38th FIG Rhythmic Gymnastics World Championships KITAKYUSHU

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: 38th FIG Rhythmic Gymnastics World Championships KITAKYUSHU

Мнениеот bimbambum » Вто Окт 26, 2021 4:01 pm

Не знам. Според мен, проблемът с резервите е реален, а причините за него вероятно са обективни. Друг е въпросът дали сега не се компроментира по някакъв начин тази теза със завалялите обвинения. Защото реално резерви нямат право да пътуват. Шестата не е резерва. 5 или 6 момичета при тези условия вече е въпрос на стратегия. Която и стратегия да избереш, ако нещо се обърка, веднага ще се намерят фенове да ти обяснят грешката. :wink:
Само недей ме нервира така.
Гледай природата, слушай дъжда.
Чуваш ли как тревата расте?
Да или не? Да или не?
bimbambum
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Springflower » Вто Окт 26, 2021 4:18 pm

Аз отдавна бях на мнение, че е излишно след олимпиадата да се ходи и на това състезание, а травмата на Лаура не беше ли се обадила съвсем наскоро? Защо имаме резерви, като те са все неподготвени да влизат да играят равностойно в съчетанията.
Аватар
Springflower
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот nadejda » Вто Окт 26, 2021 4:48 pm

Моят въпрос е ако са заявени 6,т.е. едната със сигурност играе в едното съчетание само, ако се контузи момиче преди състезанието възможно ли е допълнителното да го замести?
Т.е. ако са заяване 6 трябва задължително и 6те да участваст, иначе става скрита резерва, нали? И ако се контузи момиче в съчетанието, в което 6тото играе, кой ще го замени? Дефакто 2те момичета с по 1 трябва да са подготвили всички останали позици извън тяхната, и евевнтуално контузената да не е нито една от тях двете. Въобще доста въпроси има нужда да се изяснят.
Аватар
nadejda
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот bimbambum » Вто Окт 26, 2021 6:08 pm

Да, теоретично трябва да подготви всички позиции от другото съчетание, в което не участва. И съответно другата с едно съчетание - по същия начин.
Не знам дали се допуска, като гледам отговора на Федерацията, предполагам, че да.
Да или не? Да или не?
bimbambum
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот sharo 73 » Вто Окт 26, 2021 7:04 pm

bimbambum написа:Не знам. Според мен, проблемът с резервите е реален, а причините за него вероятно са обективни. Друг е въпросът дали сега не се компроментира по някакъв начин тази теза със завалялите обвинения. Защото реално резерви нямат право да пътуват. Шестата не е резерва. 5 или 6 момичета при тези условия вече е въпрос на стратегия. Която и стратегия да избереш, ако нещо се обърка, веднага ще се намерят фенове да ти обяснят грешката. :wink:

Драга камбанке , смятам че забравяш че феновете за това са фенове за да задават въпроси, да се вълнуват от оценки и класирания , да си подкрепят любимите гимнастички и треньорки .Колкото и лично Вие да имате алергия към някои имена и клубове .. :D Не знам какви са Ви личните очаквания от един нормален,фенски, спортен форум та вечно скачате като ожилена колчем някой си позволи да изрази мнение против Вашите природни закони .
Жалко за Лаура а и за целият отбор , защото сигурно не са си представяли подобен развой в последното им голямо състезание .Стратегията е важна , може би за в бъдеще ще трябва да се заложи на 6 момичета макар че не знам до колко е възможно едно момиче да замести всяка една друга .Ето пак вече се говори за два ансамбъла макар от селекцията да са останали само 10 .Успех на Лаура и съотборничките и от тук нататък !
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот bimbambum » Вто Окт 26, 2021 9:45 pm

Представям си списъка с врагове на Шаро за форума. Илиана Раева, Елена Бинева, Камелия Стоилова, бимбамбум.
Да се смееш ли, да плачеш ли?
Е, да задълбаем ли дали може? Допускам, че е само въпрос на брой повторения. Сега по хипотетичната схема от 6 гимнастички, 10 позиции, но 2 готови за по 5 позиции, какво се случва с броя повторения? Не се ли увеличават в пъти?
Разсъждавам си и аз аматьорски в този фенски форум, колкото мога. Поправете ме.
Да или не? Да или не?
bimbambum
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Хореография » Вто Окт 26, 2021 10:23 pm

РЕЗУЛТАТИ НА ЖИВО:
https://live.gymnastics.sport/schedule. ... vent=16637

ИЗЛЪЧВАНЕ НА ЖИВО: КВАЛИФИКАЦИИ
1. https://hdlivestreamingairtv.com/Kitakyushu-2021-Live/

2. https://www.eurovision.net/events/sport ... 81/details

3. http://sports7.hdgo.site/11-ikbelarus-5.html

*** предполагаемо излъчване

ИЗЛЪЧВАНЕ НА ЖИВО: ФИНАЛИ /инд./

БНТ
http://tv.bnt.bg/bnt3

https://www.bg-gledai.co/bnt-3-online

Телевизия Беларус
https://tv.sb.by/channel/belarus-5/
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Вто Окт 26, 2021 10:35 pm

