32nd European Championships - Holon/ISR 17-19.06.2016

Модератори: kik, Anna, аврора, philsider

Re: 32nd European Championships - Holon/ISR 17-19.06.2016

Мнениеот Simona`s » Пон Дек 19, 2016 9:17 am

Anna написа:Спирам да чета и пиша! Всичко живо си "спомня" това, което му изнася! Отровните зъби, които нахапаха Ина се оказаха много вътре...! Сърцето и излизаше от ритъм и никой не знаеше...Щото сигурно щеше да излезе и симулантка! Бъдете здрави! Аз съм до тук!

Анна, аз не съм приятелка на Ина за разлика от вас, или сте самата Ина. Гледам художествената гимнастика с очите на фен, любител, интересуващ се. Съответно и като такава споделям. Имам право да коментирам по какъвто начин си искам без да лъжа и клеветя. Няма 100% положителни герои, разберете го. Всеки греши. Уважавам труда на всеки, отбелязвам и грешките. Вие какво искате? Да сме като вестник Работническо дело ли?
Аватар
Simona`s
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот додо » Нед Дек 25, 2016 7:23 pm

Simona`s написа:Ще се разплача.

Фактът е, че започнаха на чуждата музика и спряха едва, когато сгрешиха. Няма нужда от канонизиране на светци. Всеки греши, дори най-великите. Кудрявцева го доказа. И няма нищо лошо, страшно и срамно да се каже и да се признае. Въпросът е, че тук повечето сте кой кум, кой сват, кой на булката брат и лично се засягате, когато някой си позволи да каже нещо, което е различно от ахкане и разговори за гимнастички с галените им имена. Затова ме кефи онзи с проскубания плъх на аватара, защото си казва нещата искрено, пък дори и за някои да е болезнено.

Скоро мисля да си сложа Аватар с "I love Simona"
:D И мишлето не е проскубано, а е от "Сфинкс" порода.
Аватар
додо
Модератор
Модератор

Мнениеот neshka admirer » Чет Яну 05, 2017 1:05 pm

Заради инцидента с Цвети пропуснах да гледам това ЕП, не можех. Девойките примерно изобщо не ги бях отразила. Сега се осведомявам и какво да видя - нашите прекрасни деца са се представили много добре, обаче конкуренцията отново ни е изпреварила. С изплезен език, буквално, наблюдавах тези две деца с интересни фамилии:
Александра от Италия https://www.youtube.com/watch?v=FODu6-N5V2Q
Юлия от Беларус https://www.youtube.com/watch?v=VASJ49nxAnc
Какво ще кажете? Само на мен ли ми се струва, че са извънземни? Как ще ги стигнееем....
Руските деца какво изобщо да ги коментираме... На мен Ермолова ми е любимка, обожавам я, нищо че е направила грешки. Не съм съгласна, че е копие на Яна, да и двете имат един треньор, смятам гениален, имат прилики, правят някои еднакви елементи, но имат и собствен почерк - и двете в зоната на съвършенството!
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот roussybg » Чет Яну 05, 2017 1:31 pm

Александра от Италия мисля, че е вече при жените. С нетърпение очаквам да я видя.
roussybg
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот sharo 73 » Чет Яну 05, 2017 1:50 pm

neshka admirer написа:Заради инцидента с Цвети пропуснах да гледам това ЕП, не можех. Девойките примерно изобщо не ги бях отразила. Сега се осведомявам и какво да видя - нашите прекрасни деца са се представили много добре, обаче конкуренцията отново ни е изпреварила. С изплезен език, буквално, наблюдавах тези две деца с интересни фамилии:
Александра от Италия https://www.youtube.com/watch?v=FODu6-N5V2Q
Юлия от Беларус https://www.youtube.com/watch?v=VASJ49nxAnc
Какво ще кажете? Само на мен ли ми се струва, че са извънземни? Как ще ги стигнееем....
Руските деца какво изобщо да ги коментираме... На мен Ермолова ми е любимка, обожавам я, нищо че е направила грешки. Не съм съгласна, че е копие на Яна, да и двете имат един треньор, смятам гениален, имат прилики, правят някои еднакви елементи, но имат и собствен почерк - и двете в зоната на съвършенството!

