MT ЗА ПРИЗ "ЦАРИЦА МАРГАРИТА"-22 -23.08 2015г , Варна

Модератори: kik, Anna, аврора, philsider

Re: MT ЗА ПРИЗ "ЦАРИЦА МАРГАРИТА"-22 -23.08 2015г , Варна

Мнениеот veni_ng » Нед Авг 23, 2015 10:00 pm

teti4ka написа:Днес се проведе международен турнир при ДМВ и жени. При ДМВ първа очаквано стана Елизабет Йовчева, а при жените Петя Борисова - специално за нея искам да кажа, че е напреднала изключително много за толкова кратко време - явно симбиозата с треньора й се получава. Оценките й бяха като на Ерика, а също и като игра я е стигнала. Тя допусна грешка само на финала на лента като върза възел и въпреки това стана първа в многобоя и на всички уреди. Вече е по-сигурна в себе си, но толкова е концентрирана да си изиграе всичко, че лицето и пресъздаването на образ тотално липсват - тя играе постоянно с поглед в земята и го вдига само при изхвърляне, а при изпълнение на трудностите с тяло си прехапва даже устните - дано не й стане навик, от който трудно да се откаже, защото господ там с шепи е давал в изобилие от всичко и тя явно е схватлива, бързо усвоява и напредва - дано имат възможност да изгладят след време и присъствието. Напреднала е още дори и от София. Върти страхотно бързо и стабилно панше с три и повече оборота - доста от нашите гимнастички биха й завидяли. Браво и дано продължава в същия дух.
Съотборничката й Мария Марева обаче върви точно в обратна посока - вместо да се развива назадва. Същото важи и за Симона и Аделина. Напредък видях и при Ромина - хубаво момиче, с хубави композиции, но и на нея й трябва присъствие - тя явно играе за удоволствие, което е много хубаво.
При девойките вчера класирането е Боряна, Йоана и румънка. Като цяло ниски оценки за тях и днес - Бубето игра въжето без грешка, а и дадоха едва 14.550 - мисля или около това - което за нейната класа е просто.................
Благодаря за коментара,днес не можах да отида.За Петя бях сигурна,че един ден ще се докаже,Румина е едно изключително дете с много,много желание-така,че и при нея го очаквах.Пожелавам късмет и на двете!!!
veni_ng
Потребител
Потребител

Мнениеот аврора » Нед Авг 23, 2015 11:13 pm

teti4ka написа:Днес се проведе международен турнир при ДМВ и жени. При ДМВ първа очаквано стана Елизабет Йовчева, а при жените Петя Борисова - специално за нея искам да кажа, че е напреднала изключително много за толкова кратко време - явно симбиозата с треньора й се получава. Оценките й бяха като на Ерика, а също и като игра я е стигнала. Тя допусна грешка само на финала на лента като върза възел и въпреки това стана първа в многобоя и на всички уреди. Вече е по-сигурна в себе си, но толкова е концентрирана да си изиграе всичко, че лицето и пресъздаването на образ тотално липсват - тя играе постоянно с поглед в земята и го вдига само при изхвърляне, а при изпълнение на трудностите с тяло си прехапва даже устните - дано не й стане навик, от който трудно да се откаже, защото господ там с шепи е давал в изобилие от всичко и тя явно е схватлива, бързо усвоява и напредва - дано имат възможност да изгладят след време и присъствието. Напреднала е още дори и от София. Върти страхотно бързо и стабилно панше с три и повече оборота - доста от нашите гимнастички биха й завидяли. Браво и дано продължава в същия дух.
Съотборничката й Мария Марева обаче върви точно в обратна посока - вместо да се развива назадва. Същото важи и за Симона и Аделина. Напредък видях и при Ромина - хубаво момиче, с хубави композиции, но и на нея й трябва присъствие - тя явно играе за удоволствие, което е много хубаво.
При девойките вчера класирането е Боряна, Йоана и румънка. Като цяло ниски оценки за тях и днес - Бубето игра въжето без грешка, а и дадоха едва 14.550 - мисля или около това - което за нейната класа е просто.................

