Боряна Калейн

Модератори: аврора, KrasiK

Боряна Калейн

Мнениеот nukto » Вто Апр 24, 2012 8:21 pm

Изображение

Изображение Златен Обръч -Варна -2012
Последна промяна nukto на Чет Юни 07, 2012 9:15 pm, променена общо 1 път
nukto
Потребител
Потребител

Re: Боряна Калейн

Мнениеот nukto » Вто Апр 24, 2012 8:42 pm

Изображение
nukto
Потребител
Потребител

Мнениеот nukto » Вто Май 29, 2012 7:50 am

Словения -Любляна-2012
Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна nukto на Чет Юни 07, 2012 9:55 pm, променена общо 1 път
nukto
Потребител
Потребител

Мнениеот nukto » Чет Юни 07, 2012 9:12 pm

nukto
Потребител
Потребител

Мнениеот аврора » Вто Юли 23, 2013 8:17 pm

Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Статия за Боряна Калейн

Мнениеот Sasha » Вто Сеп 17, 2013 12:27 pm

http://pressadaily.bg/publication/23397-%D0%93%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D1%87%D1%83%D0%BF%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BA/

Изображение

Митовете и историите за силата на спортния дух са безброй. Примерите също - Ивет Лалова се завърна на пистата след жестока контузия на бедрената кост и стана европейска шампионка, боксьорът Борис Георгиев спечели олимпийски медал със счупена кост на ръката, Йордан Йовчев влезе във финала на халки на шестата си олимпиада с пукната китка...

Изумителна е обаче не само волята на тези герои, а и фактът, че тя се настанява в душата на спортиста още от най-ранна детска възраст. Доказателството е едно 13-годишно момиче, което за краткия си състезателен път е спечелило 82 медала в художествената гимнастика. Боряна Калейн е нещо повече от шампион, тя е истински боец. И ако на някого квалификацията му се струва преувеличена, нека само за миг си представи как невръстната грация се усмихва на публиката и играе съчетанието си, а в същото време й се плаче от болка, защото костите на стъпалото й са счупени. Историята не е измислена, а съвсем реална. Преди малко повече от пет месеца тийнейджърката преследва поредния си медал, състезанието е за Световната купа и е в Букурещ. След първите два уреда Боряна върви с трета оценка малко преди да излезе на килима за изпълнението с топка, стъпва на криво, въпреки това стиска зъби и отново играе. После лекарите съобщават лошата диагноза - счупен крак, и състезанието приключва за малката гимнастичка. Но не и мечтите. Месеци наред тя е извън залата, в крака й са поставени пирони. Въпреки това пази строга диета, за да може, след като се завърне на килима, да преследва отново амбициите си. А те са точни и ясни - националният отбор. Тестовете за него са в средата на октомври. Точно заради това Боряна отново влиза в залата в началото на август. Тренира по 7-8 часа на ден, понякога остава и по-дълго.

Горе-долу така е от самото начало преди седем години, когато бъдещата шампионка попада в гимнастиката в клуб „Левски Триадица“. Треньорката й Мариана Памукова я среща на улицата близо до залата и почти веднага разбира, че е попаднала на талант. „Още тогава си личеше, че има бъдеще, беше гъвкава и много изпълнителна - разказва специалистката за възпитаничката си. - И до днес е такава, никога не проявява претенции или капризи.“

Най-трудно било на Боряна, след като за втори път станала шампионка на България. Отговорността, че трябва да защитава титла, й тежала, а подготовката не вървяла никак. Превъзмогнала момента и стигнала до трето злато. Само тя си знае какви лишения й коства то. С усмивка признава, че любимата й храна е сладолед. Позволява си го най-много два пъти в седмицата, а докато лекува травмата, го изключила напълно от менюто си. От големите гимнастички има две, на които искрено се възхищава - рускинята Дария Кондакова и нашата трикратна световна шампионка Мария Петрова. Категорична е, че е пленена от лекотата, с която и двете изпълняват елементите.

Извън гимнастиката мечтите на малката грация са свързани с дизайна. Като порасне, Боряна иска да създава красиви дрехи. Сега обаче любимият й предмет в училище е биологията. Изненадващо като част от интернет поколението хобито й не са компютрите, а книгите. Където и да отиде, купува и чете непрекъснато.

