Весела Димитрова- Гл. Треньор на НО Ансамбъл

Модератори: аврора, KrasiK

Re: Весела Димитрова- Гл. Треньор на НО Ансамбъл

Мнениеот Хореография » Съб Дек 21, 2019 11:51 pm

19.12.2019
https://www.facebook.com/BGRGfederation ... &__tn__=-R

ВЕСЕЛА ДИМИТРОВА - ТРЕНЬОР НА ГОДИНАТА!

Изображение

Нейните деца, както тя ги нарича, са ОТБОРЪТ НА ГОДИНАТА в България, тя е ТРЕНЬОРЪТ НА ГОДИНАТА!

ХУДОЖЕСТВЕНАТА ГИМНАСТИКА Е СПОРТЪТ НА ГОДИНАТА ЗА БЪЛГАРИЯ!

БРАВО, БРАВО, БРАВО! :evil: :evil: :evil:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Чет Дек 26, 2019 12:07 pm

23.12.2019

Изображение

Весела Димитрова:

"ДА ОБИЧАМЕ И ДА БЪДЕМ ОБИЧАНИ"

Коледно интервю на старши - треньора на ансамбъл-жени специално за фейсбук - страницата на БФХГ
(автор на интервюто Юлиана Кесарова )

Казвам "Здравейте" на старши-треньора на национален ансамбъл -жени Весела Димитрова, която ме посреща с усмивка и готовност да поговори специално за читателите на нашата страница в тези предпразнични дни!

1.2019 година е към края си, кажете ни с какво ще я запомните? Коя случка
през отминаващата година бихте определили като незабравима?
- Незабравим за мен ще остане финалът на Световното първенство и спечелването на сребърните медали във финала с 5 топки. Вече имахме бронз от многобоя и след всичко, което се случи на този шампионат, безброй субективни причини, след категоричния начин, по който моите момичета излязоха и играха на килима, аз знаех, че имам истински войни - красиви, талантливи и по-подготвени от всякога!

2.Много често хората ме питат Весела всичко сама ли измисля - музика, композиция
идеи или го правите съвместно с помощник-треньора Михаела Маевска
и момичетата?
- Ние сме екип - обикновено аз започвам дадена идея, децата я довършват или пък виждам дадено движение, което ми харесва и го доразвиваме. Моят помощник Михаела доста често ме приземява с думите " това няма много стойност при оценяването, стои с калкулатора и тефтера и смята! Тя е човекът - прагматик, аз съм фантазьорът в екипа.

3.Ако трябва с една дума да определите 2019-та коя би била думата?
- Лично за мен думата на 2019 г. е СПОКОЙНА!

4. Кое състезание през 2019-та бихте отличили като най-силно, а кое като най-трудно?
- Като най-силни бих определила двете последни чалъндж - купи, a най-трудно ми е винаги в България! Световната купа в България беше най-трудното състезание за мен - пред родна публика винаги стремежът е да се покаже най-доброто, което е колкото приятно като емоция, топлкова и трудно като отговорност.

5. Вие от хората, които обмислят, купуват и пакетират подаръците от по-рано ли сте или
правите всичко спонтанно и в последния момент?
- Обичам да правя подаръци! Не купувам нещо просто така! Дори още не съм купила подаръци за Михаела и децата, защото още не съм намерила перфектните подаръци!

6. Когато се каже КОЛЕДА кой е първият спомен, който ви изниква?
- Аз мам по-особено отношение към празниците, за мен всеки момент, в който съм спокойна и щастлива е празник!Специално сега бързам, нямам време. Не ми стига времето напоследък

7. По време на работата си в Швейцария научихте швейцарските гимнастички да говорят на български език, какво необичайно научи от вас националния ансамбъл на България?
- Научих ги да гледат часовника и да си ценят времето!

8.Как мотивирате момичетата? За трета поредна година сте отличена с наградата ТРЕНЬОР НОМЕР ЕДНО НА БЪЛГАРИЯ, А АНСАМБЪЛЪТ Е ОТБОР НОМЕР ЕДНО СЪЩО ЗА ТРЕТИ ПОРЕДЕН ПЪТ?
- Никак не ги мотивирам!Те са абсолютни професионалисти и обикновено нямат нужда от мотивация! В краен случай ако са много уморени леко намалявам плана за тренировки или им отпускам почивен ден!

9. Направихте турне с момичетата от националния отбор в няколко различни района на страната ни!
Как виждате България?
- Страхотно зареждащи са тези турнета! И публиката и красотите на България за чудесни! Ето най - голямата мотивация!

9.Усещате ли вече олимпийската треска преди Олимпиадата през 2020г?
– Още не! С наближаването на състезанието ще става все по-напрегнато! Важно е да останем максимално спокойни и да се състезаваме с удоволствие, а не с напрежение!
Доколкото е възможно, старая се да сме нормални

10.Вашето новогодишно пожелание към самата себе си, към момичетата и към българите,
които много ви обичат?
- Пожелавам си всички да бъдем здрави, позитивни, добри, работливи. Да обичаме и да бъдем обичани!

БЛАГОДАРЯ ВИ, госпожо Димитрова! Весели празници и успешна Нова година, много щастие и сбъдната Олимпийска мечта ви пожелава екипът на страницата!
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Пет Яну 03, 2020 11:48 pm

03.01.2020
ОТКРИВАНЕ НА ГИМНАСТИЧЕСКИ ОЛИМПИЙСКИ СЕЗОН 2020
by Anna Nedkova

Изображение

Изображение
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Сря Яну 15, 2020 10:50 pm

Изображение
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Вто Яну 21, 2020 10:54 am

Фото Анна Недкова

Церемонията "Нощта на шампионите" отдаде заслуженото на най-впечатляващите резултати в света на спорта.

Най-успешните български атлети получиха признание за постигнатото в последните 12 месеца, а някои от най-емблематичните спортни личности у нас бяха наградени с престижното отличие "Венец на победителя".

Изображение

В петото издание на "Нощта на шампионите", в което Министерството на младежта и спорта и Българският спортен тотализатор отличиха най-добрите спортисти и треньори за 2019-а година. Водещи на церемонията бяха капитанът на националния отбор по художествена гимнастика (индивидуално) Невяна Владинова и известният телевизионен водещ Деян Славчев-Део. Спорт тото помогна на българския спорт с над 30 милиона лева през изминалата 2019-а.

Изображение

Наградата за "Треньор № 1 на България" беше поделена. Треньорът на ансамбъла по художествена гимнастика Весела Димитрова и наставникът на националния отбор по вдигане на тежести Иван Иванов бяха наградени за успешната работа, която свършиха през 2019-а година. Те също получиха парични чекове от по 25 хиляди лева..

Изображение

В категорията "Отбор №1 на България" без конкуренция бе ансамбълът по художествена гимнастика. Те бяха удостоени с чек от 50 хиляди лева.

Изображение

ЧЕСТИТО НА ОТБОР НОМЕР ЕДНО ЗА 2019 година - ансамбълът по художествена гимнастика и треньор номер едно - тяхната треньорка ВЕСЕЛА ДИМИТРОВА!

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Съб Фев 01, 2020 11:49 pm

Изображение
Аватар
Хореография