СКХГ София Спорт- гр. София

Модератори: аврора, KrasiK

Re: Нов клуб по ХГ - София Спорт

Мнениеот malinda1978 » Пет Ное 24, 2017 11:34 pm

До скоро, когато си бяха в Левски треньорките на клуба не изпускаха възможност да се снимат с Нешка, сега гледам снимки от вчера все с Илияна, няма какво друго да казвам Вие сте достатъчно умни и прозорливи, за да си направите изводите ... :D :D :D
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Вто Фев 06, 2018 9:13 pm

ХГ "София спорт - 2017"

РЕШЕНИЕ
За провеждане на учебно-тренировъчен лагер по художествена гимнастика под ръководството на утвърдени български специалисти

Участието на децата в спортни лагери се е доказало като много ефективен метод за съществен напредък в изключително кратки срокове. Заниманията са строго целеви, интензивни и концентрирани върху основните умения (сила, издържливост, гъвкавост, бързина, сръчност, координация, техника с уред и тяло), необходими за доброто представяне на състезания.

ЦЕЛ И ЗАДАЧИ:
* повишаване на нивото на спортното майсторство на децата
* формиране и усъвършенстване на навиците при работа с уредите
* разкриването на творческия потенциал на личността и нестандартния начин на мислене, музикалност, пластика и артистичност посредством методите на класическата и съвременна хореография и актьорското майсторство

СРОК И МЯСТО НА ПРОВЕЖДАНЕ:
* Тренировъчният лагер ще се проведе в Зала “Фестивална” на адрес:
гр. София, ул. Манастирска 35
* Срок на провеждане: 31 март - 5 април 2017г.
* Треноривките ще се провеждат всеки ден от 9.00-17.30ч.
* На 1 април ще съобразим часовете на тренировките, за да можем да посетим финалите на Световната купа в София. Цената на билета е между 7.5 и 10лв. за дете до 14г. и не е включена в цената на лагера.

ПРОГРАМА НА ТРЕНИРОВЪЧНИЯ ЛАГЕР:
- техника с уреди
- техника с тяло (равновесия, пируети и скокове)
- разтяжка и гъвкавост
- ОФП, СФП
- класическа хореография
- съвременна хореография
- преакробатични елементи
- актьорско майсторство
- отработване на съчетания (за картотекирани състезатели)

ТРЕНЬОРСКИ СЪСТАВ:
Треньорския състав на КХГ “София спорт – 2017”, към който се присъединяват и:

Лили Игнатова (техника с уред) - носителка на 19 златни, 12 сребърни и 2 бронзови медала от Европейски, Световни първенства и Световни купи
Юлия Байчева (техника с уред) - двукратна Световна и еднократна Европейска шампионка. Член на УС на КХГ “София спорт – 2017”. Понастоящем треньор в Националния отбор на България
Невена Димитрова (класически балет) – главен хореограф на КХГ “София спорт – 2017”. Завършила Националното училище за танцово изкуство. В момента последен курс в Национална музикална академия “Панчо Владиге-ров” специалност “Балетна педагогика”. Опит в преподаването на деца – 9г. Нейни възпитанички са носителки на награди от конкурси по класически балет.
Маргарита Будинова (модерен балет) - Танцов педагог на Българския национален отбор по Художествена гимнастика
Калин Калинов (преакробатични елементи) - главен хореограф на X-ENERGY CREW. Завършил НАТФИЗ “Кръстьо Сарафов”. Участвал в редица брейк шампионати в България и чужбина, а също и в концерти на световно известни звезди като Дженифър Лопез, Рик Рос, KRS One, DMX, Redman.
Росица Терзийска (модерен балет) - завършила е „Балетна педагогика и режисура", а обучението й е преминало през едно от най-добрите танцови студиа в Лос Анджелис - Debbie Reynolds Dance Studio. Като част от екипа на DS121 взима участие в множество танцови проекти
Латинка Петрова (актьорско майсторство) – българска театрална и филмова комедийна актриса, завършила ВИТИЗ в класа на проф. Стефан Сърчаджиев заедно със Стефан Данаилов, Стефан Мавродиев, Илия Добрев, Продан Нончев, Меглена Караламбова, Милен Пенев и др. Автор на пиесите “Така не става”, “Надежда има” и “Връщам парите”

