СКХГ Грация- гр. Варна

Модератори: аврора, KrasiK

Re: СКХГ Грация- гр. Варна

Мнениеот Хореография » Сря Авг 29, 2018 9:52 pm

СКХГ "Грация" & СКХГ "Чар"- гр. Варна - домакини на
Изображение

26ти MT„Царица Маргарита”- 31.08-03.09.2018

Информация, класиране, дискусии:
viewtopic.php?f=125&t=11730
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Сря Яну 02, 2019 1:16 pm

ПРИКЛЮЧИ ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО "Б" КАТЕГОРИЯ ИНДИВИДУАЛНО В ГР. СТАРА ЗАГОРА

Шампионка в МНОГОБОЯ, на топка и на обръч е Калина Богоева.
Маргарита Почеканова се класира на 9то място в многобоя и 4та на топка.
Кристина Кралева зае 27 място в многобоя.
Мартина Колева остана извън касирането .
Първият отбор в състав Калина Богоева и Кристина Кралева се класира на 2ро място с общ сбор 39.675 точки. Вторият отбор се класира на 13 място.
ДМВ до 10г., участваха 134 деца:
Мишел Луканова се класира 11 в многобоя.
Симона Георгиева е 16 в многобоя и 10та на безуред.
Силвия Димитрова е 24 в многобоя.
Марина Босева е 7ма на безуред.
Вторият отбор се пребори за 5тото място в състав Мишел, Марина и Моника Йорданова . А първият отбор е на 9 място.
ДМВ, участваха 124 гимнастички:
Симона Иванова се класира 59 в многобоя.
ДСВ, участваха 120 гимнастички :
Симона Русева се класира 10та в многобоя.
Ива Недева е 31 в многобоя.
А отборно двете гимнастички се пребориха за 8то място.
Технически секретари бяха Мая Максимова и Соня Лазарова.
Треньори на гимнастичките са Виктория Атанасова, Виктория Стоянова, Здравка Саздова, Петя Димитрова и Светлана Юриева. С Хореограф Лариса Хилкова.

Честито на всички гимнастички на КХГ "Грация" и на техните треньорки!
Благодарим за упоритата работа в залата всеки ден, търпението, разбирането и желанието за нови успехи!

Изображение
Изображение
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Сря Яну 02, 2019 1:32 pm

http://narodensport.eu/2018/12/15/%d1%8 ... 078J_fjh-I
СК „Грация“ изпрати тържествено 2018 година

Тържеството на клуба по художествна гимнастика премина при изключителен интерес. Имаше много гости, сред тях „примите“ на този спорт във Варна и България-Мария Чиприянова, Минка Ванкова, Анелия Атанасова, г-жа Султанка Малчева. Гост на тържеството беше и областният управител на Варна Стоян Пасев. За всички активно занимаващи се с гимнастика /състезателно/ в клуба бяха подготвени награди- специални зимни якета. Подаръци имаше и за останалите деца, а най-голямата радост донесоха Дядо Коледа и Снежанка, които бяха посрещнати с много емоция. Пенка Анастасова прочете поздравителен адрес от името на Община Варна и дирекция „Спорт“.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Сря Яну 30, 2019 2:04 pm

http://www.chernomore.bg/jivot/2019-01- ... arviya-pat

Мишел Луканова: Искам всичко в гимнастиката да ми се получава от първия път!

Мечтая един ден да съм част от националния отбор, споделя малката грация в рубриката „Надеждите на Варна“

Изображение

Мишел Луканова е ученичка в Основно училище „Ангел Кънчев“ във Варна. В свободното си време посещава тренировки в клуба по художествена гимнастика „Грация” с треньор Здравка Саздова. Мишел е носителка на много отличия. Печели златен медал от Международния турнир по художествена гимнастика „Царица Маргарита” във финала на въже. Въпреки че е само на 9 години, малката грация е категорична, че не си представя живота без художествена гимнастика. По думите й в залата се чувства най-добре.

- Мишел, как реши да тренираш художествена гимнастика?

- Идеята да посещавам тренировки по художествена гимнастика дойде от моя вуйчо, той предложи да ме запишат. Почувствах се добре, когато влязох за първи път в залата. Изпълних определено съчетание и треньорката ми каза, че имам качествата, за да бъда добра гимнастичка.

- Какво усети, когато влезе в залата?

- Знаех, че това е моето място.

- С какво е по-различна художествената гимнастика от останалите спортове?

- Харесва ми красотата, която излъчват гимнастичките, когато са на подиума. Най-важно е да правиш всичко с желание.

