Саникс Къп Япония 2018 г

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Саникс Къп Япония 2018 г

Мнениеот malinda1978 » Нед Ное 18, 2018 12:35 pm

Ето малко информация за тези деца, защото заслужават, все пак 5 ленти са си 5 трудни ленти! :D :D :D :evil:

Ансамбълът на "Левски", който представя България на турнира "Саникс къп" в Япония, се класира за финалите утре. Момичетата изиграха квалификациите днес много силно и прецизно и завършиха с първи резултат. Втори са представителките на Тайланд, трети - отборът на Русия. Състезателната програма продължава утре с финалите. Стискаме ви палци, момичета!

Момичетата от СКХГ"ЛЕВСКИ"спечели купата и златния медал на традиционния международен турнир "Саникс Къп " в Япония!
БРАВО! ПОЗДРАВЛЕНИЯ!

Информацията е от страницата на БФХГ!
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Re: Саникс Къп Япония 2018 г

Мнениеот аврора » Нед Ное 18, 2018 3:37 pm

Само че не е "отборът на Русия", а отборът на остров Сахалин, където ХГ е на достатъчно слабо ниво.
Това не умалява успеха на момичетата от Левски. Но моето самочувствие не може да издържи тази неточност. :)
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот malinda1978 » Нед Ное 18, 2018 5:46 pm

аврора написа:Само че не е "отборът на Русия", а отборът на остров Сахалин, където ХГ е на достатъчно слабо ниво.
Това не умалява успеха на момичетата от Левски. Но моето самочувствие не може да издържи тази неточност. :)

и във фейсбук страницата на Левски е поместена тази информация, явно е станало някакво объркване...
Аврора, виждам че си го ударила яко на патриотизъм :P :cry: , това в кръга на шегата.
Така трябва, когато има неточности трябва да се прецизират нещата. :evil:
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот аврора » Нед Ное 18, 2018 6:11 pm

malinda1978 написа:
аврора написа:Само че не е "отборът на Русия", а отборът на остров Сахалин, където ХГ е на достатъчно слабо ниво.

и във фейсбук страницата на Левски е поместена тази информация, явно е станало някакво объркване...
Аврора, виждам че си го ударила яко на патриотизъм :P :cry: , това в кръга на шегата.

Аз съм голяма патриотка! :)
Това не ми пречи да се възхищавам на успехите на чуждестрани отбори и гимнастички. И да ги признавам по-силни от нашите, когато е така. :)

Но в този случай - не. Турнирът не е много представителен. Според мен, това традиционно пътуване за Япония е повече награда за момичетата от Левски от възможност за сериозната борба и натрупането на опит. Те го заслужават и добре е, че клубът може да им го позволи.

А да наричат този отбор на Сахалин както "отборът на Русия" примерно е както да наричат някъде в чужбина "отборът на България" гимнастичките от Мик-Гергана напимер. :lol:
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот pomakova » Нед Ное 18, 2018 7:05 pm

аврора написа:
malinda1978 написа:

Аз съм голяма патриотка! :)
Това не ми пречи да се възхищавам на успехите на чуждестрани отбори и гимнастички. И да ги признавам по-силни от нашите, когато е така. :)

Но в този случай - не. Турнирът не е много представителен. Според мен, това традиционно пътуване за Япония е повече награда за момичетата от Левски от възможност за сериозната борба и натрупането на опит. Те го заслужават и добре е, че клубът може да им го позволи.

А да наричат този отбор на Сахалин както "отборът на Русия" примерно е както да наричат някъде в чужбина "отборът на България" гимнастичките от Мик-Гергана напимер. :lol:

Може ли да те помоля да дадеш повече информация за другите участници, т.к. водя статистики на турнирите, видях, че на стълбичката са отбор на Тайланд и отбор на Австралия.. На всички е ясно ,че това не е Гран при турнир, а турнир както много други, но аз знам, че слаби руски гимнастички няма, пък и на квалификациите Сахалин беше трети, от 20 отбора, значи не е като МИГ-Гергана
pomakova
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Нед Ное 18, 2018 7:53 pm

Отборът на Левски се представя там като отборът на България, следователно и другите отбори са така. Вероятно може да се приеме като награда участието на левскарчетата, защото японците са безкрайно гостоприемни, но това преди всичко е голяма отговорност за тях, защото подготвят специално съчетание по същото време, когато се готвят и за ДП. И е малко странно, защото те го играят само там и никъде повече. Доста труд само за едно състезание, но това е някаква традиция от много години и аз всъщност не знам много-много за този турнир, каква е точно историята му, както и връзката на клуб "Левски" с него. Ще бъде добре, ако някой знае и може да разкаже повече. :)
П.П. Съчетанието с пет ленти е много хубаво и ми е жал, че българската публика няма да има възможност да го гледа. :)
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот malinda1978 » Пон Ное 19, 2018 12:04 am

didona написа:Отборът на Левски се представя там като отборът на България, следователно и другите отбори са така. Вероятно може да се приеме като награда участието на левскарчетата, защото японците са безкрайно гостоприемни, но това преди всичко е голяма отговорност за тях, защото подготвят специално съчетание по същото време, когато се готвят и за ДП. И е малко странно, защото те го играят само там и никъде повече. Доста труд само за едно състезание, но това е някаква традиция от много години и аз всъщност не знам много-много за този турнир, каква е точно историята му, както и връзката на клуб "Левски" с него. Ще бъде добре, ако някой знае и може да разкаже повече. :)
П.П. Съчетанието с пет ленти е много хубаво и ми е жал, че българската публика няма да има възможност да го гледа. :)

