Интервю с Нешка Робева

Модератор: Nadya

Re: Интервю с Нешка Робева

Мнениеот kikid » Нед Окт 07, 2018 6:56 pm

Не мога да коментирам договорите им, но и да имат опцията, дали са в позицията да го направят. Питането на мен ми е, в така поставената ситуация, оставиха ли полезен ход на състезателката. evenfall е маркирала въпросите, които и на мен са ми интересни.
Т.е. това със Стойнева е пито-платено и Нешка не я одобрява за треньорка на Невяна. А доволна ли е била от работата с Бранимира през последните две години? Всички нападаме Раева, че говори с недомлъвки, но ето, че и Робева публично не излиза с конкретика. Аз нямам против, отдавна не смятам, че на широката общественост се дължат прекомерни обяснения, ама дано поне Неви е наясно с опциите си.
"If you want something you have never had, you must be willing to do something you have never done".
Бог обича смелите!
Аватар
kikid
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Нед Окт 07, 2018 7:23 pm

kikid написа:Не мога да коментирам договорите им, но и да имат опцията, дали са в позицията да го направят. Питането на мен ми е, в така поставената ситуация, оставиха ли полезен ход на състезателката. evenfall е маркирала въпросите, които и на мен са ми интересни.
Т.е. това със Стойнева е пито-платено и Нешка не я одобрява за треньорка на Невяна. А доволна ли е била от работата с Бранимира през последните две години? Всички нападаме Раева, че говори с недомлъвки, но ето, че и Робева публично не излиза с конкретика. Аз нямам против, отдавна не смятам, че на широката общественост се дължат прекомерни обяснения, ама дано поне Неви е наясно с опциите си.

Ама Вие каква конкретика искате? Какво да излезе и да ги заклейми или бичува ли Нешка? :D :D :D
Не се ли наслушахме цяла година на скандали между Раева и Робева? :cry:
Колко пъти писа и говори за БФХГ? И какво от това? Някой да я чу, едно си баба знае едно си баба федерация бае?
Защо Нешка трябва да си къса нервите с тях, има ли смисъл?
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sharo 73 » Нед Окт 07, 2018 7:35 pm

Действително е изнервящо като всички говорят с недомлъвки и очакват от обществото да разтълкува скритата символика в думите на всички заинтересовани страни .Аз поне мисля че разбрах за кого ставаше дума в един пост на човек приближен до Неви в който се говореше за треньорки останали до нея през годините и такива които не са .Все пак титлата Главен мениджър е по внушителна от тази - личен треньор на еди кого си .Не смятам също че критиката на Нешка е към Стойнева тъй като тя фактически все още не е показала нищо в тази си роля и едва ли може да бъде критикувана на този етап но знае ли човек .Робева си мисля трябва да вземе твърда позиция - Или директно отправя предложение към Ръководството да подготвя Неви и е готова да понесе отговора или отказва директно да обсъжда НО в медийте .Не че сега го прави директно но неодобрението се усеща както и да го лустроса .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот nadton » Нед Окт 07, 2018 7:56 pm

Като търсим алтернативни теории за треньорка, предлагам първата стъпка на Силвия Стойнева да бъде смяна на кърпите „Токио 2020” със старата „Господ обича смелите”, освен ако първата не е обвързана със спонсорски договор.
За какво са ми красиви думи, когато са изчерпани от съдържание. Слушай с разума си, не с очите.
Бог обича всички, дори и грешните!
Аватар
nadton
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот evenfall » Нед Окт 07, 2018 8:00 pm

kikid написа:Не мога да коментирам договорите им, но и да имат опцията, дали са в позицията да го направят. Питането на мен ми е, в така поставената ситуация, оставиха ли полезен ход на състезателката.

Може би не се изразих правилно. На всички ни е ясно, че Неви няма да е с никак добри позиции в НО, ако уволни главния мениджър от длъжността личен треньор. Нешка е права, че е пълнолетна и има право, но това ще е кариерно самоубийство. В една такава ситуация по-скоро смятам, че клубът е този, който може да изиска и наложи смяната на личния треньор на състезателката си.
Ако Неви споделя гледната точка на Робева, че проблемът в треньора, тя би могла да се скрие зад решение на клуба, но пак ще попитам, клубът има ли кого да й предложи?
It is the hardest thing you'll ever love.

https://youtu.be/TBYiQOjKYa0
Аватар
evenfall
Модератор
Модератор

Мнениеот krotkakotka » Нед Окт 07, 2018 8:15 pm

evenfall написа:
kikid написа:Не мога да коментирам договорите им, но и да имат опцията, дали са в позицията да го направят. Питането на мен ми е, в така поставената ситуация, оставиха ли полезен ход на състезателката.

Може би не се изразих правилно. На всички ни е ясно, че Неви няма да е с никак добри позиции в НО, ако уволни главния мениджър от длъжността личен треньор. Нешка е права, че е пълнолетна и има право, но това ще е кариерно самоубийство. В една такава ситуация по-скоро смятам, че клубът е този, който може да изиска и наложи смяната на личния треньор на състезателката си.
Ако Неви споделя гледната точка на Робева, че проблемът в треньора, тя би могла да се скрие зад решение на клуба, но пак ще попитам, клубът има ли кого да й предложи?

