The World Games, Birmingham (USA) 12-13 / 07/2022

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

The World Games, Birmingham (USA) 12-13 / 07/2022

Мнениеот Lika » Пон Юни 27, 2022 4:18 pm

Наближава сериозно състезание. Доколко ще може да се проследи - състезанията ще са през нощта, както на олимпиадата, а дали ще има излъчване, дано.

Световни игри, Бирмингам, САЩ, 7-17 юли.
Участват всички неолимпийски спортове. Художествената гимнастика участва само с финали индивидуално (многобой има на олимпиада). Естествено човек се пита защо няма да има финали ансамбли - изглежда, защото са сменени уредите, а световните игри следват програмата, както и квалификациите на олимпиадата. Тъй като ще има неучастващи, но квалифицирани държави, ще има свободни места и ще има поканени от неквалифицирани за олимпиадата страни.

Дати за ХГ (часове в българско време):
12 юли, вторник:
22:00 - 01:04 обръч и топка, квалификации (2:00 - 5:04 PM по програма в Бирмингам)
02:00 - 03:10 обръч и топка, финали (6:00 - 7:10 PM)

13 юли, сряда:
22:00 - 01:04 бухалки и лента квалификации (2:00 - 5:04 PM)
02:00 - 03:10 бухалки и лента, финали (6:00 - 7:10 PM)

Участнички: https://twg2022.com/qualified-athletes-teams/
За България за заявени Боряна Калейн и Ева Брезалиева.

Стартови списъци (България е в група В): тук https://www.gymnastics.sport/site/events/detail.php?id=16282#loaded

Официален сайт на състезанието, с пълна програма и на останалите дисциплини: https://twg2022.com/

Информация и линкове за излъчване:
How to follow
A live stream of all Gymnastics and Parkour events will be available via the Olympic Channel on Olympics.com, the IOC’s sports content hub. The Channel also shows replays once the Games have started. An embedded player from the Olympic Channel will also be visible on the FIG event page. Events will be shown live on this player, with geoblocking in effect in territories where television rights have been sold.

За България не би трябвало да има геоблок, няма продадени права за ТВ излъчване.

https://live.fig-gymnastics.com/news_display.php?idevent=16282&urlnews=3565970&keyword=

Излъчване от сайта на игрите: https://olympics.com/en/sport-events/the-world-games-2022-birmingham/?slug=the-world-games-2022-24-7channel-birmingham
Излъчване от сайта на ФИГ: https://live.gymnastics.sport/video.php?idevent=16282

Резултати:
https://twg2022.com/results/
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна Lika на Пон Юли 11, 2022 2:28 pm, променена общо 6 пъти
Lika
Пристрастен
Пристрастен

Re: The World Games, Birmingham (USA) 12-13 / 07/2022

Мнениеот elka3 » Вто Юни 28, 2022 2:18 pm

Е, Стили не си ли заслужи участието на тези игри :o ?
elka3
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Lika » Вто Юни 28, 2022 2:23 pm

А не заслужава ли индивидуална програма с отчитане на почивка, план за тренировки и навлизане във форма за световното, вместо да се разкарва по всяко възможно състезание? При отпадането на много турнири тази година има само два през лятото - тези Световни игри и Чалъндж купата в Клуж-Напока в края на август. Стили и Буба са заявени там, да са здрави. Ева имаше своя програма с пропускане на Европейското, интересно ще ми е да видя изпълненията и сега.
Lika
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот just_a_fan » Вто Юни 28, 2022 3:27 pm

Аз се радвам, че Стили няма да участва, а ще си почине малко и ще има време да направят промени по съчетанията и да ги изработи. Доколкото разбрах се е и прибрала за малко при семейството си в Египет, които иначе рядко вижда. Даже за Боряна се чудя нужно ли беше да участва на всяко състезание предвид скорошната и контузия. А Ева нека участва и тя на голям форум, да трупа опит.
“Истински успех е преодоляването на страха от неуспеха.” – Пол Суини
Аватар
just_a_fan
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Lika » Вто Юни 28, 2022 4:37 pm