Изображение

- Какво ти дава художествената гимнастика?

- Щастие, че съм гимнастичка. Нямам търпение да отида на тренировка, за да видя съотборничките си. По време на съчетание е важно да съм спокойна, а най-добре се чувствам, когато тренирам без уред. Изчезва онова притеснение дали ще мога да го хвана. Отскоро тренирам с обръч и все още ми е трудно. Мисля, че е въпрос на време да свикна.

- Представяш ли си живота без гимнастиката?

- Не мога да си представя живота без гимнастиката. Често дори казвам на треньорите, приятелките и близките ми, че гимнастиката е моят живот.

- Какво най-много те притеснява преди състезание?

- Най-много се притеснявам да не изпусна уред по време на състезанието. Също мисля и за точките, с които журито ще ме оцени, както и дали ще се класирам. Това обаче не е толкова важно.

Изображение

- Разкажи ми за успехите си в художествената гимнастика.

- Първия си златен медал спечелих на Националния турнир “Морски звезди и приз Миглена Михайлова” в Камчия. Участвала съм и в Държавното първенство по художествена гимнастика в Стара Загора, където се представих с въже и без уред. Заех 11-о място на многобой. Заедно с отбора пък се класирахме на 5-ото място. Това беше състезанието, на което за представянето си без уред за първи път получих висок резултат. Надминах и себе си с начина, по който изиграх съчетанието с въже. За участията ми с него имам спечелени три златни медала, а без уред два сребърни. Разбира се, не бих постигнала тези успехи без моя треньор Здравка Саздова.

- Какво е да имаш златен медал?

- Щастие и гордост. Медалът, с който най-много се гордея обаче, е от Международния турнир по художествена гимнастика в Пазарджик, на който спечелих второ място за своя дебют. Това беше и първото ми състезание.

Изображение

- Имала ли си контузии, как се справяш с тях?

- Бях контузила глезена си, но травмата не беше сериозна. Посещавах физиотерапия, за да мине по-бързо. Най-много ме натъжаваше това, че не можех да посещавам тренировки.

- Колко пъти в седмицата тренираш?

- В залата съм всеки ден от седмицата, без почивните дни.

- Има ли нещо, което няма да забравиш от тренировките?

- Зарадвах се изключително много, когато при нас в залата дойдоха момичетата от националния отбор по художествена гимнастика. Това за мен беше мечта. Снимахме се с тях за спомен, дадоха ни и автографи. Надявам се някой ден и аз да представям България на световно първенство.Предстои ми да играя в ансамбъл. За мен това е важна промяна. Тренировките се увеличават.

-Какви качества според теб са нужни на един спортист, за да успее?

- Смятам, че най-важното е човек да бъде смел. Не трябва да се отказва никога и, разбира се, да не се ядосва. Постоянството също е сред качествата, които са нужни на един спортист, за да продължава да се развива. Имало е случаи, когато ми се е налагало да повторя един елемент много пъти, за да се получи. Искам всичко в гимнастиката да ми се получава от първия път. Мисля, че всеки, който работи, ще постига успехи.

- Има ли човек на когото се възхищаваш?

- Да, моя приятелка от отбора, казва се Гергана. Прекарваме много от времето си заедно. Показва ми много тънкости. Не съм я виждала да се ядосва или да казва „Не мога“. Всичко й се получава, защото работи върху всеки детайл. Именно това е причината и тя да е човекът, с който първо искам да споделя успеха си след състезание. Гери иска винаги да разбере как е минало представянето ми. Подкрепя ме и ми помага. Участвала е в много състезания. Възхищавам се и на руската гимнастичка Дина Аверина. Харесва ми това, че тя не изтърва уред. В моите очи тя е смела и играе много добре.

Изображение

- Какво мислят приятелите ти за твоите успехи?

- В училище имахме задача да напишем какво мислим за другите, също така трябваше и да нарисуваме нещо. На листчетата, които аз получих,имаше похвали и нарисувани медали. Пожеланията бяха свързани с това да ставам все по-добра и някой ден да бъда част от националния отбор.

- Какво правиш в свободното си време?

- Обичам да прекарвам свободното си време със семейството. В училище любимият ми предмет е английският език. Посещавам тренировки и през лятната ваканция, защото треньорите искат да бъдем подготвени. Може би около 20 дни си почиваме.

- За какво мечтаеш?

- Мечтая някой ден да бъда част от националния отбор. Искам да стана добра гимнастичка, а за това се изисква много труд.

