СКХГ София Спорт- гр. София

Модератори: аврора, KrasiK

СКХГ София Спорт- гр. София

Мнениеот mamag » Нед Авг 20, 2017 7:49 pm

Клуб по художествена гимнастика София Спорт/RGC Sofia Sport

Изображение

Основател и Треньор:
Кристина Шикерова

Треньори:
Божидара Ламбова
Юлия Байчева
Стефани Петрова
Александра Стефанова
Теодора Кирова
Евелина Ананиева
Евелина Миленкова

Спортен Мениджър:
Здравка Методиева

Изображение

Информация на телефон:
+359 87 955 0150
Facebook:
https://www.facebook.com/sofiasport17/? ... 9ofvkgSe1w

*** Начално допълнение и оформяне на страницата извършено от Хореография

Покрай темата за новия сайт на нешкиния Левски, излезе и това за отцепилите се треньорки.
Разгледах днес информацията във Facebook страницата им

пише:

Кратка информация за учредителите на клуба:

Кристина Шикерова – от единадесетгодишна възраст член на национален отбор, многократна държавна шампионка по художествена гимнастика, Балкански шампион 1989г., Златна и сребърна медалистка от Европейска купа 1989г., Два пъти сребърна медалистка от Световно првенство 1991г., Европейска шампионка с ансамбъла 1993г., солистка в спектаклите “Два свята” и “Орисия”, дългогодишен член на Балет “Магаданс”.

Божидара Ламбова – състезателка на СКХГ “Берое”, медалистка от държавни и международни турнири, личен треньор на Теодора Александрова (национален състезател ансамбъл девойки, понастоящем национален състезател ансамбъл жени), Нанси Иванова (победителка на “Златен обръч”, вице шампионка ДМВ ДП кат. Елит), Сибила Кърпачева (медалистка ДМВ ДП кат. “Елит” и ДСВ кат. А), Александра Христова, Александра Василева – ДМВ Олимпийско звено, Красимира Илиева - вице шампион ДП кат. А, сребърна медалистка на лента ДСВ кат. А. Множество шампионски титли и медали при ансамблите ДП в различните възрасти.

Юлия Байчева - абсолютна Европейска шампионка 1990г. и два пъти Световна шампионка в отборната надпревара - 1989г. и 1993г. тя е един от най-добрите преподаватели по Техника с уредите в света. Често е канена да работи в Япония, Италия, Англия, Африка, Бразилия, Мексико...

Нели Желева – възпитаничка на клуб “Импала” и клуб “Левски”. Чен на нац. отбор. Участничка в Европейското първенство 1999г. в Будапеща и Световното първенство в Осака 1999г. Четири поредни години републикански шампион.

Камелия Михайлова – възпитаничка на КХГ “Академик”, медалистка от републикански и международни турнири, член на национален ансамбъл жени. Завършила НСА – треньорски факултет.

Членове на Управителния съвет:
Силвия Стойнева - треньор - Национален отбор на България
Бранимира Маркова - Главен Мениджър на Индивидуално - Жени - Национален отбор на България

---
Бранимира е в управителния съвет!
Аватар
mamag
Световен шампион
Световен шампион

Re: Нов клуб по ХГ - София Спорт

Мнениеот malinda1978 » Нед Авг 20, 2017 8:30 pm

Явно са решили да продължат своето професионално развитие далече от името Левски, явно не им се отразява добре на треньорите разправите и скандалите между Нешка и Илияна, а вероятно може и да не са съгласни с влизането пак на Нешка в залата, те си знаят най-добре, но никой не е излязъл да каже официално своите мотиви, затова за нас феновете това ще е догадка.
Като знам Нешка как беше организирала дни на отворени врати в Левски за набиране на средства за дъщерята на Байчева, а на последното състезание проведено под патронажа на Левски, то приз "Маргарита Рангелова" получи Божидара Ламбова и сега в един момент след няколко месеца и казват довиждане госпожо Робева, че толкова много ни помагахте и ни научихте на труд и професионализъм, според мен е малко некоректно меко казано....
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Нед Авг 20, 2017 9:30 pm

Това значи ли, че Нанси Иванова, Теодора Александрова и Красимира Илиева вече не са състезателки на Левски?
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот sharo 73 » Нед Авг 20, 2017 9:31 pm

На мен разправийте за триката в другата тема ми дойдоха повече , а най интересното е че както се чудех как два различни потребители отговарят от името на един и прочетох този линк на малинда.Ами какво да ви кажа меко казано съм малко объркана и разочарована, просто от двойствеността в личностите на хората.Някой би ли ми обяснил какъв е този управителен съвет в който членове са Бранимира и Силвия? Новосъздадения с треньорките от Левски ? Ако отговорът е да съм шокирана :(
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Beni_68 » Нед Авг 20, 2017 9:41 pm

