Инфо- Фонд. Информация за блокирани от БФХГ потребители

Модератори: kik, evenfall

Инфо- Фонд. Информация за блокирани от БФХГ потребители

Мнениеот symb » Вто Юли 23, 2019 10:27 pm

Едно бързо четиво с много похвали за Раева от Liliana Baesc(съдия):
https://www.facebook.com/BGRGfederation ... =3&theater

За тези които са си спечелили бан от страницата-майка:
ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СИЛНО ОБРЪЩЕНИЕ ДО ПРЕЗИДЕНТА НА БФХГ ИЛИАНА РАЕВА Iliana Raeva ОТ LILIANA BAESCU (съдия - бреве) от Румъния :

""Congratulations, Mrs Iliana Raeva, for the way you know to lead rhythmic gymnastics in Bulgaria. Congratulations for the decision to send four gymnasts to the world championship, showing to entire world that Bulgarian school does not stay in one gymnast. Congratulations for your belief in the juniors group beyond the mistakes they have made. Congratulations for the way you support all the gymnasts, coaches, judges and for the way you can keep close the legendary ladies of the Bulgarian rhythmic gymnastics. Congratulations for the way you treat gymnast’s parents and all those who help in any way Bulgarian rhythmic gymnastics. Success requires not only time, but also trust and support! I am a simple woman, I know these words have no weight but come from the depths of my heart. Deep respect for you, and entire bulgarian rhythmic gymnastics team! God bless you all!"

"Поздравления, госпожо Раева, за начина, по който ръководите художествената гимнастика в България. Поздравления за решението да изпратите 4 гимнастички на световното, показвайки на целия свят, че школата на България не се състои само от една гимнастичка. Поздравления за вярата ви в ансамбъла, виждаща отвъд грешките, които направиха. Поздравления за начина, по който подкрепяте всички гимнастички, треньори, съдии и за начина, по който държите близки всички легендарни дами на българската художествена гимнастика. Поздравления за начина, по който се отнасяте към родителите и към всички, които подкрепят спорта. Успехът изисква не само време, но и доверие и подкрепа. Аз съм обикновена жена, знам, че думите ми нямат тежест, но идват от дълбините на сърцето ми. Дълбоко уважение към вас и целия отбор на българската художествена гимнастика. Бог да ви благослови всички!"
symb
Световен шампион
Световен шампион

Re: ***1st Junior WCh 19-21.07.2019 Moscow RUS

Мнениеот neshka admirer » Сря Юли 24, 2019 1:16 am

то трябва да въведем рубрика "златният фонд", за да могат баннатите да се осведомяват...
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Re: ***1st Junior WCh 19-21.07.2019 Moscow RUS

Мнениеот Хореография » Сря Юли 24, 2019 8:55 am

neshka admirer написа:то трябва да въведем рубрика "златният фонд", за да могат баннатите да се осведомяват...

И аз си го помислих и ще го направим в раздел “Новини. Общи дискусии”. Научих вчера за промяната в опцията на фейсбук страницата на БФХГ, чрез която блокирани фенове не могат вече не само коментари да четат, но и основните публикации. Тази агресия с цел цензура от страна на БФХГ и тяхната фейсбук страница осъждам остро и намирам за абсолютно непрофесионална и уронваща амбицията на всички желаещи да популяризират спорта като такъв (вкл. и себе си)!!! :x :x :x
Оттук и моето собствено решение:
Използвайки “привилегията” :x :x на все още не блокиран потребител на страницата на БФХГ преостановявам всякакви активни действия в тази страница (коментари, лайкове и т.н.) и
докато е възможно ще копирам и разпространявам информацията от нея предимно тук в Форума, както и в Фейсбук в познатите ни групи за фенове, предлагайки я за коментари и дискусии.

