**FIG World Cup Sofia 12-14.04.2019 BUL

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: **FIG World Cup Sofia 12-14.04.2019 BUL

Мнениеот neshka admirer » Вто Апр 16, 2019 2:08 pm

пак в защита на националната чест, ще кажа, че публиката иска, очаква и тръпне ансамбълът ни да заема първите места. това е доста добре подплатено с аргументи, има и емоции разбира се. ми не, не трябва да чувстваме вина за това. дали русия, украйна, италия или друг отбор съперничи, ние си държим за нашите и изразяваме разочарование когато някой ни измести, а когато има съмнение, че журито не е обективно, се възмущаваме. може да сме с основание или не, обаче не сме обиждали никоя състезателка. може би италианската, руската, украинската публика никога не си позволява такива просташки емоции? е, да, не сме като испанците, които са в див възгорг от всичко и от всички, просто друг темперамент. в една зала, пълна с народ, винаги ще се намерят хора с различни възприятия и възпитание. отказвам да чувствам неудобство.

по-голямо неудобство имам като чета тук негативни отзиви и направо присъди към нашите си момичета.
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот krotkakotka » Вто Апр 16, 2019 2:37 pm

Добре, че интернетът даде трибуна на анонимните да си се излагат както им душа сака, че и да се чувстват значими, докато обсъждат тия дето застават с името, както с грешките, така и с успехите си пред всички.
krotkakotka
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот paolina.a » Вто Апр 16, 2019 3:59 pm

За публиката и аз да кажа, защото и аз споменах в миналия си пост тук за освиркванията, та да не съм разбрана погрешно. Аз бях в същия сектор, в който бях и на световното - А2.5. И двата пъти уцелих доста тих и спокоен сектор със спокойна публика. Толкова спокойна, че отвреме навреме като спонтанно извиквах "дръж" или "браво" имах чувството, че всички са ме чули и ще ме обявяат за луда може би, или ако не това, то поне да ги подразня :D . Също толкова спокойна и изпълнителна, че на плясканията на съчетания и т.н. ние като сектор не участвахме. :D
За частта със ставането - наистина е малко странно очакване да не се мърда от стола часове наред (тъй като отново имаше огромни разминавания за часове-почивки и т.н. и реално, за да не изпуснеш нищо трябваше да не мърдаш от залата). Камоли когато има дечица. Ами така е - щеш, не щеш правиш път и това е. А на децата честно казано не им пука кой и кога играе и въобще не съобразяват тези неща. Правиш път бързо да могат да се изнесат и така. :D :D Ние бяхме точно май до някаква вип зона?! преградена с разни стъкла - абе не знам, ама постоянно минаваха от там дечица и възрастни.
За освиркването на Украйна след излизането на оценката им - съгласявам се с вас, че наистина сме емоционален народ, за който като види самата ситуация е нормално да се чуе по някое и друго "еее". Не мога да оправдая обаче и чутото "еееее" при качването им на стълбичката. Аз и компанията ни го чухме, така че заставам зад думите си, че го е имало. При него вече няма емоционалност и какъвто и да е друг "оправдаващ" фактор.
Хубаво впечатление ми направи, че имаше минимално "тарикати", които да си седят на столченцата, докато върви химна. Дори ми направи впечатление, че хора влизащи-излизащи от залата се "заковават" на място като чуят, че е започнал химн. :)
Аз мисля, че сме добра публика, която поназнайва това-онова за гимнастиката, което ни предполага да сме и една идея по-емоционални. :)
За свинщината след това - няма да коментирам, това си е световен "феномен"(изключае японците :) ). :(
Fiat iustitia et pereat mundus.
Аватар
paolina.a
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот violet7777 » Вто Апр 16, 2019 6:45 pm

paolina.a написа:Преглеждах наново съчетанието на бухалки и обръчи на нашите, та да видя грешката. Оказа се, че съм я видяла и в залата, ама не съм обърнала внимание качествено. Не мога да разбера Стефи дали беше много добре замаскирано прекъсване на кълбото или това+подхлъзване и падане, но определно спаси бухалката. На вид уж не много сложен елемент - пък явно си е ужасно рисков. Но на видеото много хубаво се вижда реакцията, която предизвикват нашите момичета. Посмях се за искрената реакция на жената на 3:18 от видеото: https://www.vbox7.com/play:efb7f5f715 :D

Май само аз от целия форум не виждам пустата грешка. На коя мин е моля?
violet7777
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот paolina.a » Вто Апр 16, 2019 6:49 pm

violet7777 написа:
paolina.a написа:Преглеждах наново съчетанието на бухалки и обръчи на нашите, та да видя грешката. Оказа се, че съм я видяла и в залата, ама не съм обърнала внимание качествено. Не мога да разбера Стефи дали беше много добре замаскирано прекъсване на кълбото или това+подхлъзване и падане, но определно спаси бухалката. На вид уж не много сложен елемент - пък явно си е ужасно рисков. Но на видеото много хубаво се вижда реакцията, която предизвикват нашите момичета. Посмях се за искрената реакция на жената на 3:18 от видеото: https://www.vbox7.com/play:efb7f5f715 :D

Май само аз от целия форум не виждам пустата грешка. На коя мин е моля?

