MT ЗА ПРИЗ "ЦАРИЦА МАРГАРИТА"-22 -23.08 2015г , Варна

Модератори: kik, Anna, аврора, philsider

Re: MT ЗА ПРИЗ "ЦАРИЦА МАРГАРИТА"-22 -23.08 2015г , Варна

Мнениеот аврора » Съб Авг 22, 2015 9:50 pm

strelec написа:Сега се прибирам от залата.При жените (по FIG) първа е Сара Стайкова, втора - А. Пескупеску, трета - Катрин Тасева.Утре са финалите на уредите.

Браво на Сара! Постепенно започва да свиква с ролята на националка, самочувствието се появява при нея. Всичко друго и преди имаше. :)
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот kaddo » Съб Авг 22, 2015 9:50 pm

Сара :evil: :evil: :evil:
Аватар
kaddo
Европейски шампион
Европейски шампион

Мнениеот strelec » Съб Авг 22, 2015 10:06 pm

Страхотна беше Сара, особено на бухалки.Лентата май я пооплете на едно място :) Катрин също много добре игра.За съжаление Радина още не е във форма. Пескупеску изтърва бухалка.
Приятно ми е, и аз съм Пенка - блокирана във ФБ :)
strelec
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот didona » Съб Авг 22, 2015 10:39 pm

Много се радвам за Сара! :evil: :evil: :evil:
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот veni_ng » Съб Авг 22, 2015 11:02 pm

Сара беше страхотна,Катрин също!Ради се завръща от 10–месечно отсъствие и то доста успешно-много е красива!Румънките и двете страшно ми харесаха!При девойките имаше доста грешки,но все още са малки и дългия сезон може би си оказа влияние!Поля-много грешки,във всяко съчетание,Йони също,но има и нови съчетания,а и Боряна допусна грешки-по-малко,но все пак-случва се и на най-добрите!Това е за сега,не гледах всички! :evil:
veni_ng
Потребител
Потребител

Мнениеот evenfall » Съб Авг 22, 2015 11:43 pm

аврора написа:Браво на Сара! Постепенно започва да свиква с ролята на националка, самочувствието се появява при нея. Всичко друго и преди имаше. :)

Не съм сигурна колко е за браво като гледам бала от 64,200 - това са пак 16-ки плюс-минус и не говори за някакво особено израстване.
It is the hardest thing you'll ever love.

https://youtu.be/TBYiQOjKYa0
Аватар
evenfall
Модератор
Модератор

Мнениеот metlife » Нед Авг 23, 2015 8:00 am

evenfall написа:Не съм сигурна колко е за браво като гледам бала от 64,200 - това са пак 16-ки плюс-минус и не говори за някакво особено израстване.

Сара Стайкова събра сбор от 67.200 точки, а не 64.200, което прави средно по 16.800 на всяко съчетание. На второ място се класира Александра Пискупеску (Румъния) с 66.950 точки, а на трето - Катрин Тасева (България) с 65.100 точки.
Мария МАТЕВА е със почти същия многобой вчера на Световната купа (67.400 т.), така че представянето на Сара е добро, не виждам защо е нужно да критикуваш.
Аватар
metlife
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот syfi » Нед Авг 23, 2015 8:25 am

Не мисля, че критикува, просто посочва фактите. Аз също не го приемам - не може български националки жени да получават под 17,000. Треньорките да си вземат бележка, момичетата работят, но няма безкрайно време за развитие и напредък. :evil:
Аватар
syfi
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот teti4ka » Нед Авг 23, 2015 8:58 am

Аз вчера не можах да гледам абсолютно всичко, но на живо и толкова близко до терена беше много показно колко и къде е много сигурна в изпълнението една гимнастичка - виждаха се всички подробности. Ще започна с девойките: всичките ни девойки са прекрасни, на живо доста по-слабички и издължени от на компютъра - играят с хъс, грация и темперамент. От към тези компоненти никоя не мога да отлича като най, всичките ме впечатлиха. Имат много неща за изработване особено Дамяна Белова, да слаба е стройна е но е с повече мускул от другите и трябва да скача най-високо, но за съжаление скоковете й са доста ниски. При Поли толкова дълго търсената плавност в движенията й започва да се появява, но си мисля че идва от работата й с Филипа, която зорко следеше изпълнението на всяка девойка - чест й прави, защото се вижда че е приела работата си на старша на девойките присърце. За мене най-недостигнатия потенциал на дете е при Галатея - това дете може адски повече от това което има поставено в композициите си и много се надявам това да бъде поправено и да се даде шанс за голямо бъдеще. Същото важи и за Ерика - тя беше единствената, която игра без грешка, но композициите й са далеч под възможностите й. Бубето за мене вече е жена - толкова нежна, женствена и изразителна, просто цял спектакъл - надявам се догодина бързо да надмине другите и да бъде поне трета в отбора - потенциала всички го виждаме, дано го използват.
При жените като цяло оценките бяха много ниски с повече от единица по-ниски от в София. Започвам с Катрин, защото при нея има най-осезаем напредък и то най-вече в килограмите - наистина е отслабнала, но естествено трябва още за да придобие изваяна фигура. За мене само бухалките й са поставени правилно за отсечената й игра - с много акценти, които тя умело подчертава. Мнооооооого потенциал и при нея, само да има кой да го извлече. Сара - тъкмо докато си мислех, че ще играе без грешка и тя умота лентата - какъв заряд, каква игра при това момиче - то взрив от емоции. Кога ще я намери тази стабилност не знам - а времето минава идват нови и нови момичета с желание за изява..... Ради също много ме впечатли - има нови, много хубави и трудни композиции - на този етап от подготовката й бяха изпълнени доста добре, без груби грешки. Единствено дупето все още й тежи и си проличава най-вече при скоковете. Пескупеско до това изтърване на бухалката водеше и то с доста добра преднина - единствено тя получаваше само над 17 (и Сара, но на някой уреди) - и тя много ми хареса, както и Анна луиза, чийто доста ниски оценки не можах да си обясня...
Колкото до самочувствието в националния, с най-голямо такова ми се видя Петя Борисова, която вчера беше в трибуната, а днес ще играе.