ИЗИСКВАНИЯ КЪМ УЧАСТНИЦИТЕ:
Приемат се деца родени през 2012г. и по-големи, които нямат проблем със здравето и нямат медицински противопоказания за занимания с художествена гимнастика
Всяка гимнастичка трябва да има със себе си:
- спортен екип за занимания в зала (черни къси панталонки, бяла или черна тениска или потник, бели чорапи или цвички)
- уреди (въже, обръч, топка, бухалки и лента) – за най-малките (2011, 2012) – въже, обръч и топка
- наколенки, ластици, тежести (макс. 250 гр. всяка)
Децата ще бъдат разпределени в групи по възраст (и по умения)

РАЗХОДИ ПО УЧАСТИЕТО В УЧЕБНО-ТРЕНИРОВЪЧНИЯ ЛАГЕР
Разходите за транспорт, нощувки и храна се поемат от участниците.
Такса участие - 150лв. Таксата се заплаща не по-късно от първия ден на лагера. Местата са ограничени.
Храна (заплаща се не по-късно от първия ден на лагера за целия период):
Обяд - 8лв. (по предварителна заявка)
Закуска, обяд, вечеря - 25лв. (по предварителна заявка)

ЗАЯВКИ ЗА УЧАСТИЕ СЕ ПРИЕМАТ ДО 15 март на email: sofiasport17@gmail.com
Подробна програма на учебно-тренировъчния лагер ще бъде изготвена и предоставена не по-късно от 25 март.

ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ ДУМИ: В зависимост от възрастта на децата, основните цели на лагера са две: за по-малките - лагерът е полезен защото децата ще попаднат в интензивна тренировъчна и конкурентна среда. Това ще ги стимулира да работят, за тях ще бъде интересно да усвояват техника с нови уреди, ще могат да натрупат нови знания за кратък период. За по-големите – в допълнение към горното, картотекираните състезателки ще имат възможност да оползотворят максимално училищната ваканция като паралелно с усвояването на нови умения по време на лагера, те усилено ще работят и за изработване на собствените си съчетания (с музика и отработване на елементите на съчетанието), което е в много подходящ момент с оглед на етапа на подготовката –

https://www.facebook.com/events/208877546358897/
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Вто Фев 06, 2018 9:13 pm

Лили Игнатова и тя ли набързо смени знамената и отиде в новия клуб???
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот TraYkovA » Вто Фев 06, 2018 9:16 pm

malinda1978 написа:Лили Игнатова и тя ли набързо смени знамената и отиде в новия клуб???

По-скоро се включва за самия лагер като гост-треньор...
Аватар
TraYkovA
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот malinda1978 » Вто Фев 06, 2018 9:32 pm

TraYkovA написа:
malinda1978 написа:Лили Игнатова и тя ли набързо смени знамената и отиде в новия клуб???

По-скоро се включва за самия лагер като гост-треньор...

Дали? Някой знае ли в момента Лили с какво се занимава, моля да сподели.
През 2017 г помагаше на ансамбъла на Австрия, а през 2018 г? :evil: :evil: :evil:
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот nadton » Вто Фев 06, 2018 10:05 pm

Лили Игнатова е била треньор на Ю. Байчева и Бр. Маркова, а мисля преди това и хореограф в трупата на театър 199, ако не се лъжа, така че не виждам нищо странно, че е запазила добри отношения с тях. А с Н. Робева, в последното интервю, което съм гледала на Л. Игнатова, каза че не подържа контакт. Много бих се радвала, ако се размисли и се върне към треньорска дейност, от това само ще спечелят децата.
Жаба вика: вряк, вряк, вряк,
имам хубав жабурняк.
Той е хубав и зелен —
бог го дава зарад мен.
Ала имам грозен враг,
той е щърка дългокрак,
дето вика: трак, трак, трак.
Аватар
nadton
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот geri1117 » Вто Фев 06, 2018 10:23 pm

Доколкото знам Лили попринцип си помага на австрийския отбор, но не назначена там на някаква постоянна позиция, а прихожда от време на време. Чела съм, че не ѝ допада животът в чужбина.
Помня много ясно участието на Лили в "Търси се" и погледа ѝ, когато гледаше видеото с Нешка.
Между другото точно там Нешка каза, че дъщеря ѝ е много по-талантлива от майка си, но просто няма необходимата амбиция, за да се занимава на високо ниво със спорта.
Аватар
geri1117
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот strelec » Сря Фев 07, 2018 12:32 am

nadton написа:Лили Игнатова е била треньор на Ю. Байчева и Бр. Маркова, а мисля преди това и хореограф в трупата на театър 199, ако не се лъжа, така че не виждам нищо странно, че е запазила добри отношения с тях. А с Н. Робева, в последното интервю, което съм гледала на Л. Игнатова, каза че не подържа контакт. Много бих се радвала, ако се размисли и се върне към треньорска дейност, от това само ще спечелят децата.