Началото на съчетанието проследи Стефи и особеното й приземяване (в Пезаро направиха отново грешки на този елемент, но тогава Мадлен не успя да захлупи бухалката): 1:04-07
Fiat iustitia et pereat mundus.
Аватар
paolina.a
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Beni_68 » Вто Апр 16, 2019 10:54 pm

В момента по НОВА СПОРТ тече повторение на многобоя - по програма до 4 ч. сутринта :shock: - за всички, които нещо са пропуснали или искат да преповторят.
Beni_68
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот maidenly » Сря Апр 17, 2019 7:17 pm

Би било много неприятно ако момичетата от ансамбъла са изгонили децата за автографи. Иска ми се да вярвам, че са им казали след края на състезанието.
maidenly
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот додо » Сря Апр 17, 2019 7:26 pm

Невяна ще ни изненада много положително скоро, имайте малко вяра. Виждам,че много хора я сравняват с Линой. И при двете има рециклиране на стари елементи и динамична игра, но Невяна поне има два пируета в програмата. Някак немога да си представя гимнастичка(Линой) претендираща за злато да върти един умрял панше в цялата си програма от 4 съчетания. Мразя този правилник, дано го сменят скоро.
Аватар
додо
Модератор
Модератор

Мнениеот Veliana » Чет Апр 18, 2019 12:53 am

[quote="mamag"]все пак, Simona's, малко милост за майката на Неви, която чете тук - опитах се да се поставя на мястото на тази жена...ми кофти е...а не е като да не съм се наслушала на критики за моята собствена щерка в последните няколко години, а тя далеч не носи товара, който носи Неви и другите момичета, които обсъждаме тук.[/quite

And what about Katrin’s mother? Or it is that only Neviana has mother? The double standarts here in the groups makes me feel so bad for Katrin that because of this I started disliking Neviana.

Sorry for texting in English but I do not have the cirylic keyboard installed.
Veliana
Регистриран
Регистриран

Мнениеот sharo 73 » Чет Апр 18, 2019 9:13 am

Veliana написа:
mamag написа:все пак, Simona's, малко милост за майката на Неви, която чете тук - опитах се да се поставя на мястото на тази жена...ми кофти е...а не е като да не съм се наслушала на критики за моята собствена щерка в последните няколко години, а тя далеч не носи товара, който носи Неви и другите момичета, които обсъждаме тук.[/quite

And what about Katrin’s mother? Or it is that only Neviana has mother? The double standarts here in the groups makes me feel so bad for Katrin that because of this I started disliking Neviana.

Бихте ли ми цитирали кои коментари в тази тема са обидни за Катрин и семейството и ? Аз такиви не видях .Да имало е критики към килограмите и , направи на съчетания , небивалици казани в интервюта или обръщения в инстаграм към феновете че “ нямало да я смачкат “ а и други драматизми но никъде не е имало списвания че е играла грозно , безобразно че е ветеран и ще се сгромоляса .Всичко това ми намирисва на законите в джунглата където всички се нахвърлят да атакуват когато помиришат кръв ..Хайде няма нужда , Неви си е отнасяла критиките където е трябвало .
PS - Мен лично английският Ви не ме притеснява но ми е странно как където и по света да сте нямате достъп до смарт телефон където се превключва на Български с едно кликване . :wink:
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот aagk » Чет Апр 18, 2019 9:25 am

[quote="Simona`s"] Между другото в събота ансамбъла ни се качи в публиката при Ели Бинева и Галатея Гергова и изгониха малките момиченца, които искаха да се снимат с тях. Не коментирам. ;) [quote="Simona`s"]

След като се цитира името на дъщеря ми, логично беше да говоря с нея и да я попитам. Винаги сме държали на добрите обноски, възпитание и тя е наясно отдавна кое не е правилно, етично и т.н.
В случая, тя твърди, че не е била на мястото, където и когато се е случило това, възможно е да сте се припознали.
aagk
Gymfan
Gymfan

Мнениеот venbo » Чет Апр 18, 2019 11:39 am

aagk написа:
Simona`s написа: Между другото в събота ансамбъла ни се качи в публиката при Ели Бинева и Галатея Гергова и изгониха малките момиченца, които искаха да се снимат с тях. Не коментирам. ;)
Simona`s написа:
След като се цитира името на дъщеря ми, логично беше да говоря с нея и да я попитам. Винаги сме държали на добрите обноски, възпитание и тя е наясно отдавна кое не е правилно, етично и т.н.
В случая, тя твърди, че не е била на мястото, където и когато се е случило това, възможно е да сте се припознали.