На този етап няма как да стигнем конкуренцията за съжаление.Аз отбелязвам след всяко състезание за девойки че от година на година отиваме назад но общо взето съм си сама с тези постове.Боряна беше някакъв проблясък , но ето че и тя е вече при жените и всички сме вперили очи в нея като Месия.Докато у нас Илиана не разбере че трябва централизирана подготовка на талантливите малки деца нещата няма да се получат без значение колко Световни купи ще организира или с какви трика ще ги облече.На мен при малките надеждата ми е Елвира , само да я опазят.
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот didona » Чет Яну 05, 2017 2:17 pm

Аз гледах онзи ден съчетанията на Александра от италианското първенство и никак не съм впечатлена. Спомням си, че беше получила много високи оценки, но не видях такова качество на изпълнението. Добра e, изпълнява много трудни неща и страшно я харесвам за това, но Боряна си остава единственото гимнастическо събитие досега. Исачанка е въртелива, но по беларуски точно, нещо ми липсва там, за да изпадна във възторг. :?
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот XF135 » Чет Яну 05, 2017 2:50 pm

roussybg написа:Александра от Италия мисля, че е вече при жените. С нетърпение очаквам да я видя.

И Александра, и Юлия вече са при жените, нищо че втората е по-дребничка. Аз бих подредила Беларуските девойки на първо място на това Европейско, на второ Италия -вижте и втората девойка Милена Балдасари, и тя е разкошна. На трето могат да си съперничат Русия и Израел. Юлия започва при жените на Турнира в ЛА, очаквам и другите момичета да дебютират. За нашите 2 девойки, които участваха на това европейско не съм оптимист да пробият в голямата гимнастика, но дано се лъжа. Повече разчитам на Галатея Герова догодина като мине в категория Жени...
П.П. Четох в руския форум, че заради спецификата на произношение в беларуския език не се чете Исачанка, а Исаченко
XF135
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот аврора » Чет Яну 05, 2017 4:20 pm

didona написа:Аз гледах онзи ден съчетанията на Александра от италианското първенство и никак не съм впечатлена. Спомням си, че беше получила много високи оценки, но не видях такова качество на изпълнението. Добра e, изпълнява много трудни неща и страшно я харесвам за това, но Боряна си остава единственото гимнастическо събитие досега. Исачанка е въртелива, но по беларуски точно, нещо ми липсва там, за да изпадна във възторг. :?

Точно така! И Александра, и Юлия, и Алина и някои други млади гимнастички имат своите плюсове и минуси. И сега всичко зависи, дали ще прогресират в най-добрата посока. Александра играе много сложно, но недостатъчно изчистено. Алина не е стабилна. На Юля също не й стига нещо за пълната картинка. Ще видим, коя ще оправдае надеждите. :)

В България сега има добри ДСВ: Галатея (която тази година е в ансамбъла, за добро ли, не знам), Вероника Любчова (дали ще стига времето за нея при Николай, който вече има националка Петя), Елизабет, която трябва да държи формата, Анна Келман, за която не знам, има ли вече българско гражданство...Кои деца още, не мога да съобразя...
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Чет Яну 05, 2017 4:35 pm

Аз не разбрах веднага, че става дума за БИВШИ девойки, които сега ще играят като сениорки. :)
Да, това е интересно, коя от тях ще се втурне в елит.
Тогава да не забравяме и за Кристина Пограничная (Украйна), за момичетата от САЩ...

Но и за ДСВ много ми е интересно да наблюдавам. В Москва след един месец вече ще се срещнат на килима...
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот sharo 73 » Чет Яну 05, 2017 4:38 pm

аврора написа:
didona написа:Аз гледах онзи ден съчетанията на Александра от италианското първенство и никак не съм впечатлена. Спомням си, че беше получила много високи оценки, но не видях такова качество на изпълнението. Добра e, изпълнява много трудни неща и страшно я харесвам за това, но Боряна си остава единственото гимнастическо събитие досега. Исачанка е въртелива, но по беларуски точно, нещо ми липсва там, за да изпадна във възторг. :?

Точно така! И Александра, и Юлия, и Алина и някои други млади гимнастички имат своите плюсове и минуси. И сега всичко зависи, дали ще прогресират в най-добрата посока. Александра играе много сложно, но недостатъчно изчистено. Алина не е стабилна. На Юля също не й стига нещо за пълната картинка. Ще видим, коя ще оправдае надеждите. :)

В България сега има добри ДСВ: Галатея (която тази година е в ансамбъла, за добро ли, не знам), Вероника Любчова (дали ще стига времето за нея при Николай, който вече има националка Петя), Елизабет, която трябва да държи формата, Анна Келман, за която не знам, има ли вече българско гражданство...Кои деца още, не мога да съобразя...

