СКХГ Левски- гр. София

Модератори: аврора, KrasiK

Re: КХГ Левски София- обновен

Мнениеот Хореография » Пет Фев 16, 2018 12:33 am

От Facebook

Изображение

Ето го отговора, защо Рейчи не се класира.

Neshka Robeva Приятели, с моите технически познания, след като алармирах администрацията, тъкмо навреме ми включиха интернета. Българина казва, че с питане и до Цариград се стига... Аз с питане на руски, разбира се, имам интернет и възможност да общувам с вас.
С Рейчи се впуснахме в авантюра - т.е. - аз. Решихме, че с по-малко от два месеца работа ще се явим на квалификация за младежки Олимпийски игри... И то от името на Македония, която е от 6 месеца член на ФИГ. Без съдия?!. /това си е истинска лудост, но който ме познава, няма да се учуди/
С нов правилник, който получихме преди 2 седмици. /това, честно казано не го очаквахме/
Не бяхме предвидили, че жребият може да ни изпрати в първи поток и то когато съдиите за първи път съдийстват по новите правила, и така се стараят, че стават по-католици от папата...
Рейчи игра. Благодаря й.
Под моето инатесто ръководство, се хвърли надолу с главата в най-дълбоките води. И изплува. Не съм разчитала на чудеса. В гимнастиката не стават. Миналата година от 58 място в група "А", Рейчи скочи на 27 в "Елит", на държавното се класира, някъде в 10та. Тук се представи наистина много добре. Забелязаха малкото и единствено българче от Македония... Колегите ме поздравяваха със завръщането, но повече поздравления получавах за "красотката", както нарекоха Рейчи руснаците.
Вратите на голямата гимнастика се отвориха пред Рейчъл.
Предстои Държавно първенство, Световна купа, Европейско първенство... Но също така й предстои много работа, за да покаже истинската българска художествена гимнастика и отговори на очакванията на почитателите си. От тук нататък, всичко зависи от нея. В живота всичко се заплаща, в спорта цената е многократно по-висока. Когато гониш върхове, ще трябва да обикнеш трудностите, болките и лишенията... Затова мнозина се устремяват към върховете - малцина ги достигат.
Вярвам, че след Рейчъл, в най-скоро време ще видим Лъчи, Леа, Сиби, Нанси, Бела, Стефи и още дузина фърфалаци, които напредват и дишат във врата на "големите". Пиша за "Левски" и говоря за "Левски", защото това е ежедневието ми, но в България има още много талантливи деца и треньори.
Искам да поздравя Българската делегация с успеха и да благодаря за помощта, която ми оказаха на техническата конференция. Радвам се, че успяхме да запазим добрия тон на поведение и да стопираме любопитството...
Истински се надявам, че ако се стимулират за работа всички треньори, ако се толерира конкуренцията и истинската спортсменска надпревара, ако се приемат правила и се отстояват, България няма да изгуби.
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Re: Нешка Робева - нов треньор на ансамбъла на Германия

Мнениеот TraYkovA » Нед Фев 25, 2018 3:49 pm

Малко спам, но не знаех къде да го сложа..... От фейсбук-страницата на БФХГ:

"ОТБОРЪТ НА КЛУБ"ЛЕВСКИ" СТАНА КЛУБЕН ШАМПИОН НА СИЛНИЯ МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР "SANIX OPEN" В ЯПОНИЯ

Отборът на клуб "Левски"в състав Рейчъл Стоянов, Леонор Божанова, Сибила Кърпачева и Стефани Димитрова стана отборен клубен шампион на силния международен турнир "Sanix open"в Япония.
В състезанието участваха 29 клубни отбора.
Главен съдия на турнира беше Mayumi Kakimoto.
Съдия за България на турнира беше Наташа Койчева.
Треньор - Нешка Робева.
Благодарности на г-жа Валентина Симеонова за изпратената информация!"

:evil: :evil: :evil: Честито на момичетата. :evil: :evil: :evil:

П.С. Те май си защитиха титлата от миналата година, или греша?
Аватар
TraYkovA
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот nadton » Нед Фев 25, 2018 4:55 pm

Момичетата май са се състезавали в категория жени. Честито на тях и екипа
За какво са ми красиви думи, когато са изчерпани от съдържание. Слушай с разума си, не с очите.
Бог обича всички, дори и грешните!
Аватар
nadton
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Нед Фев 25, 2018 5:28 pm

nadton написа:Момичетата май са се състезавали в категория жени. Честито на тях и екипа

Да и аз това разбрах, че играят в категория жени на турнира. :evil: :evil: :evil:
Браво на децата и техните треньори!
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Re: Контролни за НО- 2018

Мнениеот syfi » Сря Мар 07, 2018 4:44 pm

Момичета, ако не е за тук, извинявам се - довечера на "Герена" Левски ще имат контролно преди Елит състезанието от 8.3.- от 18 до 20ч
https://www.facebook.com/events/781616098704880/

Спъпи приятели, почитатели и родители, заповядайте днес от 18.00 в залата на КХГ Левски, където ще се проведе последното контролно състезание на нашите момичета, преди Националните Квалификации!