- Какво си пожелаваш?

- Пожелавам си да бъда добра, да успявам с всяко нещо, с което се захвана. Пожелавам си да бъда по-спокойна преди състезание. Искам да бъда достатъчно уверена в себе си и да знам, че мога да се справя.

ИЛИЯНА МИТАКОВА
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Сря Фев 06, 2019 10:26 pm

КХГ "ГРАЦИЯ" ЩЕ Е ДОМАКИН НА КОНТРОЛНА ТРЕНИРОВКА НА НАЦИОНАЛНИ СЪСТЕЗАТЕЛКИ

На 09.02.19г. (събота) от 12.00ч., в залата на КХГ "Грация" Валерия Ватова, Катрин Цонева, Никол Атанасова и Красимира Илиева ще представят съчетанията си. В момента момичетата се подготвят в “Спортпалас" за предстоящи турнири в Москва, Тарту и Лисабон!

Треньор на състезателките е Валентина Иванова, състезател на КХГ “Грация” и възпитаник на варненското Спортно училище. Завършила е Националната спортна академия. Била е помощник-треньор на младежкия национален отбор, чийто ансамбъл през 2013 г. спечели бронзови медали в многобоя на Европейското първенство във Виена, а година по-късно се окичи със сребро на Младежките олимпийски игри в Нанджин.

Контролната тренировка ще започне в 12:00ч.

Адресът на залата ни е: ул. Селиолу 39А. ОЧАКВАМЕ ВИ!
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Вто Мар 26, 2019 1:24 am

ДЪРЖАВНО ОТБОРНО ПЪРВЕНСТВО:

ЖЕНИ - 16 място
ДСВ - 15 място
ДМВ - 2 място

Изображение
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Нед Май 12, 2019 9:01 am

https://www.facebook.com/graciavarna/po ... &__tn__=-R

Днес 11 май 2019 в спортни зали „Простор“ се проведе Тържество на КХГ „Грация“.
Над 100 деца изпратиха каките абитуриентки
Антоанет Кехайова, Вивиан Казакова и Михаела Архондиева.

Изображение

Гости на тържеството бяха:

- Г-жа Минка Ванкова - Почетен председател на Грация, Заслужил деятел”, „Заслужил съдия”, удостоена с орден „Кирил и Методий”- III степен-1982г.; грамоти и отличия от БФХГ, градския и окръжен съвет на БСФС (Вн), ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА ЗАСЛУГИ ОТ КМЕТА НА ОБЩИНА ВАРНА
- г-жа Анелия Атанасова-председател на организационния комитет на МТ “Царица Маргарита“
- г-жа Кристиана Генчева - председател на КХГ Грация член на УС на БФХГ
Те подариха своите подаръци на момичетата прекарали по-голямата част от детството си в залата с пожелания за още по- големи успехи в живота си.

Антоанет Кехайова

Изображение

Започва да тренира на 5 години с личен треньор Светлана Юриева. Първият медал възраст ДЕЦА (почти 4 години след първото стъпване в залата) и е от държавно отборно първенство 3място, следва и първи лагер с националния отбор. Следващата година като пораснала и за първи път във вече по - голямата възраст ДМВ, печели медали от ФИНАЛИ на отделните уреди, следват редица призове за най-перспективна гимнастичка. През втората година на ДМВ (девойки младша възраст) печели бронзов медал от многобой на ДП “Златен обръч” и ДП категория “ЕЛИТ”, което носи след себе си и участие на финали и разбира се още медали от финалите на отделните уреди. По запазена стара традиция класиралите се на първите шест места на ДП “Златен обръч” си извоюват квота за участие в МЕЖДУНАРОДНИЯ ТУРНИР организиран от Мария Петрова “Златен обръч” от който Антоанет се връща със златен и сребърен медал.
Две години живее и тренира в София с националния отбор девойки, но тогава съдбата й отрежда да приключи състезателна дейност и Антоанет продължава пътя си извън залата, но с много кален характер и воля, които я отвеждат до Трета природо математическа гимназия “Академик Методий Попов” с профил Немски език и биология.
В 8 клас на 14 години печели немски конкурс за младежи от 16-25 години за есе на тема “ Нека бъде мир”.
Членува в Български младежки червен кръст от 2014 до ден днешен.
Заедно с още трима колеги печелят състезанието за ученически екипи по първа помощ през 2015 и в трите категории:
Първа помощ, ​Червенокръстки знания ​и ​Екипност
Успоредно с това с отбора от класа печелят конкурс по биология на тема:
“Спорта и здравословния начин на живот в училище”.
Всяка учебна година е награждавана с диплома за отличник на гимназията.
С Отличен резултат от изпита по биология в Медицинския Университет Варна сега кандидатства “Медицина” и вече може да й стискаме палци за бъдещите й успехи.

