Анс. Девойки 2013-2014/Жени 2014-2015 (втори анс.)

Модератори: аврора, KrasiK

Re: Ансамбъл - жени (бившия НО девойки)

Мнениеот geri1117 » Пон Фев 01, 2016 5:43 pm

Ужасна новина... жалко
Аватар
geri1117
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Майски » Пон Фев 01, 2016 7:58 pm

kik написа:грешка

Поредната, но очевидно не и последната. За пореден път в БФХГ нямат визия за бъдещето и всичко е на принципа "ден да мине, друг да дойде". Жалко.
Майски
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот dew » Вто Фев 02, 2016 10:50 am

Това е много лоша новина :-( Надявам се все пак да не е вярно! Тези момичета са играли заедно няколко години и малко или много са се сработили, което е ключово за един ансамбъл. На мен също много ми се искаше да видя Дунавска старши треньор на първия отбор. Не защото не харесвам Ина Ананиева и композициите, които поставя, а защото искам да видя нещо коренно различно. Промяната би била много освежаваща. В едно интервю Илияна Раева каза, че всички момичета от настоящия ансамбъл са категорични, че след олимпийските игри в Рио се отказват. Именно за това още повече съжалявам за ансамбъла на Дунавска, така в последният момент да се разпадне..... Като се сетя какво съчетание играеха на топки, още не мога да му се нагледам. Уникално! Тези момичета можеха много, особено с толкова талантлив треньор, но уви....
Аватар
dew
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот mimkata » Вто Фев 02, 2016 11:36 am

Ако са били достатъчно добре подготвено при подбора след 2016 така или иначе ще влязат в новият ансамбъл. А и на мен варянта 6-те момичета на Дунавска автоматично да заместят каките не е най - удачния варянт, може да има и други деца които да са работили не по-малко от тях които също имат желание да влязат в новия ансамбъл. Като цяло не ми допада идеята за "резервираните" места в НО :?
От самото начало исках момичетата да останат заедно с Дунавска, но единствено при условие че има два НО жени, но явно федерацията не може да издържа два ансамбъла и е разбираемо защо са ги разпуснали.
Аватар
mimkata
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот sunn1ly » Вто Фев 02, 2016 2:02 pm

Според мен е правилно да има възможност повече момичета да станат част от ансамбъла.

Харесваше ми състава в Олиммпииската година. Но след това момичетата не успяха да изчистат съчетанията. Нямаше я мотивацията. Грешки и с уредите и с трудностите с тяло. Има контузии. В този състав останаха само 5 момичета надявам се най-добрите, но през различните етапи имаше и други момичета част от отбора, които също се справяха добре. Малкият ни ансамбъл от евопейското миналата година също заслужава да му се даде шанс. Пак и както вече се спомена много е важно наистина да се изберат момичета с много добри индивидуални качества. Примерно момичета като Петя и Ася, на които не им се дава шанс за индивидуална изява. Те също имат опит.

Харесва ми 5-цата на каките, но не искам след тях отново да няма резервни момичета или на всеки да му е сигурно мястото.
sunn1ly
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот nadton » Вто Фев 02, 2016 3:44 pm

А дали Камелия Дунавска ще остане да работи в* за България? На мен много ми харесва работата й. :(
За какво са ми красиви думи, когато са изчерпани от съдържание. Слушай с разума си, не с очите.
Бог обича всички, дори и грешните!
Аватар
nadton
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот mimkata » Вто Фев 02, 2016 4:46 pm

както и други споделиха така и аз много се надяхам сестрите Дунавски да работят за България. Обръча на Симона Пейчева от 2013 е поставен ако не се бъркам от Камелия,
а той беше наистина красив и се отличаваше от другите три съчетания, дано да им дадат поле за изява и на двете
Аватар
mimkata
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот alex_91 » Вто Фев 02, 2016 5:10 pm

въпрос кой от двата обръча през 2013 този с който се яви на държавно или другия с който се яви на октомврийското контролно?
WINTERSUN is love
Аватар
alex_91
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот ivka_avtomivka » Вто Фев 02, 2016 8:34 pm

Доколкото знам момичетата от ансабъла на Камелия са прекратили спортната си кариера
ivka_avtomivka
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот mimkata » Вто Фев 02, 2016 8:42 pm

Предполагам че е този който игра на Елит 2013 защото спомените ми са че Симона даваше интервю и там Мариета Дукова сподели че Камелия е дошла и е пожелала да и постави обръч който само Симона Пейчева да може да изиграе. Дано паметта и преценката ми да не бъркат но 100% мога да гарантирам че един от обръчите на Симона от 2013 година е поставен от една от сестрите Дунавски
Аватар
mimkata
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот kik » Вто Фев 02, 2016 8:43 pm

ivka_avtomivka написа:Доколкото знам момичетата от ансабъла на Камелия са прекратили спортната си кариера

Всичките ли? Това вече е повече от странно. Във фейсбук профилите на момичетата има снимки от лагер (Белмекен ако не се лъжа) от ноември, както и от залата от януари. Как така всичките са се отказали? :cry:
kik
Модератор
Модератор

Мнениеот Anna » Вто Фев 02, 2016 11:46 pm

На 29 януари на заседание на Управителния съвет на БФХГ се взе следното решение:
Във връзка с поисканата селекция за допълване на втори състав ансамбъл жени и постъпилата информация за множество контузии на състезателите, бе поканена и изслушана треньорката на отбора Камелия Дунавска. Предвид на това, че годината е последна от олимпийския цикъл и предстои селекция за НО ансамбъл за новия олимпийски цикъл, УС взе следното решение:
Решение №8 Втори състав на НО ансамбъл жени да бъде освободен от централизирана подготовка, като УС препоръчва на спортните клубове на освободените състезатели да се направи най-доброто за тяхната подготовка и възстановяване от травмите, за да могат да вземат участие в предстоящата селекция за новия олимпийски цикъл.
Решение №9 УС възлага на ТК/БФХГ да направи комисия, която през настоящата година да наблюдава състезателите на състезанията от ДСК, да направи подбор и да ги покани за селекция за НО за новия олимпийски цикъл.
Изображение
Аватар
Anna
Модератор
Модератор

Мнениеот SleepingBeauty » Сря Фев 03, 2016 8:14 am

Аватар
SleepingBeauty
Gymfan
Gymfan

Мнениеот kik » Сря Фев 03, 2016 10:07 am

Интересна логика, контузват се в НО, клубовете да си ги лекуват...
kik
Модератор
Модератор

Мнениеот syfi » Сря Фев 03, 2016 11:27 am

Толкова ли не могат да осигурят централизирана подготовка на тези момичета? Това си е разпускане на готов ансамбъл с много добри постижения. Едва ли ще успеят да запазят нивото си, мотивацията и перспективата, която биха имали при централизирана подготовка. Отново недалновидно, дребнаво и носещо само неуспехи за всички замесени, както и за спорта ни, решение на федерацията. Еххх, кога ще се появят подходящите хора в нашата гимнастика... :( От разочарования не остава място за надежди.
Аватар
syfi
Световен шампион
Световен шампион

ПредишнаСледваща

Назад към Български ансамбли