Като цяло организацията на състезанието беше много хубава и за мене беше приятна изненада да видя Нешка в трибуните да наблюдава много внимателно състезанието - дали е хубав сигнал, че започва отново да се интересува по-съществено от гимнастика това нейно присъствие на почти всеки турнир в БГ. Имаше дълъг период в който дори и не стъпваше на състезания, поне извън София.
Аватар
teti4ka
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Нед Авг 23, 2015 10:45 am

Благодарско на Тетичка за изчерпателния коментар :evil: :evil: :evil:
Кой победи при девойките? Предполагам, че е Боряна...
А това, че Нешка е отишла и във Варна, съвсем ме обнадежди :D
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот Деница Г » Нед Авг 23, 2015 10:55 am

Разполагате ли с информация и за днешните представяния?
Деница Г
Регистриран
Регистриран

Мнениеот evenfall » Нед Авг 23, 2015 12:25 pm

metlife написа:Сара Стайкова събра сбор от 67.200 точки, а не 64.200, което прави средно по 16.800 на всяко съчетание. На второ място се класира Александра Пискупеску (Румъния) с 66.950 точки, а на трето - Катрин Тасева (България) с 65.100 точки.
Мария МАТЕВА е със почти същия многобой вчера на Световната купа (67.400 т.), така че представянето на Сара е добро, не виждам защо е нужно да критикуваш.

Oчевидно съм попаднала на неточни цифри, за което се извинявам.
It is the hardest thing you'll ever love.

https://youtu.be/TBYiQOjKYa0
Аватар
evenfall
Модератор
Модератор

Мнениеот metlife » Нед Авг 23, 2015 5:59 pm

Има ли резултати от днес?
Аватар
metlife
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот teti4ka » Нед Авг 23, 2015 8:11 pm

Днес се проведе международен турнир при ДМВ и жени. При ДМВ първа очаквано стана Елизабет Йовчева, а при жените Петя Борисова - специално за нея искам да кажа, че е напреднала изключително много за толкова кратко време - явно симбиозата с треньора й се получава. Оценките й бяха като на Ерика, а също и като игра я е стигнала. Тя допусна грешка само на финала на лента като върза възел и въпреки това стана първа в многобоя и на всички уреди. Вече е по-сигурна в себе си, но толкова е концентрирана да си изиграе всичко, че лицето и пресъздаването на образ тотално липсват - тя играе постоянно с поглед в земята и го вдига само при изхвърляне, а при изпълнение на трудностите с тяло си прехапва даже устните - дано не й стане навик, от който трудно да се откаже, защото господ там с шепи е давал в изобилие от всичко и тя явно е схватлива, бързо усвоява и напредва - дано имат възможност да изгладят след време и присъствието. Напреднала е още дори и от София. Върти страхотно бързо и стабилно панше с три и повече оборота - доста от нашите гимнастички биха й завидяли. Браво и дано продължава в същия дух.
Съотборничката й Мария Марева обаче върви точно в обратна посока - вместо да се развива назадва. Същото важи и за Симона и Аделина. Напредък видях и при Ромина - хубаво момиче, с хубави композиции, но и на нея й трябва присъствие - тя явно играе за удоволствие, което е много хубаво.
При девойките вчера класирането е Боряна, Йоана и румънка. Като цяло ниски оценки за тях и днес - Бубето игра въжето без грешка, а и дадоха едва 14.550 - мисля или около това - което за нейната класа е просто.................
Аватар
teti4ka
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот mimkata » Нед Авг 23, 2015 9:15 pm

Някой снимал ли е тази година състезанието, много се надявам да можем да видим момичетата [-o<
Аватар
mimkata
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания 2015