Много съм благодарна за това мнение! Винаги бях с високо мнение за възможностите на Петя и много се радвам, че най-накрая намери си треньор, с който се разбират добре. Знам, че има страшно много пропуски при Петя (така се сложи гимнастическата й кариера), затова сега трябва да навакса колкото успее. Браво и на Николай, че се е решил да вземе толкова талантлива, но и с много пропуски гимнастичка. Естественно, че е много концентрирана сега Петя, но виждам, че чак сега е започнала да получава удоволствие от играта си. Много се надявам да не спрат и да стигнат много заедно.
Още искам да кажа за Мария Марева, че вярвам в нея. Уверена съм, че сега има само времен спад. Ще прогрессира заедно с Петя и ще ни зарадва с хубавата си игра.
Същото и за Аделина и за други гимнастички. Сега не е сезон и може би са след почивки. Ще изчакаме малко! :)
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Пон Авг 24, 2015 12:19 am

Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Пон Авг 24, 2015 12:21 am

Изображение
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Пон Авг 24, 2015 12:25 am

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот metlife » Пон Авг 24, 2015 12:40 am

Благодаря на Аврора за резултатите! :evil: :evil: :evil:
Аватар
metlife
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот didona » Пон Авг 24, 2015 10:07 am

teti4ka написа:При девойките вчера класирането е Боряна, Йоана и румънка. Като цяло ниски оценки за тях и днес - Бубето игра въжето без грешка, а и дадоха едва 14.550 - мисля или около това - което за нейната класа е просто.................

Ох, това е направо депресиращо вече. Омръзна ми тази тема за родното съдийство, но въпреки това продължавам да се изумявам от разликите в оценките, които се получават на два последователни турнира. Този път се загледах в резултата на мексиканската гимнастичка Рут Кастильо Галиндо и сравних оценките ѝ с тези от София преди седмица. Не знам какво е правила във Варна, но според резултата ѝ там, трябва да е гонила уредите във всяко съчетание. Но се съмнявам, защото като гледам оценките от финалите, гонитбата трябва да е продължила и на следващия ден. Просто не ми се вярва да е така:
Rut CASTILLO GALINDO MEX 14.950 15.500 14.100 12.900 57.450 - Варна
Rut Castillo Galindo MEX 16,300 16,500 16,100 16,050 64,950 - София
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот loter » Пон Авг 24, 2015 10:20 am

Още малко резултати :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
loter
Модератор
Модератор

Мнениеот loter » Пон Авг 24, 2015 11:47 am

Успях да гледам събота сутринта първата група ДСВ. Впечатлена съм от Звезда Игнатова. Много е красива и висока на живо. За съжаление допусна груби грешки в почти всяко съчетание. Мариета Иванова също много ми харесва. Много е елегантна и качествена и по нещо ми напомня на Бианка Панова. Движи се малко бавно по терена, но има голям потенциал. Натали Маринова има интересни съчетания. Лобачева излизаше като кралица, със самочуствие на шампион. Заслужена победа за нея.
После трябваше да тръгвам, но вечерта хванах три уреда на жените. Като обобщение мога да каже, че залата избухна само при две гимнастички - Сара и Пискупеско. Двете са много различни, но по свой начин разкошни и неповторими. Скоро коментирахме дали не трябва да се дава повече шанс на Катрин за сметка на Сара. Честно казано дори и с грешки Сара е много много пред Катрин. А когато играе чисто - леле мале направо ти отнася главата. Няма публика на света, която не би я харесала :evil: Много се надявам да я пуснат на някой уред на Световното - обръч например.
За Пискупеско какво да кажа - колкото е прекрасна на запис - три пъти повече на живо. Не игра съвсем чисто. Филиориану съм я гледала на същия турнир още като девойка и още оттогава я харесвам много. Ако прогресира с това темпо ще настигне Пискупеско, че и ще я задмине. Другите българки - Радина с типичните й грешки и лоши пируети, но да се надяваме, че няма да има повече травми и ще тръпне нагоре. Ерика има хубава лента, мисля че е нова и още не я е отиграла. Бухалките и обръчът наистина трябва да се сменят вече. Дано й поставят по-трудни съчетания.

