшно нелепи ! И какво излиза - играеш , не играеш , нямаш мотивация нито напредък но трябва да си изкараш цикъла а пък и заплата да вземеш тренирайки на инат .Нямам предвид Петя конкретно .Защо си мисля че Сара Стайкова се отказа година преди изтичането на предишният олимпийски цикъл и ако е така значи има начин .

Ако Ерика прекара четири години във втори състав, както изкара толкова като вечния номер 4,5 в индивидуалното, ще е повече от тъжно. Надявам се да получи шанс за изява.

От последното интервю на Весела Димитрова разбрах, че иска да подготви 2 състава ансамбли.
При положение че няма контузии, то те да участват на повече състезания през година.
Сезонът е наистина много наситен със състезания, така че е много трудно на един ансамбъл да участва на всички СК и малки такива, като включим и европейското, задачата става много трудна.
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот neshka admirer » Сря Ное 14, 2018 5:08 pm

моето виждане за оттеглянео на ефросина ангелова е следното: 1) на нея й писна да й се месят в работата. тя обра доста негативи като се започне с трите съчетания на неви в измир и се приключи със срамното пенсиониране на мария матева. и двете не бяха решения на ефросина; 2) някак неви и катрин трябваше да бъдат убедени да дойдат на "раковски", тесла за нешка и пр., може и да не са настоявали много пред ефросина да остане.
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Сря Ное 14, 2018 5:49 pm

neshka admirer написа:моето виждане за оттеглянео на ефросина ангелова е следното: 1) на нея й писна да й се месят в работата. тя обра доста негативи като се започне с трите съчетания на неви в измир и се приключи със срамното пенсиониране на мария матева. и двете не бяха решения на ефросина; 2) някак неви и катрин трябваше да бъдат убедени да дойдат на "раковски", тесла за нешка и пр., може и да не са настоявали много пред ефросина да остане.
И аз си мисля, че най-вече ѝ е писнало да ѝ се месят, не е лесно в този кокошарник с царицо-кралица начело, сиви кардиналКИ и всякакви още царедворКИ. :( Но дали това е истината....
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот venbo » Сря Ное 14, 2018 6:11 pm

Feize написа:Надявам се поне на турнира на Академик да пуснат Петя, Галатея и девойките, но може да ги крият до март месец, за да не им откраднат някой елемент.
:lol: Да откраднат елементи от българските съчетания?Кой-момичетата от Русия ли,от Италия,от Израел,от Беларус.....може би тези от Зимбабве и Лаос само чакат да откраднат наши елементи.Де да имаше какво!
Аватар
venbo
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот sharo 73 » Сря Ное 14, 2018 6:25 pm

neshka admirer написа:моето виждане за оттеглянео на ефросина ангелова е следното: 1) на нея й писна да й се месят в работата. тя обра доста негативи като се започне с трите съчетания на неви в измир и се приключи със срамното пенсиониране на мария матева. и двете не бяха решения на ефросина; 2) някак неви и катрин трябваше да бъдат убедени да дойдат на "раковски", тесла за нешка и пр., може и да не са настоявали много пред ефросина да остане.

Това е и моето мнение , особено след едно изказване на Раева което се насилих да прочета след големият конгрес на който отстраниха Нешка .Та следното изречение когато се говореше за централизирана подготовка беше - Това което искаше Ефросина няма как да стане ! Уточнение не следваше .Дали е искала два центъра за подготовка , Нешка да помага със НО , лукса да си избере сама гимнастички с които да работи няма как да знаем .В този ред на мисли смятам че Бранимира може да изкара още един цикъл, тя е покорна , вечен оптимист и вечно гледаща в бъдещето .Едва ли ще сътвори шедьоври но все за някой отборен медал стига .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Сря Ное 14, 2018 7:44 pm

sharo 73 написа:

Това е и моето мнение , особено след едно изказване на Раева което се насилих да прочета след големият конгрес на който отстраниха Нешка .Та следното изречение когато се говореше за централизирана подготовка беше - Това което искаше Ефросина няма как да стане ! Уточнение не следваше .Дали е искала два центъра за подготовка , Нешка да помага със НО , лукса да си избере сама гимнастички с които да работи няма как да знаем .В този ред на мисли смятам че Бранимира може да изкара още един цикъл, тя е покорна , вечен оптимист и вечно гледаща в бъдещето .Едва ли ще сътвори шедьоври но все за някой отборен медал стига .

Нешка и Лушка са ги тренирали Неви и Катя, като бяха на Герена, Ефросина само е изглаждала нещата според нейните виждания, дори на моменти се е стигало да развали нещо, в стремежа си да го направи по-добро дадено съчетание от нешкиното.
Не знам, може да съм много заблудена, но смятам че момичетата ако бяха останали на Герена щяха да се борят директно за златни медали на европейско и световно първенства.
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот neshka admirer » Сря Ное 14, 2018 9:07 pm

пък аз мисля, че боряна и ерика, ако бяха останали с ефросина, щяха също да вдигнат много повече летвата.
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Сря Ное 14, 2018 9:19 pm

neshka admirer написа:пък аз мисля, че боряна и ерика, ако бяха останали с ефросина, щяха също да вдигнат много повече летвата.

така е, само предполагаме, можеше да станат нашите предположения, а можеше да не станат, но всеки един случай положението в което сега се намираме лично на мен не ми харесва. :?
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот bimbambum » Чет Ное 15, 2018 12:18 am

Feize написа:
Simona`s написа:

Възможно е и да няма, защото и този на НО доказа, че не става. :(

Ето интервю с един българси спортен психолог, май го няма във форума. Интервюто : )
https://www.dnevnik.bg/sport/2016/08/25 ... l_ekip_ot/
Последна промяна bimbambum на Чет Ное 15, 2018 12:25 am, променена общо 1 път
Само недей ме нервира така.
Гледай природата, слушай дъжда.
Чуваш ли как тревата расте?
Да или не? Да или не?
bimbambum
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот Simona`s » Чет Ное 15, 2018 12:23 am

Месеци търсех за дъщеря си. Въпросът не е само да е спортен психолог. Въпросът е, да е работи и с треньора, и със спортиста. И да разбира от спорта, който тренира човекът, който консултира.
Аватар
Simona`s
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот bimbambum » Чет Ное 15, 2018 12:36 am

Не знам. Сигурно може допълнително да се подготви за конкретния спорт. Какво значи да разбираш спорта? Надявам се, не, че трябва да си медалист от международни турнири :)
Всъщност, аз пуснах интервюто за инфо, не за реклама.
Само недей ме нервира така.
Гледай природата, слушай дъжда.
Чуваш ли как тревата расте?
Да или не? Да или не?
bimbambum
Пристрастен
Пристрастен

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания 2018