Знам, че ще има какво да се види :evil: Съжалявам, че не съм в София.
Аватар
syfi
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Сря Мар 07, 2018 10:43 pm

syfi написа:Момичета, ако не е за тук, извинявам се - довечера на "Герена" Левски ще имат контролно преди Елит състезанието от 8.3.- от 18 до 20ч

Спъпи приятели, почитатели и родители, заповядайте днес от 18.00 в залата на КХГ Левски, където ще се проведе последното контролно състезание на нашите момичета, преди Националните Квалификации!

Някой ходил ли е да сподели мнение тук! Благодаря! :evil: :evil: :evil:
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Сря Мар 07, 2018 10:55 pm

malinda1978 написа:
syfi написа:Момичета, ако не е за тук, извинявам се - довечера на "Герена" Левски ще имат контролно преди Елит състезанието от 8.3.- от 18 до 20ч

Някой ходил ли е да сподели мнение тук! Благодаря! :evil: :evil: :evil:

Да, обичайните заподозрени :lol: - родители и фенове. Беше интересно и малко по-дълго контролно, защото видяхме съчетанията на всички момичета, които ще участват на Елит. Имаше много хубаво изиграни съчетания, имаше и такива с грешки. За мен си беше удоволствие като всеки път, когато съм на Герена. :D
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот malinda1978 » Сря Мар 07, 2018 11:02 pm

Дидонка, благодарим ти отново, ако може да кажеш нещо интересно тук за нас пенките :) :D
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Чет Мар 08, 2018 12:05 am

malinda1978 написа:Дидонка, благодарим ти отново, ако може да кажеш нещо интересно тук за нас пенките :) :D

Амии, много съчетания изгледахме, трудно е. :D Елвира изигра без грешка обръча, който се беше оказал проблемен в Каламата, с въжето също се справи успешно. Това дете просто ме изумява всеки път, когато го гледам отблизо. Така безстрашно борави с уредите. Дребничкият ѝ все още ръст е направо подвеждащ - много енергия и сила има на килима. Изхвърлен от нея обръч направо целуна тавана, а той хич не е нисък :D :lol:
При по-големите Леонор направо показа, че е влязла в серия, вероятно още от турнира на ЦСКА, да не кажа и Олимпия 74. Отлично се представи, много уверена, безгрешна, артистична...просто няма за какво да се хвана. :D Ааа, има - изпусна една бухалка в последните секунди на последното си съчетание...тъкмо, когато си мислех, че е нечовешки безгрешна. Рейчи имаше проблеми само с лентата, иначе тя си е моята традиционна доза лъчезарност, която ме зарежда с положителна енергия. Сибила игра с много желание и хъс, за съжаление имаше грешки, но въпреки това я гледах с удоволствие. Сибила има усмивка за милиони и може би от близко разстояние това действа безотказно. :D
Лъчезара и Белла, които са били с Нешка в Германия, ми се видяха по-изразителни на килима, в сравнение с последния път, когато ги гледах. Лъчи игра много добре, имаше някакви проблеми само с един-два пируета. Белла допусна грешки, но пък установих, че гледам съчетанията ѝ с много по-голям интерес вече. Нанси започна зле с новата топка, която явно ѝ е трудна още, но след това изкара три съчетания на един дъх, така да се каже. Много хубави бухалки и обръч има, за лентата вече съм се изказвала. По-малките играха съчетания с лента и се видя, че още им е трудно, но пък дребничката Антония Маринова се справи доста добре. За първи път гледах София Тамакярска, интересно ми се видя това дете, въпреки че има над какво да работи. Доста пъргава и сръчна беше с обръча. Десислава Галионова има хубава топка, пожелавам ѝ да я изиграе добре на квалификациите. Двете с Денислава Сомноева също имат над какво да работят, но се вижда, че се стараят. :D
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот malinda1978 » Чет Мар 08, 2018 7:42 am

didona написа:
malinda1978 написа:Дидонка, благодарим ти отново, ако може да кажеш нещо интересно тук за нас пенките :) :D