Не знам вие как се чувствате след тази информация, но на мен ми се сви сърцето, заболя ме ... и си изгледах отново "Голямото интервю". Пак ли, за кой пореден път един и същи сценарий ... чудя се докога ще продължава този абсурд. Не знам, нямам думи ....
Последна промяна Beni_68 на Нед Авг 20, 2017 10:11 pm, променена общо 2 пъти
Beni_68
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Нед Авг 20, 2017 9:58 pm

В "небрано лозе" е човек като гледа състава на новия клуб, чудя се (няма нищо против новия клуб), ама каква е логиката да правиш нови и нови клубове, при положение че децата до 10-12 години са толкова изостанали с работата с тяло, а да не говорим и че и майсторството и с уредите не е много добре, но спрямо първото са по-добре нещата.
И риск да ме обвините в черногледство, ще кажа че нашите гимнастички малко изостават спрямо другите държави (мое лично мнение). Другите сякаш повече напредват в този спорт, докато ние тук се чудим какъв нов клуб да направим и кое е е първо яйцето или кокошката.
Мадам се сетила да прави семинар за подготовката за малките, ама това трябваше да стане още преди 5 години, защото Неви и Катето ще напуснат един ден състезателния килим, колко класни гимнастички могат достойно да ги заместят. Това което каза, че ние никога сме нямали много силни гимнастички, а само 2-3 ами това ни е проблема, трябва да имаме поне 5-6 топ гимнастички много много подготвени, а в днешно време това не е така.
Колкото и нови клубове да се правят,колкото и рокади на треньори и гимнастички да има от един клуб в друг с цел получаване на държавна субсидия, то проблемите си остават в ХГ...
Аз питам какво правим мили мои при положение, че едно семейство не може да отдели за детето си сумата от 100 лева за таска в клуба, 80-100 лева за цвички, бухалки, обръчи, лента и топка още около 200-250 лева по други сметки, за триката нямам думи защото варират в големи граници и са определящи цените от поставените камъни и кичове тип "кабаретна танцьорка" и "участничка в карнавала в Рио де Женейро".....
Малко са хората, които могат да си позволят лукса да имат в семейството си гимнастичка по художествена гимнастика, а то този начин на преден план ще изпъкнат не най-качествените деца в страната ни, а тези с най-платежоспособни родители (нямам нищо против последните). Защото не ти ли идва отвътре дадено нещо, колкото и насила да го правиш няма смисъл.
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот geri1117 » Нед Авг 20, 2017 10:13 pm

Аз вече не знам какво да си мисля, но пък толкова хора се отдръпнаха от Нешка, дали пък грешката не е в нейния компютър. Човек понякога с възрастта става сприхав, докачлив, а и тя май никога не е била лек характер. Не знам, не искам да съдя нито нея, нито тях, защото не знаем кой крив, кой прав и кой на булката брат.
А замисляли ли сте се, че може и пък да има друг вариант. Чували сме за "приятелски" клубове, които се подпират ала аз на твоята-ти на моята, ако разбирате какво ми е на ум? Не знам, възможно ли е това, но щом Амитата си избраха Тръмп, значи няма невъзможни неща на тоя свят.
Аватар
geri1117
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sharo 73 » Нед Авг 20, 2017 10:16 pm

Аз написах и преди че в момента да бъдещ от клуба на Нешка си е чисто самоубийство за всички с претенций в този спорт .От житейският ми опит знам че нищо в живота не е само бяло и черно а има и доста други нюанси и това се отнася също за Нешка , подопечените и , както и всички около нея.Интересното за мен е как някога когато същите тези хора са имали нужда от клуб и работа са се примирявали със сигурно не лекият и характер а сега не ? Може и да бъркам , но явно всеки иска парче от баницата или по точно субсидии и всички облаги които произлизат от това да имаш националка .И сега какво Неви също ли ще си смени клуба тъй като личната и треньорка е свързана с друг такъв ?
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Нед Авг 20, 2017 10:25 pm

