FIG Magazine 85

Модератор: Nadya

FIG Magazine 85

Мнениеот Beni_68 » Сря Окт 03, 2018 9:16 am

http://www.fig-gymnastics.com/publicdir ... ml5#page/1

На пръв поглед, не открих нещо кой знае колко интересно като "новинки". Да, има обширно представяне на СП-2018 в София, резултати и пр. Но тези неща ние си ги знаем.

Може би това, което трябва да отбележа като "анонс" е програмата на Челиндж-турнирите през 2019 г. - имаме цели 4 пред-Световни такива, вкл. чистак новата купа в Румъния - стр. 87

16/08/2019 - 18/08/2019 FIG BSB Bank World Challenge Cup 2018 MINSK (BLR)
23/08/2019 - 25/08/2019 FIG World Challenge Cup 2019 CLUJ NAPOCA (ROU)
30/08/2019 - 01/09/2019 FIG World Challenge Cup 2019 KAZAN (RUS)
06/09/2019 - 08/09/2019 FIG World Challenge Cup 2019 PORTIMAO (POR)
-----------
16/09/2019 - 22/09/2019 37th FIG Rhythmic Gymnastics World Championships 2019 BAKU (AZE)
Beni_68
Световен шампион
Световен шампион

Re: FIG Magazine 85

Мнениеот evenfall » Сря Окт 03, 2018 7:49 pm

Всъщност 4-те пред-световни купи са доста интересна новина, която си знаехме, но пак дава поле за доста интересна дискусия.
Световното в Баку така или иначе щеше да е безкрайно интересно, заради квотите за олимпиадата. Бонус обаче ще е и доста по-сериозното разсънване на гимнастичките, възможността да се тестват на повече състезания преди финализирането на отборите и разпределението. Факт е и че вероятно титулярките ще излязат доста по-уморени на световното. Интересно ще е да се види как щабовете ще се справят с това и за кого това ще е загрявка, каквато досега е липсвала.
It is the hardest thing you'll ever love.

https://youtu.be/TBYiQOjKYa0
Аватар
evenfall
Модератор
Модератор

Мнениеот Beni_68 » Сря Окт 03, 2018 7:58 pm

@evenfall, абсолютно такива бяха и моите първоначални разсъждения още като видях списъка от турнири за 2019 г. Стори ми се доста странно такова скупчване от състезания баш преди Световното, и естествено се размислих като как би следвало да се подходи от страна на щабовете. Най-вече ме притесни именно въпроса с "умората", и евентуалните "травми" (предвид наблюдаваното през 2018 г.) ... но пък от друга страна си е идеална възможност за тестване на форма, съчетания и съдийски възприятия. Обикновено, всички започват сезона с едни съчетания ...и след първоначалните съдийски отсъждания, повечето пристъпват към "летни" модификации ... та от тази гледна точка ще имат повече възможности за тестове.

Всъщност, замислих се и за друго, опитвайки се да си отговоря на въпроса "Защо е тази промяна в стандартния график" ... и като че "маркетинговата" страна също не е за пренебрегване. Особено във времена, когато много потенциални организатори се отдръпват поради финансови причини. На практика, първите в през годината Челиндж-турнири определено страдат от липсата на "имена" в ХГ. Може би невъзможността да си осигурят такива веднага след провеждане на 4-те СК, и преди съответните Европейски първенства, някак си ги лишава от перспективата да вдигнат интереса към тези състезания. Докато по-късните издания в Минск/Казан, провеждащи се преди СП, винаги са се радвали на участнички от най-високо равнище. Така че може би и това се търси с тази промяна в графика.

Ще видим какво ще се окаже на практика. :D
Последна промяна Beni_68 на Сря Окт 03, 2018 8:17 pm, променена общо 1 път
Beni_68
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот pomakova » Сря Окт 03, 2018 8:07 pm

Това на,което аз най-много се радвам, че последното състезание е в Портимао, а не Казан, т.е. на неутрална територия
pomakova
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sirius » Нед Ное 04, 2018 6:00 pm

И докато наивно продължавам да очаквам фийдбек за съдийството на Световното, излезе статия, че ФИГ обмислят квалификации за Световните първенства поради известните ни причини - скъпо мероприятие, липса на желаещи за домакинство, празни зали, състезание между много силни и много слаби участници, труден маратон за тях.
Аватар
sirius
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sharo 73 » Нед Ное 04, 2018 8:10 pm

Абсолютно приветствам идеята да се въведат някакви квалификаций за свтовните първенства .Може да се провеждат по време на предшестващите световните купи .Като оставим настрана финансовият аспект смятам че и самите съдий биха работили по добре ако не трябва 3-4 дена да гледат сумай ти незапомнящи се съчетания с оценки около 9 точки .
Другото положително нещо ще е краят на доста далавери и намествания по различните федераций с избора на гимнастички които , да си говорим откровенно си ходят на безплатна екскурзия с пълното съзнание че ще се класират някъде около 110 място но да се каже че са ходили на световно .В края на деня никой няма полза от такава шарада а и огромните разходи отблъскват потенциалните спонсори и желаещите да домакинстват .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот miro_st971 » Пон Ное 05, 2018 3:40 am

Само Илиана все още иска да домакинства, иначе светът няма да разбере какъв велик организатор е.
miro_st971
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот didona » Пон Ное 05, 2018 9:44 am