Много неприятна е ситуацията с ансамбъла ни. Както за самата Лаура (успешно възстановяване!!!), така и за момичетата като отбор и не на последно място за всички нас фенове.
Очаквахме с нетърпение за последен път да се насладим на момичетата на килима, но уви.. не е било писано.
Отваря се обаче дискусия за това как би било правилно да се залага при подготовката на един ансамбъл за да се избегнат подобни ситуации. Дали да се залага от начало на шест гимнастички като само в подготовката преди олимпийски игри едната от тях да отпадне или да се залага на пет гимнастички, които в усилена подготовка преди голямо състезание се пазят от големи травми. И двата варианта носят риск и само щаба и специалисти могат да изберат кой може да ни води до успех. Тук за жалост се показа, че вариант две не е печеливш. Жалко!!

Успех на Бубето, броени часове до старта! Тя ще поддържа надеждите ни за успех и дано ни зарадва!
Успех и на Татяна, от която очакваме освободена игра с бодрост, енергия и стръв! Стръв за бъдещето, за новото..

Приятни емоции на всички фенове пред екрани и монитори!
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот nadejda » Вто Окт 26, 2021 10:49 pm

:evil: Успех на Бубето и Танчето! Попътен вятър, момичета! :evil:
Ще е едно много интересно първенство, въпреки отсъствието на ансамбъла ни :cry: Ще липсват!
Стискам палци на Италия, Китай!
Очаквам Беларус съвсем да се намесят в борбата за титлата, струват ми се равностойни с Русия, ако са стабилни.
Аватар
nadejda
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sharo 73 » Вто Окт 26, 2021 10:52 pm

bimbambum написа:Представям си списъка с врагове на Шаро за форума. Илиана Раева, Елена Бинева, Камелия Стоилова, бимбамбум.
Да се смееш ли, да плачеш ли?
Е, да задълбаем ли дали може? Допускам, че е само въпрос на брой повторения. Сега по хипотетичната схема от 6 гимнастички, 10 позиции, но 2 готови за по 5 позиции, какво се случва с броя повторения? Не се ли увеличават в пъти?
Разсъждавам си и аз аматьорски в този фенски форум, колкото мога. Поправете ме.

Ха , ха ! Мда .. топло , топло .. За Илиана признавам че няма да намери място в личната ми класация Top ten favourite gymnastics people in the world :D но пък чак Ели и резервата under cover е малко пресилено .Бях в очакване да ми вмените някакъв хейт относно Катрин или някои треньорки на Раковски , ама нейсе .Винаги има и друг път .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот emil_bs » Сря Окт 27, 2021 1:20 am

ИЗЛЪЧВАНЕ НА ЖИВО: КВАЛИФИКАЦИИ
1. https://hdlivestreamingairtv.com/Kitakyushu-2021-Live/
...

Първият линк е 100% fake, отдалеч си личи. Не се регистрирайте там.

За съжаление май няма да има излъчване на квалификациите въобще. Беларус 5 започва да предава едва в 13:00 часа (т.е. само финалите) по програма.

Известният фотограф Ulrich Fassbender дори е публикувал снимка "поздрав" за това, че няма да се излъчва - https://www.instagram.com/p/CVf9Cq1oLdt/

Много жалко за Лаура, дано се оправи бързо милата. Момичетата постигнаха най-големия връх, това беше най-важното. Останалото беше по-скоро като потенциален бонус.

Не мисля, че въпросът с резервите е толкова прост. Дори и да имаше 6-та гимнастичка, тя няма как да знае перфектно ролите на останалите 5 във всяко съчетание. Така че ситуацията пак нямаше да е много по-различна. Разбираемо е, че залагат на 5.
emil_bs
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот mimkata » Сря Окт 27, 2021 7:35 am

https://www.beautyinsport.com/vizhte-iz ... -yaponiya/

Видео на Буба и Таня от квалификациите. Огромна благодарност на Мария :evil:
Аватар
mimkata
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот sharo 73 » Сря Окт 27, 2021 8:14 am

Гледам Буба е на 2 ро място след това завъртане , на около 3 точки след Харнаско .Този обръч и беше карък през цялата година и нямам търпение да го сменят .Най важното е че е играла стабилно а новото и трико на топка е мечта !
Таня също стабилна , браво !
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот krasi68 » Сря Окт 27, 2021 8:53 am

Какво е станало със Салос-4,4 за изпълнение на обръч? Последна е...
Аватар
krasi68
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот anetka » Сря Окт 27, 2021 9:05 am

krasi68 написа:Какво е станало със Салос-4,4 за изпълнение на обръч? Последна е...

https://youtu.be/AkN-v__sP-g
Три пъти извън килима :(
Аватар
anetka
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания 2021