Изказването на Нешка има смисъл, само ако тя се самопредлага за личен треньор на Неви или предлага и ще предложи официално пред федерацията личен треньор, в противен случай на мен ми звучи като оставяне на Неви да се оправя сама. Нямам съмнения, че на Нешка би трябвало да ѝ пределно ясно, че е абсурдно Неви да може да каже "искам това да ми е личната треньорка" и че това би било, както казва evenfall, кариерно самоубийство. Въпросът е, предлага ли реално нещо или прехвърля топката в ръцете на Неви?
krotkakotka
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Майски » Пон Окт 08, 2018 8:41 am

За да не пускам нова тема, ето още едно силно интервю:

https://trud.bg/%d0%bd%d0%b5%d1%88%d0%b ... %b2%d0%bb/
Майски
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот neshka admirer » Пон Окт 08, 2018 6:04 pm

Интелектът и прозорливостта на Нешка не стоят под съмнение. За мен с двете интервюта е ясно, че Нешка има градивна критика към меодиката на работа в НО, че е извън борда, т.е. критиката й няма да се вземе предвид, нито ще й се даде възможност да помага с композициите или с треньорска работа, въпреки че тя иска. Също нямам съмнение, че Нешка има желание да помага и работи само със състезателки от нейния клуб, най-вече с Неви, към която има претенции. Но една Боряна например не е в полезрението й. Разочарована съм... :(
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Beni_68 » Пон Окт 08, 2018 6:12 pm

neshka admirer написа:Интелектът и прозорливостта на Нешка не стоят под съмнение. За мен с двете интервюта е ясно, че Нешка има градивна критика към меодиката на работа в НО, че е извън борда, т.е. критиката й няма да се вземе предвид, нито ще й се даде възможност да помага с композициите или с треньорска работа, въпреки че тя иска. Също нямам съмнение, че Нешка има желание да помага и работи само със състезателки от нейния клуб, най-вече с Неви, към която има претенции. Но една Боряна например не е в полезрението й. Разочарована съм... :(

Ами нормално е претенциите ѝ да са свързани основно с нейното момиче. Все пак Бубка е представител на друг, конкурентен клуб, и би било некоректно тя сама да предлага корекция в нейната подготовка. Ако, обаче, такъв съвет бъде потърсен от Г-жа Робева - аз съм повече от убедена, че не би отказала помощ на никое българско момиче или треньор.
-------

Малко off-topic, но си позволявам да го споделя ... Г-жа Робева страшно ми напомня на моята "начална" учителка (до 3 клас). Аз бях първия випуск на тази учителка - но още тогава (твърде млада и неопитна) тя беше доста строга с нас, много изискваща, но както се оказа впоследствие - много обичана от всички нейни възпитаници, които и до днес я помним с добро. Та тази жена, толкова беше отдадена на нас, нейните гарджета, че не ни изпускаше из поглед дори след като вече не бяхме нейна пряка отговорност. Трябва да ви кажа, че до напускането на основното училище, тази жена знаеше за всеки нейн ученик как се развива, какви оценки получава ... Преследваше ни из коридорите и ни търсеше сметка за всяка по-слаба оценка получена по даден предмет, гонеше ни до дупка докато не ги коригираме ... А, най-преследвани от нея бяха най-можещите, тези към които тя имаше най-големи надежди за развитие - дори при изкарана 5-ца следваше сериозно мъмрене. :lol:
Тя продължаваше да следи развитието ни и дори след като бяхме напуснали основното училище и бяхме поели във всевъзможни посоки. След мен, през нейните ръце мина и сестра ми, както и всички деца от входа ... както и не малко други от целия квартал.

Но, вече през призмата на толкова години, си давам сметка за какъв отдаден на професията и децата човек става въпрос. Ние всички бяхме "нейни деца", и на всеки от нас тя беше дала част от сърцето и душата си .... Наскоро научих от познати, че дори и като пенсионер тази жена продължава да жъне успехи на фронта на учителстването, и да помага на деца потърсили нейната помощ ... и те отново постигат своите "малки" успехи в живота.
Beni_68
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот malinda1978 » Пон Окт 08, 2018 7:12 pm

Според мен ще помогне на всеки, който поиска нейната помощ.
Мисля, че е добър и мъдър човек, който не се занимава да помни дребните и простовати неща от живота.
Ако всички мислят еднакво, то значи някои изобщо не мислят....!!!
Аватар
malinda1978
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот neshka admirer » Пон Окт 08, 2018 8:19 pm

Бени, каква прекрасна история за прекрасен човек и учител! :evil: :evil: :evil:
Несъмнено е видяла във Вас данните за анализатор, статистик и стойностен човек! :) :evil: :evil: :evil: Учителите, тези които са такива по призвание, трябва много да се ценят и почитат... За съжаление в много случаи не е така, но винаги ще има техни ученици, които да ги помнят с любов и признателност...
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот geri1117 » Пон Окт 08, 2018 8:29 pm

Да се похваля и моята начална учителка е като описаната от Бени. Невероятно талантлив учител и много добър човек. Много си я обичам. Благодаря ти, Бени, че ми припомни тази вечер за нея.
Моята учителка е и доказателството, че възрастта не е от значение, когато можеш и знаеш. Тя се пенсионира преди 2 години, но уроците на последния си випуск е водила изцяло с презентации на интерактивна дъска - всичко по нейна собствена инициатива, а не на училището.
Аватар
geri1117
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Майски » Сря Юни 05, 2019 1:23 pm

Майски
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Майски » Нед Юни 16, 2019 5:42 pm

Майски