Корона вируса и международните турнири

Модератори: kik, evenfall

Re: Корона вируса и международните турнири

Мнениеот ЛОЛА » Вто Мар 24, 2020 4:39 pm

Аз пък мисля, че няма да издържат Неви и Катрин. Дано не съм права, но ми се струва че няма да имат мотивация за още една година.
ЛОЛА
Потребител
Потребител

Мнениеот symb » Вто Мар 24, 2020 4:47 pm

В инстаграм Катрин обяви, че остава до закриването на игрите в Токио. Без значение кога ще бъдат те.
Всичките момичета са тренирали толкова много и да се твърди, че ще откажат ми изглежда смехотворно.
symb
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот paolina.a » Вто Мар 24, 2020 4:52 pm

symb написа:В инстаграм Катрин обяви, че остава до закриването на игрите в Токио. Без значение кога ще бъдат те.
Всичките момичета са тренирали толкова много и да се твърди, че ще откажат ми изглежда смехотворно.

Тъкмо идвах да го напиша и вече потвърдено. :)
Аватар
paolina.a
Европейски шампион
Европейски шампион

Мнениеот Хореография » Вто Мар 24, 2020 5:28 pm

Приветствам с две ръце това решение!!! Няма нищо по-важно от сигурността по здравето на състезателите!
Това решение носи със себе си и изцяло нова гимнастическа обстановка, както за нашия щаб, така и тези на конкуренцията а и за ФИГ изцяло.
Интересно дали предвидения нов Правилник ще влезе в сила и от кога. И ако влезе от новия сезон коя от примите в нашия отбор и от конкуренцията ще го използва най-добре в подготовката си и представи шедьоври...
А дали е добро решение, в олимпийска година да се изпробва нов Правилник, както за състезатели и треньори така и за съдии???
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот paolina.a » Вто Мар 24, 2020 5:41 pm

Хореография написа:Приветствам с две ръце това решение!!! Няма нищо по-важно от сигурността по здравето на състезателите!
Това решение носи със себе си и изцяло нова гимнастическа обстановка, както за нашия щаб, така и тези на конкуренцията а и за ФИГ изцяло.
Интересно дали предвидения нов Правилник ще влезе в сила и от кога. И ако влезе от новия сезон коя от примите в нашия отбор и от конкуренцията ще го използва най-добре в подготовката си и представи шедьоври...
А дали е добро решение, в олимпийска година да се изпробва нов Правилник, както за състезатели и треньори така и за съдии???

Имайки предвид, че се отлагат, а не отменят, би трябвало новият правилник да влезне в сила след преминаването на игрите.
Аватар
paolina.a
Европейски шампион
Европейски шампион

Мнениеот PoliM » Вто Мар 24, 2020 5:52 pm

Радвам се, че взеха това решение. То нямаше и как, каквото и да са си мислили от МОК. Отделно не смятам, че някой ще се откаже дотогава. В крайна сметка сезонът така или иначе надали ще започне по-рано от есента, а ОИ могат да се проведат и преди лятото на 2021. Добра възможност момичетата да се подготвят отлично, стига да не губят мотивация.
Аватар
PoliM
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Моничка » Вто Мар 24, 2020 6:11 pm

Не знам по кой правилник ще се догодина ...ето и думите на Винер : "For this year, athletes will learn new elements, prepare and implement their programs to the maximum, they will be able to compete at the Games in the best possible way. The Russian national team also continues to train, we are doing everything possible to show ourselves in the best way in a year, to shine brightly on the Olympic carpet and delight our beloved fans with our routines"
Моничка
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот just_a_fan » Вто Мар 24, 2020 8:12 pm

Нямаше как да стане другояче. Интересно ще се организира ли световно тази година - по-скоро не. Убедена съм, че и Неви ще направи всичко възможно да остане и догодина. Аз се чудя и за Катя Галкина. А също ми е любопитно Максимова от руския ансамбъл дали ще удари рекорд 30-годишна гимнастичка на Олимпиада. И като цяло след една година дали няма да пуснат Лала Крамаренко. Много въпросителни има. Със сигурност никой от спортистите не е щастлив, но шантава година.
“Истински успех е преодоляването на страха от неуспеха.” – Пол Суини
Аватар
just_a_fan
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот symb » Вто Мар 24, 2020 10:33 pm

Много интересен въпрос - какво ще се случи с текущия сезон? В другите спортове се отлага и ще проведат сезоните до колкото успеят заради спонсори, телевизионни права и т.н. Тук обаче няма толкова много пари замесени и имат по-голяма свобода в решенията си. Да видим кога ще има някакво развитие по въпроса. Има вариант да не гледаме повече ХГ тази година и да бъде нулева.

Edit: Замислих се за календара другата година и какво ще се случи със СП Валенсия заради ОИ е доста въпросително. ЕП Варна може би ще трябва да бъде с други дати, понеже ако не бъркам е заложено за средата на Юни.
Последна промяна symb на Вто Мар 24, 2020 11:19 pm, променена общо 2 пъти
symb
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот teddybear253 » Вто Мар 24, 2020 11:16 pm

всъщност от догодина се сменят уредите на ансамблите - не знам ФИГ дали ще разреши да останат с настоящите или ще се наложи нови съчетания да се правят
Съединението прави силата
teddybear253
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот Майски » Сря Мар 25, 2020 12:59 pm

Майски
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Springflower » Сря Мар 25, 2020 7:52 pm

Аватар
Springflower
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот attention » Съб Мар 28, 2020 5:32 pm

Едно от нещата,които ме притесняват,е че ще има момичета,които ще усетят,че животът не е е само ХГ и може и да се откажат :(
“Който сее ветрове, жъне бури!”
Аватар
attention
Европейски шампион
Европейски шампион

Мнениеот bimbambum » Съб Мар 28, 2020 10:57 pm

Разбирам донякъде, но пак ми звучи все едно тези деца досега са били жертва на измама.
Само недей ме нервира така.
Гледай природата, слушай дъжда.
Чуваш ли как тревата расте?
Да или не? Да или не?
bimbambum
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот Майски » Нед Мар 29, 2020 11:10 am

Майски
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert