Музики и съчетания на конкуренцията за 2018г.

Модератори: kik, evenfall

Музики и съчетания на конкуренцията за 2018г.

Мнениеот Feize » Пон Яну 08, 2018 12:47 pm

Статия на Мария Чернева - Красивата страна на спорта
официалния старт на новия сезон остава съвсем малко и ансамблите се подготвят за безмилостна битка, в края на която ще бъдат раздадени първите 3 квоти за Олимпиадата в Токио. Нашият щаб държи феновете в напрежение относно музиките, но това което със сигурност знаем е, че и двете съчетания ще са изцяло нови и коренно различни от предишните. Оказва се обаче, че не на този ход залагат едни от най-големите ни конкуренти. В типичния си стил, Емануела Макарани ще запази едно от съчетанията за отбора на Италия – това с обръчи по музика от „Лебедово езеро“, което им донесе титла от Световното у дома, в Песаро. Те ще претърпят промени единствено по отношение на някои колаборации и съобразяването с новия правилник. За сметка на това, танцувалното „Diamonds are a girl’s best friend“ ще бъде заменено от ремикс на вечния хит „Eye of the tiger“ в комбинация с темата от „Матрицата“ – „Clubbed to death“. Съставът на „скуадра адзура“ е Алесия Маурели (капитан), Анна Баста, Мартина Сантандреа, Мартина Чентофанти и Аниезе Дуранти, като от отбора за СП липсва единствено Беатриче Торнаторе, която в момента е с контузия.

От официалния instagram профил на украинския отбор пък научаваме, че ансамбълът им, вече с нов капитан, ще запазят смесеното упражнение, под съпровод на Lady GaGa и „Marry the night“, което вдигаше публиката на крака през цялата 2017-та. Така „реверанс“ към българската публика можем да очакваме евентуално в композицията с 5 обръча, която ще е нова. Валерия Ханина, Анастасия Возняк, Валерия Юзвяк, Диана Мижерицкая, Дария Кобец и новото попълнение Алина Бихнà се очаква да дебютират на турнира в Естония „Miss Valentine“, по традиция пропускайки Гран При на Москва, което се провежда по същото време.

Рускините, от своя страна, изцяло сменят стила и в двете съчетания. Бихме могли да кажем, че чрез музиката на обръчи „намигват“ на „златните момичета“ от предишния отбор. Вечната „Лунна соната“, съпровод на една от най-красивите и силни композиции на момичетата на Илиана Раева, е използвана като мотив в песента „I’m no angel“ на френската ню ейдж група „Era“. Оставайки верни на себе си обаче, в последната част на упражнението музиката на „сборная“ рязко се сменя с драматично изпълнение на „Одата на радостта“. Нещо, което до известна степен може да бъде определено като подигравателно. Въпреки новата, по-умерена музика пък, съчетанието им с топки и въжета е почти изцяло преработена версия на миналогодишното такова, което им донесе първото място на Шампионата на планетата. Двете нови композиции бяха представени от същия отбор като в Италия (Анастасия Близнюк, Анастасия Татарева, Мария Толкачова, Мария Кравцова, Ксения Полякова и Евгения Леванова) на последното Гран При за изминалата година – в Ейлат, Израел, но не е сигурно, че това ще са същите, които ще видим и на Световното в София през септември.

Не съм сигурна, че Винер ни прави ''намигване'', това не е в неин стил. Ако иска да ни ''намигне'' или да зарадва публиката, ще избере някоя българска музика. Лунната соната и Одата на радостта не са български музикални произведения.
Последна промяна Feize на Пон Яну 08, 2018 1:25 pm, променена общо 1 път
Приятно ми е, казвам се Пенка 2.
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Re: Музики и съчетания на конкуренцията за 2018г.

Мнениеот TraYkovA » Пон Яну 08, 2018 1:00 pm

Подразни ме тази статия. Не знам защо авторката е сметнала включването на "Ода за радостта" в руското съчетание като подигравка... Мисля, че се търсят скандали там, където ги няма. :( Иначе, очаквах италианките да запазят едното си съчетание и не съм изненадана, че това са точно обръчите - композицията е много силна и впечатляваща.
Аватар
TraYkovA
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот kikid » Пон Яну 08, 2018 1:11 pm

Хайде сега, Винер "намигва" ли ни или не - можем да поспорим. За ансамбъла им в Рио и в Пезаро имаха музикален реверанс. Тази година евентуално в индивидуалното, ако решат да поставят нещо на българска музика - това ще е намигването. Затвърждава ми се мнението за придворната журналистика и лакействането на цитираната авторка. Само май в мислите ѝ творчеството на Раева върху Лунната соната вълнува Винер до степен да бъде критерии за избор. Смешно е чак това сапунисване и плакнене.

Само някой да ми обясни този напън за "подигравателното"? Не разбирам от какво е породен?

Италия естествено че няма да сменят обръчите - ще ги видим на живо. :wink:
"If you want something you have never had, you must be willing to do something you have never done".
Бог обича смелите!
Аватар
kikid
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Beni_68 » Пон Яну 08, 2018 1:27 pm

Feize написа: Вечната „Лунна соната“, съпровод на една от най-красивите и силни композиции на момичетата на Илиана Раева, е използвана като мотив в песента „I’m no angel“ на френската ню ейдж група „Era“. Оставайки верни на себе си обаче, в последната част на упражнението музиката на „сборная“ рязко се сменя с драматично изпълнение на „Одата на радостта“. Нещо, което до известна степен може да бъде определено като подигравателно.