Призовавам също други съфорумци да направят същото, за да продължи даването на публичност и гластност на информация от любимия спорт!
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Re: Инфо- Фонд. Информация за блокирани от БФХГ потребители

Мнениеот veda » Сря Юли 24, 2019 1:48 pm

Заради тъпоумните решения на някой трябва да се правят специални рубрики. Превърнаха федерацията в ЕООД. :x
Респект, госпожо Робева!
Аватар
veda
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот nadton » Сря Юли 24, 2019 2:17 pm

Хорео, намирам усилията ти и времето, което влагаш, за похвални, но ситуацията е безумна. Освен да търсим някой актуален хакер, който да я направи общодостъпна :)
Последна промяна nadton на Сря Юли 24, 2019 5:04 pm, променена общо 1 път
За какво са ми красиви думи, когато са изчерпани от съдържание. Слушай с разума си, не с очите.
Бог обича всички, дори и грешните!
Аватар
nadton
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот strelec » Сря Юли 24, 2019 4:14 pm

То от друга страна по-добре да не и чета на Кеса неграмотните репортажи или на Раева емоционалните изблици :) Има достатъчно други канали за информация :)
Та, може и да е за добро, кой знае ;)
Приятно ми е, и аз съм Пенка - блокирана във ФБ :)
strelec
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Хореография » Сря Юли 24, 2019 5:09 pm

nadton написа:Хорео, намирам усилията ти и времето, което влагаш, за похвални, но ситуацията е безумна. Освен да търсим някой актуален хакер, който да я направи общодостъпна :)

Може, защо не... Със сигурност има между хакерите фенове на ХГ, така че ще е само от помощ за всички... :D
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот symb » Сря Юли 24, 2019 5:49 pm

nadton написа:Хорео, намирам усилията ти и времето, което влагаш, за похвални, но ситуацията е безумна. Освен да търсим някой актуален хакер, който да я направи общодостъпна :)

Форума няма ли вътрешни хора в екипа на страницата? :lol:
symb
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Хореография » Сря Юли 24, 2019 5:57 pm

symb написа:

Форума няма ли вътрешни хора в екипа на страницата? :lol:

В обратния ред сме symb.... След “успешна” кариера в Форума потребител и модератор успя да намери работа в екипа на страницата на БФХГ... /разбира се визирам модератора тук Анна/
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот nadejda » Сря Юли 24, 2019 8:27 pm

Благодаря за темата и аз съм от баннатите и ще ми е полезно да чета. :evil:
Аватар
nadejda
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Springflower » Сря Юли 24, 2019 9:21 pm

В една от фен страниците във Фейсбук е поместено писмо обръщение до министър Красен Кралев относно блокираните потребители. Помествам текста:

Уважаеми министър Кралев,

Обръщам се към Вас не само в ролята Ви на министър на младежта и спорта и като такъв провеждаш държавната политика в тази област, но преди всичко като човек, доказал специалното си отношение към българската художествена гимнастика. Предполагам, че като почитател на този спорт се интересувате живо от всички новини свързани с актуални състезания и развитието на спорта като цяло. В подобно положение са и много фенове, които по стечение на обстоятелствата са блокирани в официалната фейсбук страницата на БФХГ и в резултат на новите рестрикции в тази социална платформа нямат достъп до публикациите там. В случая не искам да навлизам в подробности за причините, поради които тези потребители са блокирани, защото те са разнородни. Оценявам правото на БФХГ да контролира коментарите под отделните публикации и да отстранява неприлични или обидни такива. Дори не искам да повдигам въпроса, къде е границата за приемлива цензурата. В случия става въпрос единствено за правото на български граждани да се информират за работата на едно юридическо лице извършващо общественополезна дейност, какъвто е статутът на БФХГ. Чл. 3 ал. 1 от Закона за физическото възпитание и спорта гарантират управление на системата на спорта основани на публичност и прозрачност, а чл. 4 от Закона за достъп до обществена информация разписва, че всеки български гражданин има право на такава, като условията за достъп са равни за всички (чл.6 ал.2). Под обществена информация законът разбира всяка информация, свързана с обществения живот в Република България и даваща възможност на гражданите да си съставят собствено мнение относно дейността на задължените по закона субекти (чл.2 ал.1). На базата на тези закони Ви моля за проверка, доколко приемлив е отказът за информация на потребителите, имайки се предвид, че това е единствената платформа, на която БФХГ публикува актуална информация свързана с дейността ѝ като цяло и изявите на НО в частност, както и на събития от спортния календар. Ако българското законодателство все още не се произнесло по подобен казус, с интерес ще разгледаме и европейските практики или ще се обърнем към съответните институции за тълкувание.

