*Grand Prix Brno 07-09.06.2019 CZE

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: *Grand Prix Brno 07-09.06.2019 CZE

Мнениеот symb » Нед Юни 09, 2019 8:07 pm

sirius написа:Има една хумористична част на втората минута, заради нея дадох линка, иначе в многобоя Арина май направи едно без грешка и я наказаха със сребро. :D Селезньова си беше там, но заради вътрешната конкуренция остана без финали. За Валда не знам, Пограничба имаше някаква простуда. :wink: Виж как бързо се ориентира, а феновете на близначките още питат къде е Дина :?

С добра помощ се ориентираме бързо. :evil:
Аз ако бях фен на близначките бих търсил Дина. :lol:
symb
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот violet7777 » Нед Юни 09, 2019 8:11 pm

Браво на нашите момичета! Бориха се като лъвици!!! Друго си е 3 равностойни гимнастички-все една ще пробие. Друго ме натъжава. Усеща се едно негативно отношение към България, само и само златото да не е у нас! Имам това чувство. Щом и САЩ и други се явно съюзяват да бутат рускините. Какви са тия 23! Буба от 22+отиде на 20-. Каква е тази всенародна любов към Раша, че толкова да я поддържат! Това трябва да стигне наистина до най-висша инстанция във ФИГ! Илиана само си приказва...
violet7777
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот malinda1978 » Нед Юни 09, 2019 8:49 pm

Аз след днес и видяното в Халон, с ръка на сърцето казвам, че ми е тъжно и криво...
Да, криво ми, защото въпреки спечелените медали, то мога да кажа че сме до никъде!
Не можахме да се преборим поне за един златен медал и то на състезания, на които почти нямаше никаква конкуренция...
А какво да говорим за големите състезания- Европейско и Световно.... :?
Съжалявам, ама аз на такива успехи като днешните не мога да се зарадвам (може да ме посочите с пръст и заклеймите, но искам най-доброто за нашите момичета и очевидно те не го получават).
Кога ще получат златен медал... замислете си....
Не разбирам тази истерична еуфория от тези медали...
Това ли ни е максимума, на нашите момичета, това ли е тавана....
Една Дария, което се води сигурно номер 6 или 7 в руския отбор, да мине по класирания наложени и елитни състезателки като Неви и Катя???
И специално при нея, след видяното мога да кажа, ми не са ни виновни съдиите и Винер, проблема си е в нашата къща! 8)
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот neshka admirer » Нед Юни 09, 2019 9:30 pm

malinda1978 написа:Аз след днес и видяното в Халон, с ръка на сърцето казвам, че ми е тъжно и криво...
Да, криво ми, защото въпреки спечелените медали, то мога да кажа че сме до никъде!
Не можахме да се преборим поне за един златен медал и то на състезания, на които почти нямаше никаква конкуренция...
Съжалявам, ама аз на такива успехи като днешните не мога да се зарадвам (може да ме посочите с пръст и заклеймите, но искам най-доброто за нашите момичета и очевидно те не го получават).
Една Дария, което се води сигурно номер 6 или 7 в руския отбор, да мине по класирания наложени и елитни състезателки като Неви и Катя???
И специално при нея, след видяното мога да кажа, ми не са ни виновни съдиите и Винер, проблема си е в нашата къща! 8)

дария е приказно красива, обаче се обзалагам, че ако се яви с друг герб на трикото (словения примерно) може и да не влезе във финали. например екатерина веденеева е една такава гимнастичка.
в лично качество недоумявам как може гимнастичка като селезнева да не влезе на финали на топка и бухалки (аз каквото гледах от нейните бухалки в многобоя ми се струва неземно).
към нашите аз нямам претенции. особено пък към катрин, която доказа на всички защо й се гласува доверие. медалите й не са никак, ама никак малко постижение, имайте предвид, че на съдийската маса не сме от глениците. неви направи каквото зависеше от нея. боряна - на 50 % в многобоя и днес близо до перфектна. виждате как я кастрят от СК Баку насам. и въобще, ама въобще не ми се струва да е случайно.
имайте предвид също, че се гони върхова форма за световното.
моите претенции пак са към деятелките и законодателките на съдийската маса.
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Нед Юни 09, 2019 9:43 pm

neshka admirer написа:
malinda1978 написа:Аз след днес и видяното в Халон, с ръка на сърцето казвам, че ми е тъжно и криво...