Те играят с 5 ленти в ДСВ в Япония, а в България по програма се играе 5 въжета. Защо се получава това разминаване в уредите?
Това много затруднява както треньорите, така и гимнастичките, за едно състезание готвиш едни уреди, за другото други, а да не говорим че трябва и на училище да се ходи и индивидуалната програма да се работи. Шапка им свалям на тези деца, като знам моето как се бъхти и едвам успява индивидуално и училище да съчетание.... Моите адмирации за тях, треньорите им и търпеливите им родители. Все пак не са децата в НО, за да са освободени от учебни занятия.
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот XF135 » Пон Ное 19, 2018 11:06 am

malinda1978 написа:
didona написа:Отборът на Левски се представя там като отборът на България, следователно и другите отбори са така. Вероятно може да се приеме като награда участието на левскарчетата, защото японците са безкрайно гостоприемни, но това преди всичко е голяма отговорност за тях, защото подготвят специално съчетание по същото време, когато се готвят и за ДП. И е малко странно, защото те го играят само там и никъде повече. Доста труд само за едно състезание, но това е някаква традиция от много години и аз всъщност не знам много-много за този турнир, каква е точно историята му, както и връзката на клуб "Левски" с него. Ще бъде добре, ако някой знае и може да разкаже повече. :)

Те играят с 5 ленти в ДСВ в Япония, а в България по програма се играе 5 въжета. Защо се получава това разминаване в уредите?
Това много затруднява както треньорите, така и гимнастичките, за едно състезание готвиш едни уреди, за другото други, а да не говорим че трябва и на училище да се ходи и индивидуалната програма да се работи. Шапка им свалям на тези деца, като знам моето как се бъхти и едвам успява индивидуално и училище да съчетание.... Моите адмирации за тях, треньорите им и търпеливите им родители. Все пак не са децата в НО, за да са освободени от учебни занятия.

Да, точно така е - отборът на Левски представя България на този турнир, преди да влязат на терена ги представят като Team Bulgaria. И съответно, като победиха, са пуснали българския химн и издигнали националните флагове на призьорите: https://www.facebook.com/rglevski/video ... 223162038/.
Не знам при Русия как е, как се избира отборът-участник, но смятам, че който и руски клуб да се представи, винаги ще е на много добро ниво! (това трябваше да е комплимент). И Левски не е шампионът на България - на последното първенство за ансамбли местните съдии ги класираха на 5-то място при ДСВ - еидн отбор на Левски, който беше далеч по-обигран от този в Япония...Въпреки краткото време за подготовка, в Левски всяка година подхождат много сериозно към този турнир, не като екскурзийка. Пред г-жа Робева не стои като вариант "да изложим България" пред света, затова ако имаше вариант да не се представят на ниво, обмисляше да помоли г-жа Раева да пратят НО девойки, който се готви с 5 ленти вече от една година. За щастие, момичета ти техните треньори са герои, успели са да се представят на много високо ниво, а съчетанието си задлужава да се види...
XF135
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот pomakova » Пон Ное 19, 2018 4:57 pm

pomakova
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Пон Ное 19, 2018 5:56 pm

pomakova написа:https://www.facebook.com/pg/pcycelegance/posts/ ABCTPAЛИЯ

Аз реших, че са публикували видео, ама не намирам...
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот аврора » Пет Ное 23, 2018 5:04 pm

Никъде не намирам, кой ансамбъл от Русия бил на турнира тази година...
И на снимката от тази година няма руско знаме. Но предишните години е ходил там ансамбълът от Сахалин, затова бях уверена.
На страничката във Фейсбук се пише, че на 1 място е България, 2, 3, 4 и 5 мяста - японските клубове...

Естественно, сахалинския клуб е много по-слаб от българския, но чак пък след толкова японски((((

Изображение
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот malinda1978 » Пет Ное 23, 2018 7:51 pm

Аврора, виждам че си го ударила на голям патриотизъм пак :D :D :D
Руската школа е наистина много силна в момента, защото правилника е правен за нея, но това не бива да подценява медала на момичета на Левски, защото го заслужават.
:evil: :evil: :evil:
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Dna » Пет Ное 23, 2018 8:37 pm

malinda1978 написа:Аврора, виждам че си го ударила на голям патриотизъм пак :D :D :D
Руската школа е наистина много силна в момента, защото правилника е правен за нея, но това не бива да подценява медала на момичета на Левски, защото го заслужават.

Честито на момичетата от Левски! Много ме е яд, че никъде не се появи видео, за да видим съчетанието :(

Но нека и ние не омаловажаваме труда на конкуренцията и конкретно руската школа с "правилника бил правен за нея".
Руската школа си е класа и каквото и да толерира правилника - все имат уникално подготвени гимнастички :)
Dna
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот malinda1978 » Пет Ное 23, 2018 8:42 pm

Dna написа:
malinda1978 написа:Аврора, виждам че си го ударила на голям патриотизъм пак :D :D :D

Честито на момичетата от Левски! Много ме е яд, че никъде не се появи видео, за да видим съчетанието :(

Но нека и ние не омаловажаваме труда на конкуренцията и конкретно руската школа с "правилника бил правен за нея".
Руската школа си е класа и каквото и да толерира правилника - все имат уникално подготвени гимнастички :)

Шаталина (треньорката на сестрите) си го каза в едно интервю сама!!! И никога не бих подценила труда на руската школа, нито обаче на нашата, защото нашата винаги се е доближавала до художественото в ХГ много повече, за разлика от руската!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sirius » Пет Ное 23, 2018 8:49 pm

Аз останах с впечатление, че това е съчетанието: https://web.facebook.com/RGlivestreamin ... 147321353/
Аватар
sirius
Световен шампион
Световен шампион

Следваща

Назад към Състезания 2018