Катрин Тасева

Модератори: аврора, KrasiK

Kaтрин Тасева

Мнениеот katrintaseva1997 » Сря Сеп 03, 2008 12:32 am

някои има ли видео на катрин тасева :gold: :winner3:
Аватар
katrintaseva1997
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот mimita » Сря Сеп 03, 2008 8:24 am

Катрин ти си супер :arrow: :arrow: :arrow:
Изображение
Аватар
mimita
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот mi6onda2 » Сря Сеп 03, 2008 1:34 pm

аз не се сещам за кое момиче се говори ............
Някой може ли да ми покаже нейно клипче или снимка!
Аватар
mi6onda2
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот navka » Сря Сеп 03, 2008 2:14 pm

Да аз също не се сещам! :evil: :evil: :evil:
Anna Bessonova is thе best!!!
Изображение
Аватар
navka
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот TEODORANIKOLOVA » Сря Сеп 03, 2008 4:43 pm

navka написа:Да аз също не се сещам! :evil: :evil: :evil:

и аз :oops:
ИзображениеИзображение
Аватар
TEODORANIKOLOVA
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот mimi999965 » Сря Ное 26, 2008 9:21 pm

katrin ti si super
mimi999965
Новак
Новак

Мнениеот zibi » Сря Ное 26, 2008 9:27 pm

ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars?
Аватар
zibi
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот zibi » Сря Ное 26, 2008 10:17 pm

Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars?
Аватар
zibi
Световен шампион
Световен шампион

Re: Катрин Тасева

Мнениеот scanteie » Пет Авг 15, 2014 9:54 pm

И моят ОТКРАДНАТ момент с Катрин!
Изображение
Прекрасна си Кати! Моята надежда! Видях родителите ти,поздравих ги! КЪСМЕТЛИЙКА СИ! ТИ СИ ПРЕКРАСНА! Продължавай така, не забравяй, че винаги има какво да научиш, бъди все така отговорна преди старт и ще се получи! Целувки за теб, Брани и Неви! И КЪСМЕТ! :0095:
scanteie
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Кристияна » Съб Апр 25, 2015 8:35 pm

Кристияна
Потребител
Потребител

Мнениеот аврора » Съб Апр 25, 2015 9:26 pm

Кристияна написа:http://www.sportal.bg/news.php?news=544207 :D

Благодаря много за линка! :evil:
Сега ще сложа статията.
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Съб Апр 25, 2015 9:32 pm

Запомнете това име - Катрин Тасева

Изображение

Коя е Катрин Тасева? Родена е преди 17 години в Пловдив, още на 3 годинки влиза в залата по художествена гимнастика. "Започнах да тренирам гимнастика в Пловдив на 3-годишна възраст и много ми харесваше. В началото гледах какичките как играят с лентата и аз исках да съм като тях. Колебаех се между спортни танци и гимнастика, но по-късно се ориентирах само към гимнастиката", споделя младата грация.

Изображение

Преди пет години пристига в София и става част от националния отбор. Първоначално е избрана в ансамбъл девойки с треньор Валентина Симеонова. Веднага започват подготовка за европейско първенство, а след него преминава в националния отбор като индивидуална състезателка при девойките. Отскоро е в държавния тим при жените, а личен треньор в момента й е Бранимира Маркова. Нешлифован диамант Играта на талантливата Катрин не остава незабелязана и през 2013 г. в Интернет форум почитателка на гимнастиката я нарича "нешлифован диамант", а дори намира в изпълненията й част от великата Алина Кабаева. "Радвам се, че ме сравняват с нея, но според мен нямаме нищо общо, стиловете ни са абсолютно различни". Първи досег до Световната купа През 2015 година за първи път Катрин участва в официалното класиране на турнир за Световна купа. Дебютът й е в Букурещ, където заема пето и осмо място. "Въобще не се притеснявах като за първо голямо състезание, бях много спокойна, въобще не ми правеше впечатление, че играя със световни шампионки и с най-добрите в света", обяснява пловдивчанката. Модел за подражание Катрин много харесва играта на Мария Петрова и Теодора Александрова, но няма идоли, на които би искала да подражава. Предпочита да залага на собственото си излъчване.

Изображение

Младата грация е по цял ден в залата и това налага излизане на индивидуален план още в 6 клас. В момента е 11 клас в 166 Спортно училище "Васил Левски" в София. "Не ми остава много време за училище, но в почивния ден - понеделник, отивам и питам съучениците си какъв материал са взели и т.н. Любовта й към художествена гимнастика е много голяма, тъй като прави изключително много саможертви в името на спорта. Смята, че определено си струва да посвещава толкова голяма част от времето си на гимнастиката: "Когато хората те харесват и оценяват това, което им показваш, си струва да се жертваш. Има много моменти, в които съм искала да се откажа, но няма как без тях."

Изображение

Като всяка гимнастичка, Катрин не прави изключение и трябва много да внимава за теглото си. Признава обаче, че има проблем с това: "Имам много голям проблем с килограмите, много ми се карат. Доста се ограничавам, гледам да не вечерям. Закусвам малко - примерно шоколад, нещо което да ми даде енергия. На обяд също хапвам нещо малко - салата или друга лека храна." Много близка е с друга национална състезателка - Невяна Владинова: "Тя е най-близкият ми човек в живота и в гимнастиката. И двете не сме от София, живеем заедно от много време. Първо тук, в залата, а вече в апартамент близо до залата." Катрин е далеч от модната тенденция гимнастичка-футболист. Има по-голям приятел от нея, който се занимава с брейк. Въпреки многото часове, които прекарва в залата, тя има време и за любов: "Намираме време един за друг, заедно сме доста често. И тук сме заедно с Неви - нейният приятел също е брейкър и те двамата дори живеят къща до къща."