дария е приказно красива, обаче се обзалагам, че ако се яви с друг герб на трикото (словения примерно) може и да не влезе във финали. например екатерина веденеева е една такава гимнастичка.
в лично качество недоумявам как може гимнастичка като селезнева да не влезе на финали на топка и бухалки (аз каквото гледах от нейните бухалки в многобоя ми се струва неземно).
към нашите аз нямам претенции. особено пък към катрин, която доказа на всички защо й се гласува доверие. медалите й не са никак, ама никак малко постижение, имайте предвид, че на съдийската маса не сме от глениците. неви направи каквото зависеше от нея. боряна - на 50 % в многобоя и днес близо до перфектна. виждате как я кастрят от СК Баку насам. и въобще, ама въобще не ми се струва да е случайно.
имайте предвид също, че се гони върхова форма за световното.
моите претенции пак са към деятелките и законодателките на съдийската маса.

Всички, абсолютно всички гонят върхова форма за световното, нека не го забравяме ;)
Имам въпрос, искам да ви попитам смятате ли че нашите момичета са показали максимум от възможностите за тази година до това състезание?
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот neshka admirer » Нед Юни 09, 2019 9:49 pm

malinda, :evil: не смятам, че това им е максимума. смятам, че се представят на високо ниво. но не получават винаги адекватни оценки на показаното.
да, всички гонят върхова форма за световното, но някои още сега получават космически оценки, без да са във върхова форма и при груби грешки.
извинявам се, ако отегчавам с писанията си, но нали да отговоря на въпроса...
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Нед Юни 09, 2019 9:57 pm

Добре де, нали всички пишат че имаме представителство във ФИГ и ЮЕГ?
Ето Украйна, Израел, едни от основните ни конкуренти нямат нито един член в тези организации.
Нали г-жа Раева няколко пъти казва, колко сме силни, колко сме задружни и т.н....
Не те разбирам, сериозно???
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот neshka admirer » Нед Юни 09, 2019 10:02 pm

значи така и ще си остана - неразбрана :) :evil:
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Хореография » Нед Юни 09, 2019 11:25 pm

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Binamalina » Пон Юни 10, 2019 4:16 am

Честити да са им медалите. Съдийстването беше повече от кошмарно. Очевидно някои се уплаши от Боряна и всячески ще се опитват да я смачкат, но ми е непонятно пасивното отношение на щаба ни там. Памукова толкова се израдва след топката, а контестация не подадоха. Срамота! Чак се замислих дали някакви уговорки няма, че нашите там кротко изчакаха Раева да се изкаже. Да видим сега дали действително ще се направи нещо или ще си остане само фейсбук пушилка. Май е по-важно да вземем няколко състезания, че да дойде елита и да похвалят Илиана колко хубаво се е справила с организацията и "милиарди" по света ни гледат по тв. Дреме им, че се подиграват с гимнастичките, Раева нали ще се снима с поредното бижу на Целье, че и момичетата набута в рекламата. На бас, че другия път ще има руски съдийки навсякъде и като ни порежат, феновете пак ще станем орки, на Боряна методиката ще е неправилна, а Катрин и Неви ще се окаже, че играят с температура. Впрочем защо нашите момичета все болни играят? Не се заяждам, просто напоследък няколко пъти е случва да казват, че една или друга нещо ѝ има. Не е ли редно да ги оставят да почиват, ако не се чувстват добре? Или по-добре да се грижат за тях, знам ли.

ПП: Лала в един клип я гледах как почти припадна на килима, а когато излезе отзад, май направо се свлече. Много гадно ми стана за нея.
Binamalina
Gymfan
Gymfan

Мнениеот L13 » Пон Юни 10, 2019 7:37 am

Не мога да симпатизирам много на възмущението от оценките и класирането на Боряна Калейн. За мен са напълно резонни, даже леко завишени. Като цяло виждам доста емоционални реакции, които просто не отговарят на впечатленията ми от нивото на нашите гимнастички спрямо другите в елита.
Аватар
L13
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот sharo 73 » Пон Юни 10, 2019 9:59 am

Не съм гледала нищо от това състезание и не мога да коментирам дали оценките на Буба са занижени или завишени спрямо показаното но по пътя на логиката не виждам кой и защо точно на нея ще и направи подарък .За мен в Баку и на Европейското пак там тя си беше ограбена .Момичето е най комплексната и артистична гимнастичка за момента в нашият отбор и е нормално съдийките да я харесват , все пак и те са хора но поне до сега не са и направили големи реверанси .Единственият такъв спрямо българка по моему беше среброто в многобоя за Катрин което си принадлежеше на Вики Филановски на СК София 2017 .За болежките на нашите не знам , и те са хора и при това подложени на тежки физически натоварвания но ако не се чувстват добре е по удачно да не участват изобщо вместо досегашната стратегия да се види как ще се представят за да се каже - Браво евала или Жалко но има извинение .Макар че феновете откъм контузий са видели всичко .Слупеният крак на Адриана на Свтовното във Варна 87 , същият на Трофимова в Лондон ,Ели и Теди от сегашният ансамбъл случаи много .Много ми е мило обаче да чета Адоре в темата за Йони как преди всяко състезание е имала някаква болежка , но ние за това сме фенове :) Като сме на тема здраве , аз малко се притесних от снимките на Неви в Чехия - вече изглежда плашещо слаба .Да в трико е супер но в нормални дрехи е друга история .Вече ми се струва и че е загубила мускулна маса и дано това да не и се отрази на играта .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот violet7777 » Пон Юни 10, 2019 10:50 am