Vsichki tezi momicheta ot Italy, Belarus,Russia si izpulnyavat trudnostite s tyalo dosta dobre taka che dori i da popileyat nyakoi ured pak shte sa v 10 ta a nie se borime da vlezem tam s pochti bezgreshna igra , za sujalenie.
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Simona`s » Чет Яну 05, 2017 5:03 pm

Как да ги стигнем ли? Като работим с децата, когато наистина са деца, а не когато станат вече девойки. Само за справка вижте деца на 5 години какви трудности с тяло са овладели- равновесие панше, пирует калцо, колбаска ( не зная как е на български този елемент); набор 2008, 2009 какви съчетания С УРЕДИ имат и то не спорадично направени за гевезлък, а с тях ходят по състезания и се съревновават с други свои наборки, т.е. имат състезания с уреди, а не като тук до ДМВ само въже и без уред.
Юлия Исачанко прави комби пируети, да речем, нашите ДСВ да се похвалят със същото? То националките ни могат да й завидят.
Само като пример.

Не може надеждата ти за световната гимнастика да е съсредоточена в едно още ненавършило девет години дете. Едно! Само едно! Друго на нейната възраст да ви прави впечатление?
Аватар
Simona`s
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот neshka admirer » Чет Яну 05, 2017 5:14 pm

аз като шаро73 също мисля, че ОЧЕВИДННО нещо изначално куза в нашата съвремена школа. не знам дали трябва да е точно централизирана подготовка или да се повишат изискванията към клубовете и треньорите, или и двете, или нещо друго като мярка, но тя трябва да е РАДИКАЛНА.
поне пет други държави изваждат невероятни момичета - по няколко, а къде са нашите?! една Буба пролет прави... на Йони и на Поли също се надявам, разбира се и на останалите наши красавици, но чудеса рядко се случват под небето. мисля, че треньорите като цяло са в дълг към децата ни. съгласна със симона :evil:

дидона, можете ли да ми помогнете с линк към новите съчетания на александра от италия? :evil:

хф135, милена балдазари също забелязах с голямо удоволствие! :evil:
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Simona`s » Чет Яну 05, 2017 5:21 pm

Хубаво, централизирана ще бъде подготовката след определена възраст, но преди тя да се случи, трябва много сериозна основа.
Следя ютюб канала на едно пет-годишно украйнче. Детето е без особени данни и в началото беше пълно пънче, иначе красиво като иконка. Обаче треньорката му обясняваше как първата година се ходи на тренировки три пъти седмично по два часа, втората година вече тренировките са по два часа и половина и веднъж хореография, на третата година се увеличават още като се включват и индивидуални тренировки, значи говорим за деца на няма и седем години, които са в залата всеки ден. Такова нещо тук няма. Има го само при Елвира. И резултатите са налице.
Изображение
Изображение

Но в Русия, Украйна, Беларус ХГ е религия.
Аватар
Simona`s
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот аврора » Вто Яну 10, 2017 8:42 pm

https://www.sport-express.ru/rhythmic-g ... y-1077411/

Международная федерация гимнастики (FIG) за ошибки во время чемпионата Европы по художественной гимнастике 2016 года вынесла предупреждение российскому судье Елене Нефедовой. Как сообщает пресс-служба FIG, после жалобы со стороны Азербайджанской федерации гимнастики было открыто дисциплинарное дело. Предупреждение также получили Хайди Брюнедер, Доминик Мюллер-Лот и Джилберте Джанадда. Судьями были допущены ошибки при выступлении азербайджанских и болгарских спортсменок. Кроме того, арбитры обязаны выплатить по тысяче швейцарских франков за издержки по работе комиссии FIG.

-------------------------------------------------------

Какво беше на ЕП? Разбирате ли, какви бяха грешки по отношението към българките? :?
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот nadton » Вто Яну 10, 2017 9:14 pm

Доколкото си спомням правилника или трябва да спрат веднага при сгрешена музика или, ако започнат, всичко изиграно до спирането се зачита и новото оценяване трябва да започне след момента на спиране, а при нас практически игнорираха първото изиграване. Но може и да бъркам.
За какво са ми красиви думи, когато са изчерпани от съдържание. Слушай с разума си, не с очите.
Бог обича всички, дори и грешните!
Аватар
nadton
Световен шампион
Световен шампион

Предишна

Назад към Състезания 2016