Аз не знам кой кого е изгонил,но ясно чух как водещият призова по микрофона всички деца да напуснат сектора,в който са момичетата от НО.
Аватар
venbo
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот evenfall » Чет Апр 18, 2019 1:03 pm

Водещият призова да се оттеглят, докато си проведат играта и връчат последната награда, защото децата вече бяха на път да се изпогазят по стълбите, за да се докопат до Ели Бинева.
Тук е мястото и родителите да ги научат кога и как може да се взимат автографи. Да не говорим, че още си спомням ужасът от световното, когато тръгнаха да се катерят до Аверини, по време на финалите на ансамблите. Пред очите ми беше потенциално "новото Индиго".
It is the hardest thing you'll ever love.

https://youtu.be/TBYiQOjKYa0
Аватар
evenfall
Модератор
Модератор

Мнениеот krotkakotka » Чет Апр 18, 2019 1:28 pm

sharo 73 написа:
Veliana написа:
mamag написа:все пак, Simona's, малко милост за майката на Неви, която чете тук - опитах се да се поставя на мястото на тази жена...ми кофти е...а не е като да не съм се наслушала на критики за моята собствена щерка в последните няколко години, а тя далеч не носи товара, който носи Неви и другите момичета, които обсъждаме тук.[/quite

And what about Katrin’s mother? Or it is that only Neviana has mother? The double standarts here in the groups makes me feel so bad for Katrin that because this I started disliking Neviana.

Бихте ли ми цитирали кои коментари в тази тема са обидни за Катрин и семейството и ? Аз такиви не видях .Да имало е критики към килограмите и , направи на съчетания , небивалици казани в интервюта или обръщения в инстаграм към феновете че “ нямало да я смачкат “ а и други драматизми но никъде не е имало списвания че е играла грозно , безобразно че е ветеран и ще се сгромоляса .Всичко това ми намирисва на законите в джунглата където всички се нахвърлят да атакуват когато помиришат кръв ..Хайде няма нужда , Неви си е отнасяла критиките където е трябвало .
PS - Мен лично английският Ви не ме притеснява но ми е странно как където и по света да сте нямате достъп до смарт телефон където се превключва на Български с едно кликване . :wink:

Имало е ескалация на гадни коментари към Катрин, но в друга тема, тогава дори нейната майка се намеси. Категорично съм против ненужно агресивните, та чак грозни и неконструктивни коментари, за която и да е гимнастичка. Тук наистина имаше коментар в тази тема, който беше от типа двойни стандарти, но веднага беше опроверган. Няма как да не се съглася с Шаро73, за джунглата и кръвта обаче. Ясно е, че и Катрин има своите фенове, но те някак си се появяват, само когато Неви не се е справила и това прави впечатление. Или пък пишат по чуждите форуми неща, които въобще не дръзват да пишат тук. А от друга страна доста от редовните членове на форума са поздравили Катрин за доброто представяне, ако и да не им е любимка.

Относно ансамбъла и момиченцата, не виждам никаква драма в това, че водещият ги е помолил да се махнат, най-малкото от съображения за сигурност, както evenfall вече е писала. Дори от влога на Симона е видимо, че са имали официална среща за автографи и снимка с публиката, т.е. нужно е било само малко търпение и всичко това, за което момиченцата са чакали, е било предвидено. Ако беше станал нкой инцидент, щяхме да се оплакваме и да хулим организацията, сега пък ансамбълът и водещият са груби.
krotkakotka
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот PoliM » Чет Апр 18, 2019 1:42 pm

Ами истината е, че децата са малко нахални... Съжалявам. Нито гледат гимнастика, нито ги интересува, само търчат наляво-надясно цяло състезание с тетрадки и тефтери, за да събират автографи от който им падне. Дори словенския ансамбъл бяха нападнали. Между другото в петък Алина и Настя излязоха, за да гледат беларуския ансамбъл. Децата веднага затърчаха към тях, момичетата подписваха, снимаха се, като почна изпълнението ги помолиха да изчакат, а малчовците се разсърдиха. Има си място и време за автографи, имаше закачени бележки из коридорите на залата, не е нужно да се пречи и на гимнастички, и на зрители, пък чак и опасни ситуации да се създават.
Аватар
PoliM
Европейски шампион
Европейски шампион

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания 2019