L13 написа:Не мога да симпатизирам много на възмущението от оценките и класирането на Боряна Калейн. За мен са напълно резонни, даже леко завишени. Като цяло виждам доста емоционални реакции, които просто не отговарят на впечатленията ми от нивото на нашите гимнастички спрямо другите в елита.

Бихте ли обяснили за лаици като мен например защо с примери?
Благодаря.
violet7777
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот just_a_fan » Пон Юни 10, 2019 1:41 pm

Малинда, и аз споделям донякъде притесненията Ви, но реално за нас Европейското беше най-силното състезание на момичетата, а не тези купи с малка конкуренция. Там Боряна и Катрин минаха официално прага 22 и то преди близначките да са играли, че да се знае, че ще са на ниво. Това ме обнадеждава. Тук съдийството никакво го нямаше, беше пълна смешка. Колкото и да харесвам бухалките на Алина с грешки да вземе 21.9 на фона на това 18.5 от многобоя беше нелепо. И аз останах с усещането, че е сакън да не е у нас златото. Не съм и толкова, че не го взе Катрин - това не бяха добри бухалки за нея. Просто тази огромна разлика между първата и втората си беше ей така нарочно.
Иначе е ясно, че играят ли близначките злато никога няма да видим. Те просто си тръгват по презумпция със съдийски бонус от поне 0.5, че и нагоре. Колкото и да са добри сме виждали фрапантни оценки с грешки и това никога няма да се промени. Боряна нарочно точно топката и орязаха, много взе да е силна с нея. Катрин винаги е била недооценена, не с такива големи амплитуди, ама все тук и там да и резнат по половин точка да си седи на удобното 4-5 място. Неви пък според мен едно, че е с малко по-леки като трудност съчетания, второ че съдиите не я слагат в сметките, както и други от вас бяха подчертали.
В крайна сметка съм оптимист за момичетата. Не вярвам да вземем медал от световното в многобоя, особено ако Линой е във форма, но пък за квотите не се тревожа. Медали във финалите също вече не са само реалност, а са си направо задължителни. Рано е още, само да са здрави! Силни са, има разбира се какво да се желае, но го има и този съдийски праг, който никога няма да го минем, докато стоят така нещата с този "спорт".
“Истински успех е преодоляването на страха от неуспеха.” – Пол Суини
Аватар
just_a_fan
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот paolina.a » Пон Юни 10, 2019 1:59 pm

just_a_fan написа:Малинда, и аз споделям донякъде притесненията Ви, но реално за нас Европейското беше най-силното състезание на момичетата, а не тези купи с малка конкуренция. Там Боряна и Катрин минаха официално прага 22 и то преди близначките да са играли, че да се знае, че ще са на ниво. Това ме обнадеждава. Тук съдийството никакво го нямаше, беше пълна смешка. Колкото и да харесвам бухалките на Алина с грешки да вземе 21.9 на фона на това 18.5 от многобоя беше нелепо. И аз останах с усещането, че е сакън да не е у нас златото. Не съм и толкова, че не го взе Катрин - това не бяха добри бухалки за нея. Просто тази огромна разлика между първата и втората си беше ей така нарочно.
Иначе е ясно, че играят ли близначките злато никога няма да видим. Те просто си тръгват по презумпция със съдийски бонус от поне 0.5, че и нагоре. Колкото и да са добри сме виждали фрапантни оценки с грешки и това никога няма да се промени. Боряна нарочно точно топката и орязаха, много взе да е силна с нея. Катрин винаги е била недооценена, не с такива големи амплитуди, ама все тук и там да и резнат по половин точка да си седи на удобното 4-5 място. Неви пък според мен едно, че е с малко по-леки като трудност съчетания, второ че съдиите не я слагат в сметките, както и други от вас бяха подчертали.
В крайна сметка съм оптимист за момичетата. Не вярвам да вземем медал от световното в многобоя, особено ако Линой е във форма, но пък за квотите не се тревожа. Медали във финалите също вече не са само реалност, а са си направо задължителни. Рано е още, само да са здрави! Силни са, има разбира се какво да се желае, но го има и този съдийски праг, който никога няма да го минем, докато стоят така нещата с този "спорт".

:evil:
Аватар
paolina.a
Европейски шампион
Европейски шампион

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания 2019