Варианти всякакви има. При Нешка са били на заплати, предполагам. Клубът явно има финансови проблеми и това може да не ги е устройвало вече. Камелия Дунавска вероятно също е заминала в Турция по подобна причина.
Моралната страна не я засягам, че то вече отдавна сиренето определя и битието, и съзнанието ни. :( Иначе, понеже Бени питаше, сърцето ми отдавна се е свило. :cry:
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот malinda1978 » Нед Авг 20, 2017 10:28 pm

sharo 73 написа:Аз написах и преди че в момента да бъдещ от клуба на Нешка си е чисто самоубийство за всички с претенций в този спорт .От житейският ми опит знам че нищо в живота не е само бяло и черно а има и доста други нюанси и това се отнася също за Нешка , подопечените и , както и всички около нея.Интересното за мен е как някога когато същите тези хора са имали нужда от клуб и работа са се примирявали със сигурно не лекият и характер а сега не ? Може и да бъркам , но явно всеки иска парче от баницата или по точно субсидии и всички облаги които произлизат от това да имаш националка .И сега какво Неви също ли ще си смени клуба тъй като личната и треньорка е свързана с друг такъв ?

Не само Неви, както Вие казахте, но и Теодора Александрова - тренираше я Божидара Ламбова, но какво се учудвате моля Ви се вижте Катето и Ели Бинева отидоха в най-предпочитания клуб. За съжаление положението е такова, което е продиктувано от написаните правила на нашата федерация.
Добре, аз има едно питане ето вземате едно малко дете на 4-5 години и работите с него вече 10 години и повече, изграждате го като силна и класна гимнастика, давате му основи, характер, спортен дух и душа за този спорт и в един момент то отива в някой друг клуб, понеже ще има по-голям шанс за развитие там (там ще го забележат по лесно, понеже уж там са великите шампиони) и кво правим тогава? :x :x :x
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот mamag » Нед Авг 20, 2017 10:36 pm

фактите са си факти...както писа Гери, прекалено много хора се отдръпнаха от Нешка..

всичко това е част от клетото статукво в българската гимнастика, където всичко е сбъркано, започвайки от начина, по който се работи с подготвителните групи, през таксите, треньорите и недостатъчното им заплащане, та се стигне до ситуациите като тази, причинила отделянето на няколко треньорки от Нешка.
Аватар
mamag
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sharo 73 » Нед Авг 20, 2017 10:40 pm

Ами как няма да има финансови проблеми клубът ? Колко гимнастички напуснаха ? Хайде да ги броим - Елена Бинева , Катрин , Дамяна Белова тези ми идват на първо четене.Съгласна съм че сиренето струва пари но ако така върви колко клубове по гимнастика ще има за в бъдеще с по няколко състезателки като Авангард .Не трябва ли да има по строг контрол при издаването на лиценз? Това което виждам аз е роящи се клубове по гимнастика а изоставане на нашите гимнастички от най ранна детска възраст. В последните години нашите девойки биваха изпреварвани от тези на Турция и Унгария колкото и този факт да е неприятен на родителите и роднините четящи тук .И какво всички чакат да се вредят в националният за да трябва Илиана тепърва да търси специалисти да ги учат на елементи с тяло.Но явно всеки иска да прибира такси вместо да работи на заплата.
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Нед Авг 20, 2017 10:44 pm

mamag написа:фактите са си факти...както писа Гери, прекалено много хора се отдръпнаха от Нешка..

всичко това е част от клетото статукво в българската гимнастика, където всичко е сбъркано, започвайки от начина, по който се работи с подготвителните групи, през таксите, треньорите и недостатъчното им заплащане, та се стигне до ситуациите като тази, причинила отделянето на няколко треньорки от Нешка.

Това за недостатъчното заплащане не го приемам като оправдание, защото да не би Вие и аз да получаваме достойно за труда ни заплащане, защото аз не мисля че ни плащат добре, но си харесвам работата и не си я сменям. Според мен причината се дължи на това, че Левски като клуб не е удобен на мадам и компания в днешно време, ама и ти мила Нешке наведи малко глава и спри да се кълвеш с мадам, защото човешката простотия е безгранична...
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот ralsim » Нед Авг 20, 2017 10:45 pm

И на мен само един въпрос ми изникава след тези новини - как така след като се изкачиш до някакъв личен връх, изведнъж разбираш колко лош е бил този, който ти е подал ръка, за да стигнеш до там???
А ние сме тръгнали за някакви трика да се тръшкаме :cry: :cry: :cry:
Тъжно и жалко! Явно в родната ХГ с пълна сила важи принципа: "Разделяй и владей".
ralsim
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Нед Авг 20, 2017 10:46 pm

Eee, като няма кой да каже каква е истината - обяснения много. Напускането може да е заради характера на Нешка, но аз се сещам и за един израз, свързан с това, кои първи напускат потъващия кораб. Шаро много точно го каза - когато са имали нужда от работа, са преглътнали характера. А не е като да не са знаели, че е тежък, защото повечето са нейни бивши момичета. :(
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Следваща

Назад към Български клубове