Това с поддържането, и най-вече уцелването, на спортната форма е изглежда много фин майсторлък и нещо индивидуално. Имаше едно изказване на треньор, че ако беше толкова лесно, всички щяха да могат да я управляват. Много ме беше яд, че Буба миналата година беше фантастична в Румъния (май същата купа в Клуж-Напока), а след това в Япония - колеблива. Но причините може да са много и това е спортът. Сега просто ми се иска да е някак ясно, че тя не е нужно да е съвършена на всяко състезание, аз няма да имам такива очаквания. Приемам, че има задачи в подготовката, които тя и треньорите знаят.
Lika
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот neshka admirer » Сря Юли 13, 2022 3:14 am

Благодарение на линковете на Lika :evil: успях да открия излъчване на финалите тук https://olympics.com/en/sport-events/th ... irmingham/

Ураааа! :) Бубето взе златото на обръч! :arrow: :trophy: :gold: :medal: :bul:
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот neshka admirer » Сря Юли 13, 2022 3:33 am

за съжаление топката не се получи, тръгна не по план, сгреши на нов риск...
съчетанията са променени, усложнени и боряна е в страхотна форма!
фани пигнички прави страхотно състезание. медалът на обръч е много заслужен.
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Valiusha » Сря Юли 13, 2022 8:01 am

Поздравления , Боряна ! Продължавай все напред и нагоре !
Valiusha
Gymfan
Gymfan

Мнениеот sharo 73 » Сря Юли 13, 2022 8:11 am

Ако съм видяла правилно , Буба е първа и на топка .Ева 13 та на топка и май 14 та на обръч .Не знам какъв е там проблема но такъв има .Ако някой е гледал моля да сподели впечатления .
Аз явно съм се объркала с резултатите от квалификацийте .На кое място е Буба на топка ?
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Zdravetza » Сря Юли 13, 2022 9:03 am

sharo 73 написа:Ако съм видяла правилно , Буба е първа и на топка .Ева 13 та на топка и май 14 та на обръч .Не знам какъв е там проблема но такъв има .Ако някой е гледал моля да сподели впечатления .
Аз явно съм се объркала с резултатите от квалификацийте .На кое място е Буба на топка ?

Пета е!
Zdravetza
Gymfan
Gymfan

Мнениеот just_a_fan » Сря Юли 13, 2022 12:12 pm

Поздравления на Буба за златото на обръч, който също беше далеч от перфектен! На топка направи наистина много грешки, но пък оценката и беше 31+, което за мен показва, че съдиите са много щедри към нея и чакат да и дадат златото.
Ева за съжаление прави поредно слабо състезание. При това гледах топката и - с едно малко изпускане взе 29+, а Боряна с две сериозни изпускания и други неточности е с 2т отгоре. Тоест или самите композиции на Ева не са достатъчно сложни или пък тя спестява елементи. И двата варианта не са ок на този етап. Както и факта, че в изпълнение не виждам промяна към по-добро. Много жалко за Ева. Дано открият проблемите и ги изчистят до другия сезон. На този етап обаче ако Буба или Стили не са в кондиция, нямаме трета гимнастичка, която да може да ги замести. Дано всички са живи и здрави!
София Рафаели също ми се вижда някак уморена, в по-слаба форма, без настроение. Фани пък прави страхотен скок и за световното ако продължи така ще е също конкурент за призовите места.
Аватар
just_a_fan
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот neshka admirer » Сря Юли 13, 2022 6:03 pm

София наистина игра слабо на финалите, не мога да я позная. Може би е травмирана или има някакв психологическа причина. Спрямо показаното съдиите щедро я възнаградиха обаче. На обръч и Фани, и Веденеева играха далеч по-добре. За момента най-силна конкуренця според мен е Атаманов. Направо лети по килима това момиче! Оноприенко е страхотна! Малко още подготовка й трябва и ще отнася медали, спокойно може и да са златни. Става интересно!