И аз си мисля, че ще е супер Лили да се върне към треньорската работа :) в който и да е клуб :)
Приятно ми е, и аз съм Пенка - блокирана във ФБ :)
strelec
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот sharo 73 » Сря Фев 07, 2018 7:58 am

Страхотно е че Лили ще е част от този лагер , сигурна съм че има на какво да научи децата .Не знам обаче до колко ще е успешно да се върне към треньорската работа на пълен работен ден с оглед минали събития.Тя освен че си тръгна от Левски като треньорка не смля брашно нито със Федерацията нито със гимнастичките си.Смятам че тя е гениален постановчик и би могло да я поканят да направи някое съчетание но тъй като у нас няма подобна практика, всеки е по , по , най велик това си е в сферата на мечтите.
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот mamag » Сря Фев 07, 2018 10:13 am

sharo 73 написа:Страхотно е че Лили ще е част от този лагер , сигурна съм че има на какво да научи децата .Не знам обаче до колко ще е успешно да се върне към треньорската работа на пълен работен ден с оглед минали събития.Тя освен че си тръгна от Левски като треньорка не смля брашно нито със Федерацията нито със гимнастичките си.Смятам че тя е гениален постановчик и би могло да я поканят да направи някое съчетание но тъй като у нас няма подобна практика, всеки е по , по , най велик това си е в сферата на мечтите.

в клуба на дъщеря ми, при все че треньорите там са доста добри в поставянето на композиции, има и гастролиращи постановчици от друг клуб, може и да е изключение, но факт, прави се и то не е единичен случай.

относно Лили, знам, че до преди няколко месеца работеше в спортния тотализатор, нямам представа на каква позиция.
Аватар
mamag
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот vivi » Сря Фев 07, 2018 11:49 pm

Не искам да пускам отделна тема за лагери. Живо ме интересува знае ли се вече къде и кога ще са лагерите на Силвия Митева, Академик и т.н. Всякаква информация ще ми е от помощ!
vivi
Новак
Новак

Мнениеот nadejda5 » Чет Фев 08, 2018 12:28 am

Силвия Митева - прави лагерв в Созопол до сега е бил август месец.
nadejda5
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот evenfall » Чет Фев 08, 2018 9:03 am

vivi написа:Не искам да пускам отделна тема за лагери. Живо ме интересува знае ли се вече къде и кога ще са лагерите на Силвия Митева, Академик и т.н. Всякаква информация ще ми е от помощ!

Всъщност вече има отделна тема за лагери - http://rgym.info/forum/viewtopic.php?f=32&t=11109
Който има информация за такива, може да я съживи - вярвам, че ще е полезна за много родители.
It is the hardest thing you'll ever love.

https://youtu.be/TBYiQOjKYa0
Аватар
evenfall
Модератор
Модератор

Мнениеот mamag » Чет Фев 08, 2018 11:10 am

evenfall написа:
vivi написа:Не искам да пускам отделна тема за лагери. Живо ме интересува знае ли се вече къде и кога ще са лагерите на Силвия Митева, Академик и т.н. Всякаква информация ще ми е от помощ!

Всъщност вече има отделна тема за лагери - http://rgym.info/forum/viewtopic.php?f=32&t=11109
Който има информация за такива, може да я съживи - вярвам, че ще е полезна за много родители.

съживих я, добавяйки линк към секцията на украинския форум, в която се публикуват покани за тренировъчни лагери

иначе, доколкото знам, лагерът на Академик обикновено е непосредствено след лятната им купа.
Аватар
mamag
Световен шампион
Световен шампион

Re: СКХГ София Спорт- гр. София

Мнениеот Хореография » Чет Фев 08, 2018 10:21 pm

*** извършено преместване на подтемата от раздел "Новини. Общи дискусии".
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

ПредишнаСледваща

Назад към Български клубове