Изображение

Няма много време за забавления, особено когато е в състезателен период. През останалото време обаче се случва да излиза вечер, но само в почивния ден: "В почивния ден някой път си позволяваме да отидем на рожден ден. Обичаме да спим повече. Много обичам да танцувам." 17-годишната гимнастичка още не мисли за отказване от гимнастиката, но е категорична, че след края на кариерата си няма намерение да продължи в тази сфера: "Не съм мислила много какво ще правя след това, но по-скоро бих се занимавала с театър - да не е свързано с гимнастиката, не искам да съм треньор. Може би ще кандидатствам в НАТФИЗ." Рядко има време за най-близките си заради многобройните часове, които прекарва в залата. Родителите й са разделени. Майка й живее в Пловдив, а баща й във Франция, много рядко се вижда и с двамата. Има братче на 2 години и скоро очаква сестричка от втората си майка. "Родителите ми идват да ме виждат от време на време, но са заети, а от Франция е още по-сложно. Лятната ваканция аз пак нямам време, защото съм на възстановителни лагери и общо взето почти не остава време за тях."

Изображение

Въпреки че се вижда рядко със семейството си, именно то е нейната опора на важните състезания: "За състезанията идват, когато има възможност. Приятелят ми също ме подкрепя, а и близки приятели от София, както и малките деца - нашите фенове." Катрин признава, че е много импулсивна и емоционална личност, трудно сдържа емоциите си. Понякога това много й пречи, а друг път й е от полза. Както самата тя казва: "зависи в каква ситуация съм".
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот kik » Съб Апр 25, 2015 10:18 pm

Днес, гледайки Катрин докато загряваше за ДП Елит се питах кой я тренира. Дори след като свърши първата група с Невяна само Е.Ангелова я гледаше от време на време какво прави. Изненадана съм, че треньор й е Бранимира Маркова, по нищо не си личеше, освен че беше с Ефросина докато я извеждаха за съчетание. Не мисля, че му обръщат достатъчно внимание на това момиче. Много ми беше мъчно като гледах, а по нищо не отстъпва на Невяна и най-вече Сара. На тренировъчния терен дори видях 4-ни и 5-ни пируети от нея. Но сякаш нямаше мотивация сама да си тренира, сякаш жадуваше някой да й обърне внимание. Все пак утехата ми е, че Ефросина не я игнорира, но симпатиите на старшата (като им изключим Мария и Невяна) са повече към Сара и Радина. Поне от това, което видях днес.
kik
Модератор
Модератор

Мнениеот leonalewis » Нед Май 24, 2015 6:46 pm

Катрин Тасева от Левски спечели четирите златни медала на финалите на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика за Купа "Левски", приз "Маргарита Рангелова" и приз "Аябе", който завърши в зала "Универсиада". Организатори са КХГ Левски, БФХГ. Турнирът се провежда и с финансовата помощ на Столична община.

Тасева, която вчера победи в многобоя, е първа на обръч с оценка 17.450 точки, на топка със 17.750 точки, на бухалки със 17.550 точки и на лента със 17.700 точки. На лента тя раздели златото със Сара Стайкова (Левски-Триадица), след като и двете получиха по 17.700 точки. На обръч втора е Стайкова с 16.550 точки, а трета - Катерина Геричова (Чехия) с 14.450 точки. Стайкова взе и сребро на топка със 17.450 точки, а трета е Адиса Биелич (Босна и Херцеговина) с 14.150 точки. На бухалки втора е Ерика Зафирова (Олимпия 74) с 15.850 точки, а трета - Катерина Геричова (Чехия) с 14.000 точки. Гъркинята Йоана Анагностопулу е трета на лента с 14.350 точки. Приз "Маргарита Рангелова" получи треньорката Валентина Симеонова. При девойките шампионка на въже в Дамяна Белова (Левски) с 13.550 точки, на обръч първа е Мариета Иванова (Тракия Пловдив) с 13.800 точки, а на бухалки спечели Анна Шивачева (Левски Витоша) с 12.950 точки. На топка първото място разделиха Мариета Иванова и Настасия Гвоздич (Ритъм, Сърбия) с еднакви оценки от по 12.650 точки.

Браво на Катрин! Поздравления за силното представяне и високите оценки, доста стабилни и като за международно състезание. В профила й във фейсбук е качила видео, на което върти четворно и половина панше и го е посветила на Бранимира Маркова :? Силно се надявам да я видим на Световното :)

https://www.facebook.com/katrin.taseva?fref=ts- това е линкът към профила й, не знам как да постна само видеото :evil:
leonalewis
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот didona » Нед Май 24, 2015 7:38 pm

Не мога да го видя това панше :? Но е много мило, че го е посветила на Бранимира Маркова :D
Страхотни оценки за Катрин, поздравления за това борбено момиче :evil: Сара, доколкото видях, вчера отново е била колеблива , но днес е спечелила златен медал на любимата ми лента :D
Честито на Мариета Иванова, Дамяна Белова и Анна Шивачева за златните медали :evil:
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Следваща

Назад към Изявени българки гимнастички