ДП Категория "ЕЛИТ"

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: ДП Категория "ЕЛИТ"

Мнениеот PoliM » Нед Май 16, 2021 7:42 pm

Имам спомени от неотдавнашни интервюта, че Боряна иска да се състава още няколко години, а Весела май опитва да уговори момичетата да останат и следващия олимпийски цикъл. Честно казано нямам против, стига да са здрави и да им се играе :D така че е рано да сме категорични за отказването им.
Позитивно настроена съм за следващата смяна. Стилияна е чудесня, Ева и Радина също напредват бързо, София, харесвам много и Хриси Първанова, Елена Георгиева, Мария Куропаткина, пожелавам им успех да влязат в НО. Ще ми се и Леонор да гледам сред тях. Очертава се голяма конкуренция в отбора, интересно ще бъде, дано са здрави децата и все така да работят.
Аватар
PoliM
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Ema123 » Нед Май 16, 2021 8:15 pm

При тези интензивни тренировки въпроса е не толкова колко ти се иска ,а колко можеш .С това натоварване една травма на 22 год (примерно ) би била решаваща .Аз лично съм фенка на ансамбъла -просто са невероятни ,но ми се иска подмладяване изцяло .В сегашния си вид НО според мен има момичета за освобождаване ,поне 4 .За девойките съм силно вярваща ,че ни очаква бляскаво бъдеще .Абсолютно конкурентни Елвира и Никол ,на невероятно високо ниво .Браво !Дано пристигащи на националната база качествата им се развият още повече .Набора който трябва да се селектира определено трябва да е 2008 и 2009 с мисъл за бъдещето .Интересна ще ми е селекцията за ансамбъл .Какви деца (жени )ще се явят ,всъщност там има ли ограничение ?Има супер дечица 2005 набор и вече влизащи малки жени 2006 .А излизащите дсв ансамбъл но , как биха се явили на селекцията?
Ema123
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Springflower » Нед Май 16, 2021 11:03 pm

Честно казано, не мога да взема решение сама за себе си дали е удачно НО да вземат участие е Елит. Как е в останалите държави? То ясно, че НО са самият елит сред гимнастичките и като участват те ще бъдат съвсем резонно на челните позиции. НО си имат контролни и тем подобни, дали не е редно борбата за Елит да е сред останалите гимнастички? Явно е, че която е гимнастичка от клуб не може да докара колкото Боряна или Катрин...
Аватар
Springflower
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот аврора » Пон Май 17, 2021 12:56 am

Много се радвам, че този път класирането е адекватно и справедливо.

ДМВ: Кристина Илиева в клуб Левски възпитава цяла групичка на силни гимнастички, освен Ева и Василена много близо до тях и Елица Милотинова. Тези гимнастички са атлетични, силни, бързи. Кристина залага на сложност и те се справят.
Дара Малинова от София Спорт направи голям пробив тази година. Вече показва стабилна силна игра.
Много добре се представиха гимнастичките от Авангард, Чар, Левски Илиана. Но най-интересни за мен бяха гимнастичките от Левски Триадица, макар и не са на челни позиции. Съчетанията им са много интересни, а базовата подготовка дава добри перспективи за вбъдещето.

ДСВ: Никол е най-техничната, Елвира е с най-чистото изпълнение... Но моята фаворитка тук е Виктория Георгиева. Тя много порасна и изглежда на килима много грациозна и изящна. На нея да работи е много по-сложно от "Миньоните", как се изрази коментаторката. Затова не беше много стабилна този сезон. Но много на мен импонира, че при това не се страхува и играе свбодно, с широки и смели движения. Едно удоволствие да я гледам. Догодина тя ще е в категория ЖЕНИ и съм сигурна, че трябва да е в НО, дори бих я искала в основния състав. Вярвам, че тя ще се утвърди там, и то скоро.

За ЖЕНИ дори не знам, какво да кажа. Наистина Боряна и Стилияна се открояват със своята игра и харизма. Стили си върна добра форма и играе силно и стабилно. Таня играе много добре, но не умее да се представи. Цялата е углубена в себе си. Толкова жалко!
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Пон Май 17, 2021 1:00 am

Springflower написа:Честно казано, не мога да взема решение сама за себе си дали е удачно НО да вземат участие е Елит. Как е в останалите държави? То ясно, че НО са самият елит сред гимнастичките и като участват те ще бъдат съвсем резонно на челните позиции. НО си имат контролни и тем подобни, дали не е редно борбата за Елит да е сред останалите гимнастички? Явно е, че която е гимнастичка от клуб не може да докара колкото Боряна или Катрин...

Разбира се, всички силни спортистки трябва да участват в Държавното първенство. И при нас, и в Беларус, и в Украйна е така. Естественно, че националките са най-силните гимнастички, но има и изключения, например, Елвира Краснобаева. Има и други, които се приближават към националките и това става много интересно и интригуващо.
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот Philia » Пон Май 17, 2021 11:31 pm

Чак сега изгледах финалите, много интересни бяха. Моята нова любимка вече от известно време е Ева, страхотна е, направо хипнотизира. Според мен те със Стиляна се открояват, съчетанията текат при тях, освен това са много смели, разлика от каките, при които се усеща едно препускане, пък в същото време излишни стъпки много и колебание. Браво все пак на Боряна, искам да е в топ форма в Токио и да вземе медал, какъвто и да е. Тя заслужава, заради труда си и смиреността. Много ми хареса и Леонор, и Радина. За жалост не съм гледала многобоя. Браво на всички, много интересно.
Аватар
Philia
Gymfan
Gymfan

Предишна

Назад към Състезания 2021