Благодаря Ви предварително за отделеното време.

Ще помоля всички потребители, имащи отношение към този въпрос, да оставят кратък коментар или да харесат публикацията. Благодаря от сърце и на Вас.
Аватар
Springflower
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Хореография » Сря Юли 24, 2019 10:05 pm

Абсолютно заставам зад текста и приветствам усилията за преразглеждане на казуса на неговия автор.
Вече написах коментар под него и го разпространих в страница си.
Очаквам и се надявам също на много от вас да го сторят, защото отказ до информация е един вирус, който трябва да се лекува с всякакви средства!!! Благодаря предварително на всички предприели тази стъпка!!! :evil: :evil: :evil:
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Сря Юли 24, 2019 10:41 pm

За феновете- сирачета

https://www.facebook.com/BGRGfederation ... &__tn__=-R

ИЗЛОЖБА ПО СВЕТА СЪС СКУЛПТОРИ НА БЪЛГАРСКИТЕ "ЗЛАТНИ МОМИЧЕТА" - АВТОР НА ТВОРЕНИЯТА - СКУЛПТОРЪТ АЛЕКСАНДЪР ДАВИДОВ

https://www.bgonair.bg/a/36-sutreshen-b ... giIijF2haQ

Българската художествена гимнастика винаги е била сред спортовете, които са ни носили много радост, а самите ни представителки неслучайно са наричани "златни", защото въпреки смяната на поколенията, те винаги успяват да извоюват отличия с много труд и отдаденост.

Скулпторът Александър Давидов решава да увековечи красотата на спорта и на момичета в различни фигури. Той вече е изработил такава на Катрин Тасева. Споделя, че работата му по този проект е по-трудна от обичайното, защото запечатва моменти от съчетания, за които няма как да му позират и работи по снимки.

"Сега работя по първата скулптура на Боряна Калейн. И на Невяна Владинова сме заснели две съчетания, работя по тях", разказа скулпторът Александър Давидов в ефира на "България сутрин".

Той сподели още, че идеята му е дошла, след като е видял календар със снимки на "златните" момичета и избрал да започне с Катрин Тасева, след като е разбрал за нейна благотворителна инициатива.

"Направихме първите снимки и след това реших да направя всичките момичета. Първоначалната ми идея е да са поне 15 пластики в този размер. Това ще ми отнеме може би година и половина. Първата изложба при всички положения ще е тук в София", допълни Давидов пред Bulgaria ON AIR.

Той разкри, че планува бъдещите му творби да бъдат показани на различни места по света.

Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот emil_bs » Чет Юли 25, 2019 12:36 am

Съгласен съм по принцип с позицията ви и знам как бяха баннати повечето потребители от Facebook страницата на БФХГ - без никаква реална причина, само заради изразено по-различно мнение. Но според мен една страница във Facebook (било то и "официална") няма как да има тежестта на официален източник на информация (FB е частна социална мрежа, никой не е длъжен да е част от нея). За целта си има сайт на БФХГ в интернет (т.е. общодостъпен без никакви условия). На този сайт, в интерес на истината, се публикуват по-важните новини свързани с ХГ в България (раздел Новини). Новините реално имат същия текст, както постовете във FB. Така че по-скоро трябва да се настоява цялата информация от FB да се публикува и в сайта, за да е общо достъпна (включително за хора без Facebook). Но няма как министърът да им казва кой да блокират във FB и кой не.
emil_bs
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот nadton » Чет Юли 25, 2019 9:14 am

Не съм юрист, но мисля, че водещото в случая е определението официална страница, а не платформата, на която се осъществя комуникацията. Освен това фейсбук предлага алтернативи извън блокирането на потребители. Ако някой юрист пожелае, нека се включи със съвет, как възможно най-точно да формулираме искането, за да избегнем увъртане.
За какво са ми красиви думи, когато са изчерпани от съдържание. Слушай с разума си, не с очите.
Бог обича всички, дори и грешните!
Аватар
nadton
Световен шампион
Световен шампион

Следваща

Назад към Новини. Общи дискусии.