Изображение

Вивиан Казакова

Отлична ученичка и отличен успех в I Езикова Гимназия през всичките години.
Тренира от 5-годишна с треньор Дарина Василева, след това при госпожа Здравка Саздова. През 2011 год е на лагер с националният отбор.
В годините до сега има общо 70 медала от Държавни и клубни състезания
(29 златни, 26 сребърни и 14 бронзови)
Награждавана е с отличия за постигнати високи спортни резултати,
за принос към авторитета на КХГ „Грация,
за цялостен принос за развитието на варненската художествена гимнастика
В груповата Естетическа гимнастика Вивиан стартира с
2 място на ДП „ЕГГ“ през 2010 г.
(с треньор Савина Ганчева, подготовка протича в град Велико Търново).
През 2017г. – Световно първенство в Хелзинки, Финландия – 7 място
2017г. – ДП по ЕГГ – 1 място възраст жени
2017г. – Европейско първенство, София, България – 7 място
2017г. – Световна купа, София, България – 7 място
2018г. – Световно първенство IFAGG Trophy Short Programsenior, Будапеща, Унгария – 2 място
2019г. – Академик Къп, Световно - Short program senior, София, България – 1 място
Успоредно с тренировките Вивиан е отличена през 2019г. с трета награда от литературен конкурс “училищната библиотека - нужната стая в моето училище"
2019г. Втора награда от литературен конкурс “среща с българското минало".

Михаела Архондиева

Състезател от 14 години в КХГ “Грация”. Общ брой медали 63 - 27 златни, 17 сребърни и 19 бронзови от международни и републикански турнири
През 2017 година: участва на Световно първенство по естетическа групова гимнастика в Хелзинки, Финландия възраст жени. След квалификации влизат във финали, където заемат 12-то място;
Носителка е на златен медал от Световна купа "Академик" (София, 2017) Естетическа групова гимнастика
ще следва: Виенски университет, специалност "Право".

За всички тези успехи абитуриентките бяха поздравени специално от госпожа Лилия Христова, директор на Дирекция „Образование и младежки дейности“ към Община Варна.

След поздравителния адрес, започна феерия от танци в изпълнение на всички деца от подготвителните групи, масовите групи -„Калинки ”, „Русалки”, „Джинчетата на Аладин”, „Шарен свят”, „Мажоретки”, „Феерия“, „Котешка история”, „Гейши”, Танц „ЙоМо” – от порасналите какички Йоанна Николаева и Симона Иванова,
поздрав от отбори които ще ни представят на ДП Масов спорт – Гимнастрада 18-19.05. 2019г. в гр. Шумен, ансамбли за предстоящите от календара на БФХГ държавни първенства 3-ка ДСВ (2 ленти и 1 обръч) Аделина Димова, Божидара Българинова, Патрисия Николова, ДП за деца – ДМВ до 10г. Ансамбъл без уред четворка 2012: Аделина Димова, Александра Станчева, Анна Кирова, Петя Петкова
Ансамбъл: Варвара Русакович, Виктория Иванова, Мария Милева, Моника Кулева, Сияна Чолакова
Ансамбъла 2012- Адел Сергеева, Елеонора Станчева, Ирена Недва, Карина Бурназова ,Никол Иванова
Ансамбъл топки: Ивон Будикянова, Мишел Луканов, Моника Йорданова, Силвия Димитрова, Симона Георгиева
Специален поздрав имаше от гимнастичките участвали в ДП ЕЛИТ 2019г
Анджелика Казакова-жени;
Анастасия Стефанова – ДСВ, която днес празнува своя рожден ден;
Красимира Иванова – 2м отборно класиране ДМВ на ДП „Елит“ и
Елвира Краснобаева – ДЪРЖАВЕН ШАМПИОН категория „ЕЛИТ“, 1м. на въже и лента, 2м.топка и 1м. многобой ДП „Златен обръч“, 1м на въже и тока 2м. на бухалки.
Тъй като Михаела и Вивиан са шампионки в отборите на Естетическата групова гимнастика, чиито тренировки се провеждат в гр. Велико Търново от треньорките Савина Генчева и Христиана Николаева, тази година отборите подготвящи се за Световното първенство по ЕГГ в Картахена, Испания, дойдоха лично да ги поздравят.
Във втория състав на България за Девойки са представителките на КХГ „Грация“ Анджелика Казакова, Александра Мутафчиева, Даниела Петрова, Ива Недева. Останалите момичета от СК Етър Елит са Христиана Денева, Йоана Дончева, Габриела Трендафилова.
Отбор ЖЕНИ - единственият от България, който ще ни представи на Световното първенство по ЕГГ е в състав - Виолета Михайлова, Денислава Георгиева, Юлиана Димитрова (мин год на кратка програма отбора жени заеха първо място), останалите момичета от отбора са Сибил Кърпачева – СК „Левски“, Ралица Николова и Христиана Николаева от СК Етър Елит
Всички деца в залата се подготвят под вещото ръководство на треньорките Меглена Михайлова, Светлана Юриева, Здравка Саздова, Петя Димитрова, Виктория Атанасова, Виктория Стоянова, Соня Лазарова, Калина Богоева, хореогрфката Лариса Хилкова
Водещ на Тържеството беше Мая Максимова