Амии, много съчетания изгледахме, трудно е. :D Елвира изигра без грешка обръча, който се беше оказал проблемен в Каламата, с въжето също се справи успешно. Това дете просто ме изумява всеки път, когато го гледам отблизо. Така безстрашно борави с уредите. Дребничкият ѝ все още ръст е направо подвеждащ - много енергия и сила има на килима. Изхвърлен от нея обръч направо целуна тавана, а той хич не е нисък :D :lol:
При по-големите Леонор направо показа, че е влязла в серия, вероятно още от турнира на ЦСКА, да не кажа и Олимпия 74. Отлично се представи, много уверена, безгрешна, артистична...просто няма за какво да се хвана. :D Ааа, има - изпусна една бухалка в последните секунди на последното си съчетание...тъкмо, когато си мислех, че е нечовешки безгрешна. Рейчи имаше проблеми само с лентата, иначе тя си е моята традиционна доза лъчезарност, която ме зарежда с положителна енергия. Сибила игра с много желание и хъс, за съжаление имаше грешки, но въпреки това я гледах с удоволствие. Сибила има усмивка за милиони и може би от близко разстояние това действа безотказно. :D
Лъчезара и Белла, които са били с Нешка в Германия, ми се видяха по-изразителни на килима, в сравнение с последния път, когато ги гледах. Лъчи игра много добре, имаше някакви проблеми само с един-два пируета. Белла допусна грешки, но пък установих, че гледам съчетанията ѝ с много по-голям интерес вече. Нанси започна зле с новата топка, която явно ѝ е трудна още, но след това изкара три съчетания на един дъх, така да се каже. Много хубави бухалки и обръч има, за лентата вече съм се изказвала. По-малките играха съчетания с лента и се видя, че още им е трудно, но пък дребничката Антония Маринова се справи доста добре. За първи път гледах София Тамакярска, интересно ми се видя това дете, въпреки че има над какво да работи. Доста пъргава и сръчна беше с обръча. Десислава Галионова има хубава топка, пожелавам ѝ да я изиграе добре на квалификациите. Двете с Денислава Сомноева също имат над какво да работят, но се вижда, че се стараят. :D

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Feize » Чет Мар 08, 2018 10:30 am

Аз искам да добавя и Стефи, която не игра и няма да видим на квалификацията. Пожелавам й да се възстанови бързо, за да започне да се явява на състезания, защото има голямо желание да играе. :)
Приятно ми е, казвам се Пенка 2.
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот syfi » Чет Мар 08, 2018 1:02 pm

Дидонка, благодаря за разказа :evil:
Много се радвам, сигурно ще сложат клипчета от Елит в ютуб канала на Левски, да им се насладим и ние. Дано!
Аватар
syfi
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Хореография » Чет Мар 08, 2018 9:37 pm

Изображение

КХГ Левски София- домакин на
IT Levski Cup & Prize Margarita Rangelova 25-27.05.2018

Информация, класиране, дискусии

viewtopic.php?f=125&t=11548

Фотографии
viewtopic.php?f=36&t=11648

Видео и коментари:
viewtopic.php?f=11&t=11647
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Съб Мар 10, 2018 11:39 pm

За представянето на гимнастичките на "Левски" на КВАЛИФИКАЦИЯ ЕЛИТ - 08-12.03.2018
От Фейсбук:

Изображение
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот malinda1978 » Пон Мар 12, 2018 10:40 pm

Скъпи приятели,
Преди една година на квалификациите за участие в "Елит", изпитах най-голямото щастие от последното място на Рейчъл. Тъжно ми беше за Леа, която остана зад черта. Мина една година. Може би няма да повярвате, но най-голяма радост изпитах от последното място на Нанси /20/. След всичко, което преживя, Нанси намери сили да пренебрегне обидата, да се върне в залата, да започне отново подготовка, вече с треньор Боряна Гинева. На по-малко от месец са двете й нови композиции... Но тя успя. Браво Нанси. Вярвай - ще станеш състезател. Рейчъл и Леонор от последните места през миналата година, се придвижиха устремно напред. Сибила, толкова много може това дете... И при нея, както и при Нанси ни очакват изненади. Прекрасен отбор, бих се радвала, ако хванати за ръка като приятелки, яростно да се борят на спортната площадка.
И нека завърша с малката голяма жена Лъчи. Тя носи в себе си нещо, което малцина притежават. То е от Бога дадено. Зад тази невероятна грациозност, ефирност на изпълненията и сложност на композициите, стои неочаквано силен характер...
Мили деца, вие ни направихте щастливи, защото устояхте на всички катаклизми, през които премина тази година КХГ "Левски", повярвахте, не предадохте клуба си и успяхте.
Да благодарим на треньорите и родителите. Да благодарим на прекрасната балетна педагожка - Цвети. На Митко Стоянов, който избираше най-хубавите музики... Пиша най-напред за вас, защото вие бяхте най-близо до мен през годината. Но нека поздравим Избел, която само от няколко месеца е при нас и направи невероятен скок.
Да поздравим и всички останали дебютантки в групата, както и техните треньори. Спокойна съм - "Левски" ще го има!.
И както винаги ще подава подготвени състезателки за НО.
Източник: https://www.facebook.com/rglevski/
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

ПредишнаСледваща

Назад към Български клубове