Вчера гледах уредите на ДСВ и жените. Въжето на Бубето откровено не ми харесва. Въобще този латино стил не й пасва. На топка беше прелестна. Вчера имаше рожден ден и след последното й съчатение залата й пя Happy Birthday - беше много хубаво. Йони още изглежда много мъничка и в съчетанията й не могат да блеснат с пълния си потенциал. Дениса Майлат ще е следващата звезда на Румъния. Има всички качества по много. А на пируетите й може да завижда целият ни национален отбор. Жените допуснаха много грешки на уредите. Пискупеско завърши с обръч извън терена, на топка също изтърва последния риск. Сара беше с дребни грешки, вече не помня точно къде. Рускините и в двете възрасти няма да ги запомня с нищо, освен че Мокрова много ми напомняше за фигуристката Юлия Липницкая :D Отборът, който обаче най-много ме изненада в положителна посока беше този на Великобритания. Много качествени гимнастички с много хубави съчетания.
И като за финал да споделя, че не съм доволна от зала Младост - не е удобна за гледане, няма табло, а и тренировките не могат да се наблюдават, както съм си свикнала :wink: Все пак бях няколко метра от килима и това е големият плюс. Хубав турнир беше, иска ми се да имаше по-честичко.
Аватар
loter
Модератор
Модератор

Мнениеот strelec » Пон Авг 24, 2015 2:16 pm

loter написа:Успях да гледам събота сутринта първата група ДСВ. Впечатлена съм от Звезда Игнатова. Много е красива и висока на живо. За съжаление допусна груби грешки в почти всяко съчетание. Мариета Иванова също много ми харесва. Много е елегантна и качествена и по нещо ми напомня на Бианка Панова. Движи се малко бавно по терена, но има голям потенциал. Натали Маринова има интересни съчетания. Лобачева излизаше като кралица, със самочуствие на шампион. Заслужена победа за нея.
После трябваше да тръгвам, но вечерта хванах три уреда на жените. Като обобщение мога да каже, че залата избухна само при две гимнастички - Сара и Пискупеско. Двете са много различни, но по свой начин разкошни и неповторими. Скоро коментирахме дали не трябва да се дава повече шанс на Катрин за сметка на Сара. Честно казано дори и с грешки Сара е много много пред Катрин. А когато играе чисто - леле мале направо ти отнася главата. Няма публика на света, която не би я харесала :evil: Много се надявам да я пуснат на някой уред на Световното - обръч например.
За Пискупеско какво да кажа - колкото е прекрасна на запис - три пъти повече на живо. Не игра съвсем чисто. Филиориану съм я гледала на същия турнир още като девойка и още оттогава я харесвам много. Ако прогресира с това темпо ще настигне Пискупеско, че и ще я задмине. Другите българки - Радина с типичните й грешки и лоши пируети, но да се надяваме, че няма да има повече травми и ще тръпне нагоре. Ерика има хубава лента, мисля че е нова и още не я е отиграла. Бухалките и обръчът наистина трябва да се сменят вече. Дано й поставят по-трудни съчетания.

Вчера гледах уредите на ДСВ и жените. Въжето на Бубето откровено не ми харесва. Въобще този латино стил не й пасва. На топка беше прелестна. Вчера имаше рожден ден и след последното й съчатение залата й пя Happy Birthday - беше много хубаво. Йони още изглежда много мъничка и в съчетанията й не могат да блеснат с пълния си потенциал. Дениса Майлат ще е следващата звезда на Румъния. Има всички качества по много. А на пируетите й може да завижда целият ни национален отбор. Жените допуснаха много грешки на уредите. Пискупеско завърши с обръч извън терена, на топка също изтърва последния риск. Сара беше с дребни грешки, вече не помня точно къде. Рускините и в двете възрасти няма да ги запомня с нищо, освен че Мокрова много ми напомняше за фигуристката Юлия Липницкая :D Отборът, който обаче най-много ме изненада в положителна посока беше този на Великобритания. Много качествени гимнастички с много хубави съчетания.
И като за финал да споделя, че не съм доволна от зала Младост - не е удобна за гледане, няма табло, а и тренировките не могат да се наблюдават, както съм си свикнала :wink: Все пак бях няколко метра от килима и това е големият плюс. Хубав турнир беше, иска ми се да имаше по-честичко.