Терзая се защо в А няма предимство за Буба. Какво не стига за оценка, близка до 10? Или поне по-височка...
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Lika » Сря Юли 13, 2022 8:46 pm

Успех на момичетата ни днес! Боряна наистина е в страхотна форма, много мотивирана също я виждам. Ева има нужда от успех, пожелавам да е днес.

Не знам какво да кажа за Фани Пигницки - очевидно наситени и много хитро поставени съчетания (трудност 16-17, колкото на Буба и Рафаели, а се питам колко търкаляния на топката може да има в едно съчетание?), много стабилно изпълнени, красиво и мощно, но като че ли липсва риск и усещане за силни елементи.
Обръчът на Оноприенко ме оставя раздвоена - много е силна, все повече я харесвам, с излъчване, все по-можеща, но като че ли има клишета и недостатъци в съчетанието (за разлика от лентата, например).
И последните две изпълнения във финала на топка, на Атаманов и Рафаели - дали се повредих от коментара на Мариета Дукова на европейското за "сграбчването" на топката, но на повторенията само това гледам. И Анализ Драган, Лили Мизуно, мисля и други, наистина я държат на дланта и я галят. А Атаманов и Рафаели, с чудесни изпълнения иначе, през цялото време я подпират на ръката си или я държат с пръсти! Това дали е допустимо при искането за чиста игра или то е само за елементите с тяло!?
Lika
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот just_a_fan » Чет Юли 14, 2022 11:06 am

Браво на Буба за среброто на лента! :evil:
Отново бухалките бяха препъни камък за нея - с грешки и в квалификацията и финала.
Ева с един финал на бухалки, където игра без видими груби грешки и завърши пета. Като гледам разбивките на оценките - назад я дърпа трудност с тяло и изпълнение, което не е изненада.
София също има съчетание, което винаги я спъва и това е лентата - без финал на лента за нея. Но пък злато на бухалки и два сребърни медала от турнира. Впечатляваща е стабилността и, въпреки че очевидно не е в добра форма.
Дария Атаманов завършва като най-успешната гимнастичка на световните игри със злато на топка и лента и сребро на бухалки. Много сериозна конкуренция е Атаманов, даже в момента най-голямата.
Много се радвам за медалите на Веденеева и Вика!
Аватар
just_a_fan
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот neshka admirer » Чет Юли 14, 2022 4:10 pm

Тези бухалки на Бубето, които хвърлиха феновете на двата полюса, са много рискови във всяко отношение. Най-трудното според мен е да гони темпото и заложения образ с всичките му акценти и джвъчки през цялото време. Дано рискът с тази иновация да й се отплати накрая.
В програмата на Буба на тези игри навсякъде е орязано коронното й фуете за сметка на "мъжкото". Някой знае ли каква е раликата в точките между двете? Точки, точки, но фуетето в програмата на Бубето е като все едно Фонтана ди Треви или направо Колизеума в Рим. :) Без него не е същото. :)
На финала на лента какво не й харесаха не знам, имаше ниско Е. В един момент малко като че ли лентата се усука за миг в крака й и накрая кълбетата бяха две вместо три. Видимо лентата си промени треакторията, докато летеше, и Буба я хвана не по план. За едно кълбе ли става въпрос! :? Сребро е супер, ама...
Не мога да кажа, че Атамнов не си изигра лентата, това момиче все повече ми харесва. И тя имаше тук-там нещичко дребно... Една десета преди Буба, ама - толкоз. И Оноприенко, и Веденеева бяха разочаровани от оценките си на лента като бяха близо до съвършенството според мен.
На бухалки София си заслужи, но отново ми се стори не както очаквам да я виждам, а предпазлива и колеблива. В програмата на София на мен най-много ми допадат тъкмо бухалките.
Ева се представи добре на финала. Всички искаме повече за нея и да я виждаме във вихъра, дано не загуби мотивация.
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Следваща

Назад към Състезания 2022