Изображение
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Вто Юли 02, 2019 10:05 pm

http://www.chernomore.bg/sport/2019-06- ... nadprevara

Златна „Грация“ блести в международна надпревара

Изображение

С 28 отличия се завърнаха талантите на клуб по художествена гимнастика „Грация“ след участието си на международния турнир „Импала“ в Стара Загора. Златни медали спечелиха малките грации от ансамбъла до 10-годишна възраст в състав Мишел Луканова, Ивон Будикянова, Симона Георгиева, Моника Йорданова и Силвия Димитрова.

Изображение

Сребро заслужи тройката в младшата възраст, съставена от Божана Ташкова, Дея-Мария Бошева и Елена Станчева, а с бронз се окичиха трите представителки на старшата - Патрисия Николова, Божидара Българинова и Аделина Димова.

Варненки блестяха и в индивидуалните изпълнения, където с първи места се отличиха Анна Кирова, Никол Петрова, София Кузова, Даниела Петрова, Мария Лангарова и Юлияна Димитрова, като Даниела, Мария и Юлияна дори вдигнаха злато в две различни дисциплини.

Треньори на състезателките са Здравка Саздова, Светлана Юриевна, Петя Димитрова, Виктория Стоянова, Виктория Атанасова, Соня Лазарова и Калина Богоева с хореограф Лариса Хилкова.
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Съб Дек 21, 2019 10:49 pm

21.12.2019
https://www.facebook.com/graciavarna/po ... tn__=-RH-R

Успех на нашите “Грации”, които утре ще участват в Международния турнир “Luxemburg Cup 2019”

Изображение

Председателката на клуба г-жа Кристиана Генчева е заедно със състезателките си на последното състезание за 2019г.

Съдия на турнира - г-жа Светлана Юриевна

Треньор - Виктория Атанасова
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Чет Май 14, 2020 5:41 pm

https://www.facebook.com/BGRGfederation ... &__tn__=-R

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА КРИСТИАНА ГЕНЧЕВА,

:3623:

Изображение

Председател на Клуб по художествена гимнастика "Грация" Варна!
Честит Празник, честит юбилей, г-жо Генчева.
Пожелаваме Ви много здраве, щастие, благополучие във всичко и много успехи с Вашите прекрасни гимнастички!

Кристиана Генчева завършва Национална спортна академия в София (НСА) – с профил художествена гимнастика. Започва кариерата си като треньор под ръководството на своята майка Меглена Михайлова в испанския спортен клуб „Сантандер” през 1986 г. Там работи в продължение на две години с деца от всички възрастови групи, които достигат до финали на държавни първенства. След завръщането си продължава работата си на треньор в СК ”Чар” с подготвителни групи и паралелно с това работи като преподавател по физическо възпитание в ОУ ”Х. Димитър”, където сформира секция по художествена гимнастика. От 1998 година работи като хоноруван треньор в КХГ ”Грация” с ансамбли деца - 2001 г. бронзови медалистки „Б” категория и 2004 г. златни медалистки на Зоново първенство и бронз на Държавно първенство „А” категория. Член е на организационния комитет на международния турнир „Царица Маргарита”. През 2006 г. работи като треньор на националния отбор на Салвадор, а през 2008 г. е избрана единодушно за президент на КХГ ”Грация”.
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Нед Сеп 06, 2020 12:24 am

ДОП 2020 - 2 място!

Изображение
Аватар
аврора
Модератор
Модератор