На мен ми хареса Катрин.Има още да работи, разбира се, но топката и лентата и са много интересни.
Сара е уникална, но вчера освен лентата, другото не можа да го изиграе без грешка.Стискам и палци да я пуснат на световното и там да покаже какво може.Великобритания са с български треньорки, нормално да имат напредък.Като казах бълг. треньорки - Силвия Митева (старша) извеждаше състезателката от Естония.Болно ми е, че за толкова добра и доказала се треньорка няма заслужено място в нашия щаб.
За залата - и на мен не ми допадна, че е в зала Младост.По идея турнирът трябваше да е в голямата зала, но не са им я дали.Наемът за тея два дни няма да коментирам - в пъти повече от предни години.Да не говорим за икономията на осветление - финалите при жените бяха в полу-тъмна зала.Не знам как са си виждали момичетата уредите, а половината публика беше като на шоу - седалките на тъмно, само килима свети.Но, това са си наши варненски неуредици :)
Приятно ми е, и аз съм Пенка - блокирана във ФБ :)
strelec
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот didona » Пон Авг 24, 2015 8:01 pm

loter написа:А когато играе чисто - леле мале направо ти отнася главата.

Хареса ми това, точно така се чувствам и аз, когато Сара се развихри на килима :D :evil:
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот Хореография » Пон Авг 24, 2015 8:57 pm

didona написа:
loter написа:А когато играе чисто - леле мале направо ти отнася главата.

Хареса ми това, точно така се чувствам и аз, когато Сара се развихри на килима :D :evil:

И аз така... :D и все пак Честито за Победата! Точно сега това е много важно за нея!!!
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот veni_ng » Пон Авг 24, 2015 9:24 pm

Много е различно на живо и на запис,или предаване!Много добре се видя от съвсем близо играта на състезателките.Например видях как Ерика изчака с маската си да свърши и точно в следващия момент,все едно беше абсолютна досада всичко и го е правила изкуственно!Не,че е артистична,но с такава досада да излезеш си говори нещо!
veni_ng
Потребител
Потребител

Мнениеот Хореография » Пон Авг 24, 2015 11:01 pm

О, Veni, и това си е нещо съвсем нормално.. Едно е да участваш на Световна Купа, друго на съвсем обикновен Турнир.. Нагласата е друга.. Но да не осъждаме децата и те ще се научат да са професионалисти и да се радват на всеки контакт с публика и фенове..
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Пон Авг 24, 2015 11:32 pm

teti4ka написа:
Като цяло организацията на състезанието беше много хубава и за мене беше приятна изненада да видя Нешка в трибуните да наблюдава много внимателно състезанието - дали е хубав сигнал, че започва отново да се интересува по-съществено от гимнастика това нейно присъствие на почти всеки турнир в БГ. Имаше дълъг период в който дори и не стъпваше на състезания, поне извън София.

Аз много се радвам на новините за отново възпаления интерес у Нешка за ХГ. Последно се бяхме виждали преди години ( 4-5) и тогава беше тотално обърнала гръб на ХГ и милееше само за Естетиката (ЕГ) ..

Може и да има някакви идеи да застане начело на БХГ за новия Олимп. Цикъл. Та дори и двете с Ефросина ръка за ръка ще са супер Тандем. И се разбират добре, доколкото знам :)

А и диамантите си ги имаме( Ерика, Боряна, Поли, Йони и още и още..) обаче ако това стане( толкова добре звучи че чак не ми се вярва) да им е яка душата на миличките, защото при Нешка има само Работа и Работа!!
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания 2015