Хич не ме радва тази новина. Най-хубавата и интересна част от световното за мен бяха четиридневните квалификации, с цялата пъстрота и разнообразие на гимнастичките от най-слабите до най-силните държави. Но тъй като на това събитие само присъстващите в залата могат да се радват, не е кой знае каква загуба за останалите. Те така или иначе гледат само това, което и в бъдеще ще гледат след съответните предварителни квалификации. 8) :shock:
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот venbo » Пон Ное 05, 2018 11:26 am

sharo 73 написа:Абсолютно приветствам идеята да се въведат някакви квалификаций за свтовните първенства .Може да се провеждат по време на предшестващите световните купи .Като оставим настрана финансовият аспект смятам че и самите съдий биха работили по добре ако не трябва 3-4 дена да гледат сумай ти незапомнящи се съчетания с оценки около 9 точки .
Другото положително нещо ще е краят на доста далавери и намествания по различните федераций с избора на гимнастички които , да си говорим откровенно си ходят на безплатна екскурзия с пълното съзнание че ще се класират някъде около 110 място но да се каже че са ходили на световно .В края на деня никой няма полза от такава шарада а и огромните разходи отблъскват потенциалните спонсори и желаещите да домакинстват .

Ами на съдиите точно това им е работата и трябва не само да си я вършат,но да се отнасят сериозно и отговорно към нея,защото според мен точно те си ходят по екскурзии цяла година!Че и куп подаръци получават...Освен това ако има квалификации и отсяване поне една трета от страните ще спрат да развиват ХГ поради невъзможност някога да се доберат до СП.А нали уж ФИГ иска точно обратното?И никаква ли част от финансирането на едно СП не се поема от ФИГ?Да върнат тогава стария вариант-СП на всеки две години.
Аватар
venbo
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Feize » Пон Ное 05, 2018 12:26 pm

pomakova написа:Това на,което аз най-много се радвам, че последното състезание е в Портимао, а не Казан, т.е. на неутрална територия

Аз съм сигурна, че отново Казан и Минск, ще са най-посещаваните купи. Портимао е седмица преди СП и очаквам повечето федерации да пропуснат състезанието, или поне да не са със състава за СП.
Приятно ми е, казвам се Пенка 2.
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот Feize » Пон Ное 05, 2018 12:33 pm

venbo написа:
sharo 73 написа:Абсолютно приветствам идеята да се въведат някакви квалификаций за свтовните първенства .Може да се провеждат по време на предшестващите световните купи .Като оставим настрана финансовият аспект смятам че и самите съдий биха работили по добре ако не трябва 3-4 дена да гледат сумай ти незапомнящи се съчетания с оценки около 9 точки .

Ами на съдиите точно това им е работата и трябва не само да си я вършат,но да се отнасят сериозно и отговорно към нея,защото според мен точно те си ходят по екскурзии цяла година!Че и куп подаръци получават...Освен това ако има квалификации и отсяване поне една трета от страните ще спрат да развиват ХГ поради невъзможност някога да се доберат до СП.А нали уж ФИГ иска точно обратното?И никаква ли част от финансирането на едно СП не се поема от ФИГ?Да върнат тогава стария вариант-СП на всеки две години.

За квалификации се спомена още началото на лятото. Ами, ако се въведат минимални оценки, които трябва да се покрият (примерно минимум 11,12 или общ сбор над 40 - средно околo и над 10 на съчетание) ми се струва добра идея. Това може да стимулира повечето държави да се стремят да покажат нещо качествено, а не целта да е просто участие. Лично на мен ми е мъчно да гледам състезателки тип "Мик Гергана" с оценки 1, 2 или минус 0.450 - половината хора ги съжаляват, другата половинат се смеят, повчето не гледат и скучаят в залите.... :(
Приятно ми е, казвам се Пенка 2.
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот didona » Пон Ное 05, 2018 12:47 pm

venbo написа:

:evil:

Това е танцовата пътечка на ФИГ - танго играят...две напред, една назад :( :( :shock: 8)
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот ralsim » Пон Ное 05, 2018 1:26 pm

И според мен старият вариант - СП на две години, е доста по-приемлив от настоящия. И без това в един олимпийски цикъл имаме три световни, много по-добре би било ако са две, през година.
Идеята за минимален сбор от оценки също е добра, но кои състезания точно ще служат за база?!?
ralsim
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sharo 73 » Пон Ное 05, 2018 4:41 pm

Венбо , съгласна съм че работата на съдийките е да съдийстват ако трябва и по 10 часа но е факт че рядко го правят честно и безпристрастно .Всички знаем че в началото на което и да е състезание оценките са занижени в сравнение с края дори и при изравнени сили .Смятам че художествената гимнастика в последните години доста се разшири като спорт а и чисто географски .За пример клубове има , при това и с български треньорки и в Зимбабве и в Намибия и в Ангола .Проблемът с финансирането за гимнастика го има в повечето континенти извън Европа а и държавите предпочитат да вливат пари в традиционно силни спортове , за разлика от България където финансиране има и хокейа на трева .Абсолютно съм съгласна с Фейзи че трябва да има някакъв норматив за да няма гимнастички с оценки за трудност 1-2 на световни .Спортът за удоволствие е едно а високо художествено майсторство е съвсем друго .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот nadejda » Сря Ное 07, 2018 12:09 am

Според мен ако направят континенталните първенства отворени квалификации за световното и всеки континент си има квота би било разумно. Също по някакъв начин да се стимулира участието на малките държави в световните купи за да имат база за сравнение ще е добре.
Аватар
nadejda
Световен шампион
Световен шампион

Следваща

Назад към Статии и интервюта