Екатерина Селезньова / Ekaterina Selezneva (RUS)

Модератори: аврора, KrasiK

Re: Екатерина Селезньова / Ekaterina Selezneva (RUS)

Мнениеот Хореография » Вто Сеп 10, 2019 11:51 am

10.09.2019
https://rsport.ria.ru/20190910/15585142 ... es-x3V22Ng

Селезнева заменила Солдатову в составе сборной России на ЧМ-2019

Изображение

МОСКВА, 10 сен — РИА Новости, Сергей Смышляев. Гимнастка Екатерина Селезнева заменила четырехкратную чемпионку мира Александру Солдатову в составе сборной России на чемпионате мира в Баку, сообщили РИА Новости в пресс-службе Всероссийской федерации художественной гимнастики (ВФХГ).
Солдатова в воскресенье снялась с финалов упражнений с булавами и лентой в рамках этапа Кубка вызова в португальском Портимау из-за плохого самочувствия. Таким образом, на чемпионате мира Селезнева выступит вместе с Диной и Ариной Авериными.
Также произошла замена в сборной России в групповых упражнениях: вместо Веры Бирюковой выступит Евгения Леванова. Полностью состав выглядит следующим образом: Мария Толкачева, Анастасия Максимова, Анастасия Шишмакова, Леванова и Анжелика Стубайло.
Чемпионат мира по художественной гимнастике пройдет в Баку с 16 по 22 сентября.
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот paolina.a » Вто Сеп 10, 2019 12:33 pm

Хореография написа:10.09.2019
https://rsport.ria.ru/20190910/15585142 ... es-x3V22Ng

Селезнева заменила Солдатову в составе сборной России на ЧМ-2019

Изображение

МОСКВА, 10 сен — РИА Новости, Сергей Смышляев. Гимнастка Екатерина Селезнева заменила четырехкратную чемпионку мира Александру Солдатову в составе сборной России на чемпионате мира в Баку, сообщили РИА Новости в пресс-службе Всероссийской федерации художественной гимнастики (ВФХГ).
Солдатова в воскресенье снялась с финалов упражнений с булавами и лентой в рамках этапа Кубка вызова в португальском Портимау из-за плохого самочувствия. Таким образом, на чемпионате мира Селезнева выступит вместе с Диной и Ариной Авериными.
Также произошла замена в сборной России в групповых упражнениях: вместо Веры Бирюковой выступит Евгения Леванова. Полностью состав выглядит следующим образом: Мария Толкачева, Анастасия Максимова, Анастасия Шишмакова, Леванова и Анжелика Стубайло.
Чемпионат мира по художественной гимнастике пройдет в Баку с 16 по 22 сентября.

Ай,ай, ай! Честито ни на всички почитатели на Селезньова :evil: ! Най-вече на neshka_admirer - а не вярваше, че ще изберат твоята любима Катя. :D
Едновременно с това много притеснително и тъжно за Саша. Дано всичко е наред и успее да изкара Олимпийския цикъл докрай и да вземе още каквото може от спорта. :cry: :evil:
Аватар
paolina.a
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот symb » Вто Сеп 10, 2019 2:14 pm

Феновете на Селезньова трябва да сте много щастливи от тази новина. Дано да направи добро представяне.
symb
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Хореография » Сря Фев 12, 2020 5:43 pm

Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот neshka admirer » Пет Фев 14, 2020 5:30 pm

paolina.a написа:
Ай,ай, ай! Честито ни на всички почитатели на Селезньова :evil: ! Най-вече на neshka_admirer - а не вярваше, че ще изберат твоята любима Катя. :D
Едновременно с това много притеснително и тъжно за Саша. Дано всичко е наред и успее да изкара Олимпийския цикъл докрай и да вземе още каквото може от спорта. :cry: :evil:

Ау, как съм пропуснала да благодаря за тази честитка... Благодаря! :evil: :evil: :evil:
Да, стават чудеса, много съм щастлива за Катя, че дочака отплата за усилията си, макар обстоятелствата, при които получи шанс, да не бяха най-добрите ... Сега дори имам слаба (ама много слаба) надежда, че ще намери място в Токио. Поне са й казали, че "есть шансы", надявам се. Гледам г-жа Винер вече лично я изпраща, посреща и ръкопляска... Коментаторките, които през две изречения възхваляват Ирина Александровна, вече не номерират Катя под № 4, нито обясняват как първите три я превъзхождат... Ами колко жалко, че написаха правилника като за други гимнастички. Тази година счетнията на Катя не са с особени новости, но аз си я харесвам - съвършена гимнастичка, изразителна във всяко движние! Чакам да видя топката израоботена и изиграна с всичко. Макар, че я нарочиха за кралица само на обръча...
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот paolina.a » Пет Фев 14, 2020 8:46 pm

neshka admirer написа:
paolina.a написа:

Ау, как съм пропуснала да благодаря за тази честитка... Благодаря! :evil: :evil: :evil:
Да, стават чудеса, много съм щастлива за Катя, че дочака отплата за усилията си, макар обстоятелствата, при които получи шанс, да не бяха най-добрите ... Сега дори имам слаба (ама много слаба) надежда, че ще намери място в Токио. Поне са й казали, че "есть шансы", надявам се. Гледам г-жа Винер вече лично я изпраща, посреща и ръкопляска... Коментаторките, които през две изречения възхваляват Ирина Александровна, вече не номерират Катя под № 4, нито обясняват как първите три я превъзхождат... Ами колко жалко, че написаха правилника като за други гимнастички. Тази година счетнията на Катя не са с особени новости, но аз си я харесвам - съвършена гимнастичка, изразителна във всяко движние! Чакам да видя топката израоботена и изиграна с всичко. Макар, че я нарочиха за кралица само на обръча...

:evil:
Аз си мисля, че Арина за жалост е поразклатена от контузии е допоследно ще тръпнем коя ще бъде втората освен Дина. Макар че не вярвам точно на Олимпиадата да разделят близначките, ако Арина не се възстанови може да стане интересна ситуация. Тогава шансът на Селезньова ще се увеличи пред другите. Например не съм от хората, които виждат Лала на Олимпиада, дори и да е обявена за любимка на Винер. Мисля, че не би пратила все пак по- "неопитна" гимнастичка.
Наистина е неприятен начинът по който се добра до шансът си Селезньова, но в държава с толкова богат избор и качествени гимнастички като Русия понякога това е и единственият. Поне така си мисля.
Аватар
paolina.a
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот neshka admirer » Пет Фев 14, 2020 10:07 pm

нали медалът винаги има две страни. за жалост случаят на катя е едно поредно доказателство, че съчетанията, трудностите и гимнастичките се оценяват различно в зависимост от особеностите на момента. :(
лала нямам представа какви са й шансовете. аз се надявам освен на катя селезнева и на победушкина, евентуално трубникова... поне играят красива гимнастика.
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Предишна

Назад към Изявени чуждестранни гимнастички