Къде пък откриха "намигване" към Раева .... мен ако ме питате "намигването" (ако има такова) е съвсем в друга посока:

https://www.youtube.com/watch?v=HqXro5AI720
https://www.youtube.com/watch?v=ZuvaYMHmGv4

А пък все пак трябва да се спазят и новите инструкции за "Композиция": :D

Изображение
Beni_68
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот veda » Пон Яну 08, 2018 1:50 pm

По-интересна е музиката, избрана за смесеното съчетание на италианките:

Survivor - Eye Of The Tiger https://www.youtube.com/watch?v=btPJPFnesV4
Matrix Soundtrack - Clubbed To Death https://www.youtube.com/watch?v=XbxZargtXug
Респект, госпожо Робева!
Аватар
veda
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Пон Яну 08, 2018 3:03 pm

Хаха, мама Винер не намига така завоалирано. 8) :lol: Не харесвам смесване на музики в едно съчетание, но искрено се надявам да им се получи по-хармонично съчетанието на Русия този път. За това на г-жа Макарани съм по-скептична, но тя макар и кисела като поведение, е доооста талантлива като постановчик, та може би ще ме изненада приятно. :D
По въпроса за намигането - имаме обикновено световно, а не олимпиада. И слава богу, защото още потръпвам от ужас при спомена за осамбването, което ни сполетя покрай Рио. Няма нужда всички да потропват на българска музика. Имаме един път нашия ансамбъл, после идва турЕЦкият с Гаргите, Мариана Василева в Азербайджан, Мими Маслева и Цветомира Филипова в Канада, както и Екатерина Дуламова в Германия - все български треньорки, които грамотно могат да се справят с постановка на българска музика. А и г-жа Робева консултира немския ансамбъл. Събраха се предостатъчно възможности за намигане. :D :wink:
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот TraYkovA » Пон Яну 08, 2018 3:21 pm

Кристина Гюрова и Жулиета Канталупи също биха могли да ни изненадат приятно с "българско съчетание". Като цяло съм на мнение, че нашата музика е доста специфична и ако няма български треньор или хореограф при поставянето на композициите, съществува риск да се получи едно голямо нищо. Ако не усещат музиката, по-добре да не правят съчетания по нея. 8)
Аватар
TraYkovA
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот nadton » Пон Яну 08, 2018 3:47 pm

Според мен не е интерпретирано правилно. Сигурно Лунната соната е специален комплимент към приноса на г-жа Раева към гимнастиката, все пак тя самата е играла две съчетания по тази тема и предполагам е участвала в поставянето им :D
Радвам се, че Русия залагат на класика, дано миксът само не ни шокира.
За какво са ми красиви думи, когато са изчерпани от съдържание. Слушай с разума си, не с очите.
Бог обича всички, дори и грешните!
Аватар
nadton
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот emil_bs » Пон Яну 08, 2018 7:09 pm

Явно предишния ансамбъл с Лунната соната е любимо съчетание на Мария Чернева (мисля че го е публикувала няколко пъти в Инстаграм, включително и днес), не мисля че се опитва да се подмаже на някой в случая. Аз също харесвам въпросното съчетание. Но със сигурност използването на същата музика не е намигване към нас. За одата на радостта не знам дали е подигравка (едва ли), но бие на манджа с грозде.
emil_bs
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Feize » Пон Яну 08, 2018 7:25 pm

veda написа:По-интересна е музиката, избрана за смесеното съчетание на италианките:

Matrix Soundtrack - Clubbed To Death https://www.youtube.com/watch?v=XbxZargtXug

Саундтракът от Матрицта не ми харесва, освен бавната част на пиано, която за почва от третата минута.
Последна промяна Feize на Пон Яну 08, 2018 9:37 pm, променена общо 1 път
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот Майски » Пон Яну 08, 2018 9:02 pm

Feize написа:
veda написа:По-интересна е музиката, избрана за смесеното съчетание на италианките:

Саундтракът от Матрицта не ми харесва, освен бавната част на пияно, която за почва от третата минута.

Отдавна чакам някой да играе именно на бавната част с пиАното, но подозирам, че няма да ме огрее, защото като че ли не е подходяща за ансамбъл, а и другата, джангърестата, се връзва по-добре с Eye Of The Tiger. Но, както казват руснаците, поживём - увидим.
Майски
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот pomakova » Пон Яну 08, 2018 9:21 pm

"Одата на радостта" е била заради председателството на България в ЕС
pomakova
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот veda » Пон Яну 08, 2018 9:32 pm

Мнението ми съвпада с това на Майски. Бавната част не се връзва с ритъма на "Окото на тигъра". Уредите също не го предполагат. Но италианката е талантлив постановчик. Може пък да ни изненада с бавната част. Понеже се пише за намигване, "Окото на тигъра" я разглеждам като намигване към лъвиците. Спомнете си текста и ще разберете защо... Остава да научим избора на нашия щаб.
Респект, госпожо Робева!
Аватар
veda
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Feize » Пон Яну 08, 2018 9:36 pm

Майски написа:
Feize написа:

Саундтракът от Матрицта не ми харесва, освен бавната част на пияно, която за почва от третата минута.

Отдавна чакам някой да играе именно на бавната част с пиАното, но подозирам, че няма да ме огрее, защото като че ли не е подходяща за ансамбъл, а и другата, джангърестата, се връзва по-добре с Eye Of The Tiger. Но, както казват руснаците, поживём - увидим.

ПиЯно съм писала,ужасТ. :cry: :cry: :cry: :cry:
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот sirius » Пон Яну 08, 2018 9:39 pm

Българска гимнастика не е само неравдноделен такт. Българска гимнастика е да направиш нещо гениално на Summer time, Ave Maria, болеро. Българска гимнастика е гимнастичка от друго измерение с бяло трико и червена топка.
Аватар
sirius
Световен шампион
Световен шампион

Следваща

Назад към Новини. Общи дискусии.