Изображение

Треньорката: "Боряна е изключително дете, когато влезе в залата, се променя - разказва треньорката Мариана Памукова, която шлифова таланта на Боряна вече 7 години. - В училище и в останалото време е приказлива, любопитна. По време на тренировки не говори, изпълнява стриктно и точно задачите си.“ Според специалистката до момента малката гимнастичка никога не е проявявала характер, който да й попречи в подготовката. Няма претенции и с какво трико ще излезе на състезание. „Каквото й дадем, това облича - с усмивка признава Мариана. - Понякога си мисля, че дори по фланелка и гащета да я пуснем, пак ще играе.“ Спонсор на костюмите на малката в последните години е баба й. Едно състезателно трико за художествена гимнастика започва от трицифрена сума, но може да излезе и доста по скъпо.
Аватар
Sasha
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Вто Сеп 17, 2013 4:33 pm

Умница, Боряна! Има шампионски характер, много се труди! Може би точно с нея и другите гимнастички от това поколение ще се възроди БХГ...
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот didona » Сря Сеп 18, 2013 1:06 pm

Удивително е, че в Букурещ Боряна е изиграла топката си със счупен крак, доколкото си спомням, тя получи най-висока оценка точно на този уред :o , а това и съчетание за мен е най-доброто от цялата продукция на девойките през тази година :D
Гледам я на снимките и си мисля, че нейната треньорка е истинска късметлийка да работи с такава мис Слънчице :D
Успех на Боряна, много я харесвам още от миналата година, когато видях това видео:

http://www.youtube.com/watch?v=ofyA35fu ... ture=g-upl
Аз съм Жаба Жабурана
с кожа чиста и опрана,
живея аз в жабурняка,
квака-квака-квака.
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот neshka admirer » Вто Дек 17, 2013 12:36 am

Наистина е прекрасна! Дано най-лошото да е вече зад гърба й и да я видим щастлива и реализирана! Стискам й палци с всичка сила!
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Sasha » Вто Дек 17, 2013 12:22 pm

Аз се впечатлих много от Боряна още откакто изигра това балетно съчетание. Мисля, че балетът е изгубил една голяма балерина в нейно лице. Дори изпратих линк на една жена, която ръководи балетна школа. Тя каза: "Това дете трябва да се занимава с изкуство". Е, сигурна съм, че Боряна ще направи и спортна кариера. От сърце желая много успехи на това смело момиче!
Аватар
Sasha
Модератор
Модератор

Мнениеот didona » Вто Дек 17, 2013 1:20 pm

Sasha написа:Аз се впечатлих много от Боряна още откакто изигра това балетно съчетание. Мисля, че балетът е изгубил една голяма балерина в нейно лице. Дори изпратих линк на една жена, която ръководи балетна школа. Тя каза: "Това дете трябва да се занимава с изкуство". Е, сигурна съм, че Боряна ще направи и спортна кариера. От сърце желая много успехи на това смело момиче!

:twisted: Саша, може би тук наистина става въпрос за един загубен за балета талант..но пък художествената гимнастика е спечелила :D
На записа се чува: "Тихо сега, не дишай!"......е, аз също не дишах, но от възхищение :lol: :evil:
Аз съм Жаба Жабурана
с кожа чиста и опрана,
живея аз в жабурняка,
квака-квака-квака.
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот neshka admirer » Сря Дек 18, 2013 12:32 am

:!: :!: :!:
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот nukto » Чет Дек 19, 2013 9:46 pm

nukto
Потребител
Потребител

Мнениеот nukto » Чет Дек 19, 2013 9:46 pm

nukto
Потребител
Потребител

Мнениеот didona » Пет Дек 20, 2013 2:56 pm

http://www.livestream.com/rhythmicgym/v ... 96d8541cca

На 20-а и 43-а минута са лентата и обръчът на Боряна от Букурещ :)
Аз съм Жаба Жабурана
с кожа чиста и опрана,
живея аз в жабурняка,
квака-квака-квака.
Аватар
didona
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Следваща

Назад към Изявени българки гимнастички