Danube Pearl -Ruse - 17-18.11.2018

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: Danube Pearl -Ruse - 17-18.11.2018

Мнениеот didona » Съб Ное 17, 2018 11:34 pm

mirindaa71 написа:Камелия Ослиева - Импала - (една смела гимнастичка, която винаги гледам с удоволствие :) )
Топка: https://www.youtube.com/watch?v=hJ5h74dvtKs - много хубава топка на Ками

Мдаа, интересна постановка. И на мен ми хареса топката на Камелия. :)
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот L13 » Нед Ное 18, 2018 4:59 am

Божана има огромен потенциал и много ми хареса въпреки всичките грешки, които направи. Аз повече се радвам на девойка, която греши, защото има трудни съчетания, отколкото на девойка, чиито треньори не искат да рискуват със сложни елементи. Играта на сигурно възпрепятства развитието. Надявам се и занапред да продължат да я бутат извън нейната comfort zone (не знам на български дали има такъв термин), например с нови елементи като пируета в тилна везна, който съм сигурна, че би могла да научи, комбинирани пируети или каквото и да е - стига да е ново! Например много малко гимнастички изпълняват разнообразни скокове в момента, а тя вече е тръгнала в тази посока със серията, която са сложили в някои от съчетанията ѝ, та може да добавят и още в бъдещи години.

Иначе обръчът ѝ е най-изчистеното съчетание в момента. В останалите забелязах отпуснати падьоми между някои елементи, каквито не видях в обръча, което ми говори, че сигурно са били плод на желанието да се концентрира върху рисковете. С топка се набиват на очи улавянията с две ръце, а в съчетанията с въже и лента от време на време уредът виси в ръцете ѝ. Тия неща ги казвам не със злоба, ами защото съм ѝ голяма фенка и искам да я видя как се издига в спортната йерархия. Сигурна съм, че Митеви знаят върху какво трябва да се работи, и ги поздравявам за добрата подготовка дотук. Базата с тяло на Божана е наистина много добра - не само откъм гъвкавост, но и сила, равновесие, отскокливост, въртеливост. Върху това може много да се гради.
Аватар
L13
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот sharo 73 » Нед Ное 18, 2018 8:03 am

Трябва и аз да се включа с адмирацийте към Божана и треньорките и ! Смели съчетания ,прекрасни елементи с тяло и завидна артистичност ! Браво ! Божана , Стиляна и Ева са действително най силният отбор девойки който сме имали от дълги години .Ако и от тях умните глави на Раковски не направят шампионки направо да отидат да работят нещо друго .Мерси за видеото .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Feize » Нед Ное 18, 2018 12:02 pm

[quote="mirindaa71"]

Мнооооого ти благодаря за видеото! :evil: :evil: :evil:
Приятно ми е, казвам се Пенка 2.
Аватар
Feize
Олимпийски шампион